dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie Ile Twoja rodzina zużywa kWh/rok ?

    W/g starych stawek do 2000 kWh/r - tak proponuje rząd PIS dla rodziny, oczywiście polskiej. Ile osób ma ta rodzina - 2- 3 czy 4 i więcej ? Gdzie mieszka - na wsi czy w mieście ? Ogrzewa mieszkanie energią elektr. czy nowoczesnym kotłem na węgiel czy starym kopciuchem na śmieci ? Czy w rodzinie jest auto elektr. czy furmanka ? Czy ktoś pracuje w domu ? To w/g PISowców nie będzie uwzględniane.
    Wspomniane 2000 kWh to jak dla mnie jest b. mało. Siedzieć po ciemku lub chodzić spać z kurami (nie mam kur), nie korzystać z komputera i tv, kąpiel 1x/tydzień. Gorąca kawka, nic z tego. Minister PIS informuje, że temperatura w jej pokojach będzie zimą + 17 st. To jeszcze ujdzie, do teraz w zimie mam 18-19 . Takie będzie nasze życie ? Nie, jeśli będzie nas stać na stawki 5x wyższe ponad urawniłowkę 2000 kWh.
    Moja zużycie w 2021 r to 4060 kWh. W całym domu oświetlenie LED. CO i CWU na gaz. PV w planie. Auto - ON. Natrysk - codziennie. Herbatę piję gorącą z czajnika elektr. Nr domu podświetlony całą noc.
    Kończę już bo komputer też zużywa kWh.

  2. #2

    Domyślnie

    4 osoby, w tym 2 dzieci, kuchenka i CO gazowe, brak PV. W domu standardowe sprzęty, pralka co 2 dni, zmywarka codziennie.
    Roczne zużycie na poziomie ok 2800kWh, więc raczej oszczędnie a jednak mimo to nie złapiemy się w limit.

  3. #3

    Domyślnie

    4500 kWh
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  4. #4

    Domyślnie

    W domu praktycznie wszystko na prąd: ogrzewanie, gotowanie, pranie, zmywanie, etc. Roczne zużycie - ok.10k kWh. Na razie prawie bilancuje się produkcją z PV + niewielkie dopłaty za brakujące kWh.

  5. #5

    Domyślnie

    "Roczne zużycie na poziomie ok 2800kWh, więc raczej oszczędnie a jednak mimo to nie złapiemy się w limit."


    Do 2000 kWh załapiecie się na limit Inna taryfa będzie obowiązywała od zużycia ponad 2000 kWh.
    Do 2000 KWh stawka preferencyjna,
    Ponad 2000 kWh stawka rynkowa.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Dom w pełni elektryczny: cwu - Pc cwu, ogrzewanie klimatyzator i ogrzewanie elektryczne, indukcja do gotowania suszarka do ubrań z PC, + normalne zużycie dla 2 osób 6300 kwh , dzięki Pv 6,17 kwp zużycie półroczne z sieci 602 kWh w II strefie

  7. #7

    Domyślnie

    Dom - 3600 kWh. Ogrzewanie gazowe, płyty indukcyjne, rekuperacja.

    To jest ok 10 kWh dziennie. Kiedyś pomierzyłem zużycie wszystkich sprzętów, bo nie mogłem wyjść na całkowite zużycie.

    I kilka uwag. Mamy bramy z siłownikami, elektrycznie otwierane bramy garażowe, pralki, piece gazowe, pompy co, rekuperację itp.

    Nie zdawałem sobie sprawy, że taki sterownik bramy garażowej pobiera 20 Wh na godzinę pracy, niby nic, ale dziennie jest to 0,5 kWh. Tylko jeden sterownik.

    Wszystkie urządzenia pobierają prąd w trybie czuwania. Pralka też. Alarm także. Otaczają na dziesiątki odbiorników prądu, które cały czas działają.

    Rozwiązaniem są "twarde" wyłączniki prądu, bo przecież pralka nie musi czuwać cały dzień. Sprawdzają się także zegary sterujące pracą urządzeń, bo nie muszą być one dostępne 24/7.

    I jeszcze jedno. Mówimy ogrzewanie gazowe, ale kocioł CO do pracy potrzebuje prądu. Mój około 1,7 kWh dziennie.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety to tylko taki bonusik dla pisgównianych wyborców. Ja zużywam w dwa miesiące jakieś 800-900kwh. Grudzień-luty dodatkowe 300, 350 kwh miesięcznie na CO. To co w podpisie plus dodatowy pełny zestaw kuchenny (lod., zmyw., płyta, piekarnik).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    (...)pisgównianych wyborców. (...)
    Jeszcze jeden "merytoryczny" wpis.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeszcze jeden "merytoryczny" wpis.
    Jak nie wiedziałeś to już wiesz. Czyli wszystko jest OK.

  11. #11

    Domyślnie

    3.8MWh. Na szczęście pokryte przez PV.
    -------------------------------------------------------------REGULAMIN FORUM--------------------------------------------------------------------
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-09-2022 o 20:22
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek13 Zobacz post
    Dom - 3600 kWh. Ogrzewanie gazowe, płyty indukcyjne, rekuperacja.

    To jest ok 10 kWh dziennie. Kiedyś pomierzyłem zużycie wszystkich sprzętów, bo nie mogłem wyjść na całkowite zużycie.

    I kilka uwag. Mamy bramy z siłownikami, elektrycznie otwierane bramy garażowe, pralki, piece gazowe, pompy co, rekuperację itp.

    Nie zdawałem sobie sprawy, że taki sterownik bramy garażowej pobiera 20 Wh na godzinę pracy, niby nic, ale dziennie jest to 0,5 kWh. Tylko jeden sterownik.

    Wszystkie urządzenia pobierają prąd w trybie czuwania. Pralka też. Alarm także. Otaczają na dziesiątki odbiorników prądu, które cały czas działają.

    Rozwiązaniem są "twarde" wyłączniki prądu, bo przecież pralka nie musi czuwać cały dzień. Sprawdzają się także zegary sterujące pracą urządzeń, bo nie muszą być one dostępne 24/7.

    I jeszcze jedno. Mówimy ogrzewanie gazowe, ale kocioł CO do pracy potrzebuje prądu. Mój około 1,7 kWh dziennie.
    Ile pobiera rekuperacja?
    Sterownik bramy garażowej 20 W w trybie czuwania ?- dużo ale może to jest normalne.
    Teraz prawie wszystko jest w trybie czuwania.

    Kocioł gazowy tez pobiera dużo prądu. Latem trochę mniej a przy c.o. dużo więcej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Rekuperacja to teraz ok. 70 W na godzinę. Jednak na dzień to już prawie 1,68 kWh (poprawiłem ).

    Bramy - jeden sterownik mam jeszcze z początku wieku i to on potrzebuje 20 W na godzinę. Jeden siłownik mi się zepsuł i wymieniłem na nowszy i już jest lepiej.

    Im nowszy sprzęt tym mniej zużywa. Tylko, że urządzenia na pilota cały czas czekają na sygnał od pilota. To trochę więcej niż czuwanie.
    Ostatnio edytowane przez Marek13 ; 18-09-2022 o 20:16

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek13 Zobacz post
    Rekuperacja to teraz ok. 70 W na godzinę. Jednak na dzień to już prawie 3 kWh.

    .
    1,68kWh
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15

    Domyślnie

    Tak czy owak, reku ciągnie 70W? To na jaki przepływ jest ustawione? Toć to musi być tornado
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    W mieszkaniu zużywamy 250 kwh co 2 miesiące. Rodzina 2+1 , nie pracujemy zdalnie, od rana do 17 mieszkanie jest na czuwaniu... Wodę grzeje Junkers, gotujemy na gazie. Wychodzi więc 1500 kwh rocznie. Wszystkie sprzęty są prawie nowe i energooszczędne...

    Po przeprowadzce do domku 86m w którym jest wszystko na prąd pewnie zbliżymy się do wyniku gawel lub więcej

    2000kwh jest chyba dla domu pasywnego którego właściciel większość czasu jest w delegacji. No ale jak liczyli to ludzie pokroju Sasina to nie ma się w sumie co dziwić

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    2000 kWh to dla mieszkania z gazem właśnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    2000 kWh to dla mieszkania z gazem właśnie
    Dokładnie, gdyby doszedł bojler i indukcja to jesteśmy "pozamiatani"

    Teściowie mieszkają w bloku bez gazu , wode grzeją bojlerem i delikatnie przekraczają 2000kwh a są naprawdę oszczędni
    Gotują na gazie z butli 11kg

    Aktualnie w mieszkaniu mam 17 stopni czyli tyle co zaleca pani Moskwa i czuję juz spory dyskomfort
    Ciekawe kiedy puszczą ogrzewanie na króliczoki...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Dokładnie, gdyby doszedł bojler i indukcja to jesteśmy "pozamiatani"

    Teściowie mieszkają w bloku bez gazu , wode grzeją bojlerem i delikatnie przekraczają 2000kwh a są naprawdę oszczędni
    Gotują na gazie z butli 11kg

    Aktualnie w mieszkaniu mam 17 stopni czyli tyle co zaleca pani Moskwa i czuję juz spory dyskomfort
    Ciekawe kiedy puszczą ogrzewanie na króliczoki...
    U mnie zużycie - przy tej strasznej indukcji (5 pól, 10,5 kW) - 10 kwh/24h
    Rocznie wyjdzie pewnie 4000 kwh.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    W zeszłym roku -
    PC zużyła przez cały rok 2387 kWh.
    Rekuperator, indukcja itp urządzenia domowe zjadły 2333kWh
    Cały dom, wszystko na prąd - 4720 kWh.

    W tym roku doszło chłodzenie przy użyciu PC więc zapewne będzie większe zużycie. Obecnie nie jestem wstanie tego porównać, bo z racji posiadania od końca stycznia PV i rozliczenia rocznego, nie mam już comiesięcznego raportu w ebok.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony