dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czym uszczelnić rury na płycie fundamentowej

    Niektóre rury idą z fundamentu w ścianie (dom szkieletowy). Wiadomo, ze pod sciane najlepsza jest papa. Ale jak zabezpieczyć rurę na styku z papą? Mam ograniczone zaufanie do mas bitumicznych z racji, ze one z czasem twardnieją i kruszą się. Z tego co czytałem, te z rozpuszczalnikiem są lepsze, ale chyba takich do rur plastikowych nie można stosowac? No i oczywiscie musi to być cos elastycznego, żeby mostkować rysy i termiczną rozszerzalnosc rur.

  2. #2

    Domyślnie

    A wlasciwie moze lepiej tego nie uszczelniac w zwiazku z tym, ze bedzie tylko podciaganie kapilarne? Wiec lepiej zostawic wieksze szczeliny, niz ewentulane mikropeknciecia wynikajace z pokruszenia?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Dobre masy (z dużą zawartością polimerów) bitumiczne typu KMB są trwale elastyczne i mostkują rysy. Mogą zacząć się kruszyć jeśli są długo narażone na promienie UV albo z powodów błędów wykonawczych (nakładania w nieodpowiednich warunkach atmosferycznych, itp.). Jeśli nie ma piwnicy i silnego parcia wody to wykonanie faset z masy KMB wokół przejść rur jest najbardziej optymalne koszt/skuteczność.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Pamiętam, że jest coś takiego jak Papa fundamentowa ICOPAL FUNDAMENT. Ma konsystencję gęstą i po zaschnieciu jest jak guma. Wg mnie by się nadało

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony