dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ściana z płytek ceglanych - dawać listwę/cokół czy nie?

    Witam,

    Przeryłem wątek "CEGŁA we wnętrzach...", ale w bieżącym roku już nie za wiele się tam dzieje więc otwieram nowy temat w dziale ogólnym o wnętrzach..

    Kładę płytki ceglane na ścianie. Podłoga z paneli jest juz gotowa.
    Pytanie brzmi, montować listwę ozdobną/cokół w tym przypadku (kolor drewna pasujący do wzoru paneli), czy jednak pociagnać cegły od podłogi do sufitu?

    W przypadku montazu listwy podkleiłbym ją płyta GK, tak aby była minimalnie wysunięta, a nie cofnięta.

    Pytanie jest natury estetyczno praktycznej, bo zwyczajnie nie możemy się zdecydować. Listwa ma 85mm wysokości (cegły ~67mm) więc nawet nie moge zrobić tak, że położę cegły od drugiego rzędu w górę i przyłożę listwę a w przypadku gdy nam nie zapasi, przykleję pierwszy rząd. Widzieliśmy już sporo zdjęć ale wciąż się wahamy.

    pozdr
    Artur

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Według mnie estetyczniej ściana z cegły wygląda bez listwy. Sam mam jedną ścianę w salonie zrobioną w ten sposób i listwę sobie odpuściłem. Minusem jest zbierający się tam brud, który trzeba niestety zbierać ręcznie, bo mop nie za wiele może tam zrobić. Ale i na to jest rozwiązanie. Ostatnio zakupiłem mopa z Karchera, model FC7 i on akurat tymi swoimi wałkami dość fajnie zbiera wszystko nawet przy takiej nierównej powierzchni.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony