dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To ja przezwyciężę strach i chyba zostawię w kieszeni te 8 tys
    a te 8 tys to sama robocizna? ile m2?

  2. #22

    Domyślnie

    jeszcze dopytam czy minięcie krawędzi pionowych względem siebie może wynieść 15 cm? wtedy miałbym ułatwioną pracę i mało odpadu....

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jak ci sie tynkowało, bo tego sie obawiam najbardziej?...

    Cześć. Ja też się tego obawiałem ale kupiłem pistolet za 100 zł, pożyczyłem kompresor i sam zrobiłem strukturę natryskiem. Jak dla mnie wyszło super, przynajmniej ostatnia ściana jak już wiedziałem gdzie popełniłem błędy na poprzednich ścianach Nie bój się tego Plusem natrysku jest to że nie musisz mieć kilku osób do nakładania tynku i zacierania, zrobisz to sam
    69m2 powierzchnia użytkowa, poddasze nieogrzewane. 100% podłogówka. Ściany beton komórkowy Energo, Okna 3 szybowe. Podłoga 18 cm grafit 0.31. Ściany docelowo grafit 0.31. Strop 30 cm wełna 0.33 Rekuperacja z odzyskiem ciepła. CWU 200 litrów. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 3kw. 1 osoba.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To ja przezwyciężę strach i chyba zostawię w kieszeni te 8 tys
    Jeśli masz zamiar kłaść tynk cienkowarstwowy sam, to jest to pomysł ryzykowny...no chyba że masz ruchy za trzech - jednego nakładającego i dwóch zacierających, co da gwarancję, że będziesz mokre łączył z mokrym. Jeśli jednak przyschnie...to wątpię byś był zadowolony ze swej pracy.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Nie wiem jaka powierzchnia ale zdolna osoba zrobi poprawnie natryskowo tynk we własnym zakresie (nie trzeba tego zacierać, tylko trzeba brać ziarno 1-1,5mm).
    Tylko trzeba najpier zmarnować trochę tynku i ze trzy plyty GK na ustawienie i wyczucie sprzętu. Potem można leciec samemu aczkolwiek przydaje się druga osoba do mieszania i donoszenia materiału, żeby nie skakać po rusztowaniu co jest strasznie denerwujące

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    Nie wiem jaka powierzchnia ale zdolna osoba zrobi poprawnie natryskowo tynk we własnym zakresie (nie trzeba tego zacierać, tylko trzeba brać ziarno 1-1,5mm).
    Tylko trzeba najpier zmarnować trochę tynku i ze trzy plyty GK na ustawienie i wyczucie sprzętu. Potem można leciec samemu aczkolwiek przydaje się druga osoba do mieszania i donoszenia materiału, żeby nie skakać po rusztowaniu co jest strasznie denerwujące
    Czyli najpierw porozkładać wiadra z wymieszanym tynkiem na podestach, a potem tynkować. Tak czy siak szkoda prądu, już wolałbym kogoś na czarno z ogłoszenia niż samemu to robić, bo tynk szybko schnie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27

    Domyślnie

    U sąsiada firma sie uczyła robić natryskiem. Powiem szczerze efekt jest kiepski. Większośc ziarna im spadło pod nogi. Na mój gust to on ma pomalowane te ściany....
    Zobaczymy.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mój szwagier robił sobie natryskiem, ale on jest stolarzem, więc po pierwsze wprawę w malowaniu ma, po drugie kompresor, pistolet też nie marketowe.
    Nie ma się o co przyczepić, patrząc na efekt, ale trochę płyt k-g pokrył, zanim ustawił dyszę i powietrze
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    U sąsiada firma sie uczyła robić natryskiem. Powiem szczerze efekt jest kiepski. Większośc ziarna im spadło pod nogi. Na mój gust to on ma pomalowane te ściany....
    Zobaczymy.
    Ziarno spadło, a reszta pozostała na ścianie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamster188

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    witam, czy styropian grafitowy trzeba tarować przed klejeniem bo są różne opinie?
    Podobno trzeba, jeszcze mówili coś o osłanianiu przed słońcem, że może odpaść od ściany i chyba klej też musi być inny. a próbował ktoś kleić na kleju w pianie? też bede startował za około 2 tyg i szukam informacji styropian już praktycznie jestem zdecydowany na ten:

    https://alexa-andrychow.pl/knauf-etixx-p-56.html
    jak pytałem o grafitowy to tego polecali, podobno prosty i jego nie trzeba tarować, tylko nie wiem czy można styropian z innej firmy niż kleje? ktoś się orientuje czy bedzie gwarancja?

    No i jeszcze jaki styropian dać na balkon pod wylewke?
    Ostatnio edytowane przez kamster188 ; 18-10-2022 o 11:25

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamster188 Zobacz post
    Podobno trzeba, jeszcze mówili coś o osłanianiu przed słońcem, że może odpaść od ściany i chyba klej też musi być inny. a próbował ktoś kleić na kleju w pianie? też bede startował za około 2 tyg i szukam informacji styropian już praktycznie jestem zdecydowany na ten:

    https://alexa-andrychow.pl/knauf-etixx-p-56.html
    jak pytałem o grafitowy to tego polecali, podobno prosty i jego nie trzeba tarować, tylko nie wiem czy można styropian z innej firmy niż kleje? ktoś się orientuje czy bedzie gwarancja?

    No i jeszcze jaki styropian dać na balkon pod wylewke?
    Tarować - IMO trzeba każdy. Kleiłem na pianoklej i na klej z worka. Pianoklej jest szybszy, ale dużo droższy i moim zdaniem słabiej trzyma (szczególnie jeśli nie kleimy po całości (duże zużycie)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczepulek

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ściane miałeś prostą? Jaka max grubość pianki była u ciebie ? Jak unikałeś "odciskania" styropianu od ściany

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał markamx Zobacz post
    Cześć. Ja też się tego obawiałem ale kupiłem pistolet za 100 zł, pożyczyłem kompresor i sam zrobiłem strukturę natryskiem. Jak dla mnie wyszło super, przynajmniej ostatnia ściana jak już wiedziałem gdzie popełniłem błędy na poprzednich ścianach Nie bój się tego Plusem natrysku jest to że nie musisz mieć kilku osób do nakładania tynku i zacierania, zrobisz to sam
    Nad tym pistoleten natryskowym też myślałem ostro ale już było po czasie a szkoda bo wydałbym niewiele i zyskał sporo .

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Tarować - IMO trzeba każdy. Kleiłem na pianoklej i na klej z worka. Pianoklej jest szybszy, ale dużo droższy i moim zdaniem słabiej trzyma (szczególnie jeśli nie kleimy po całości (duże zużycie)
    Pianoklej jest mocniejszy od tego z wora , a co do odciskania od ściany to fakt i moja rada taka kleić pianką ale dać też po co najmniej 2 placki zwykłego kleju z worka wtedy dociśniesz i zostaje ot taka hybryda .

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Pianoklej jest mocniejszy od tego z wora , a co do odciskania od ściany to fakt i moja rada taka kleić pianką ale dać też po co najmniej 2 placki zwykłego kleju z worka wtedy dociśniesz i zostaje ot taka hybryda .
    To jakie zastosowanie ma pianoklej w takiej hybrydzie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Daje większą szczelność, łatwiej i szybciej jest nałożyć warkocz z pianki po obwodzie i dwa placki kleju na środek. Te placki służą tylko temu, żeby płyta została na swoim miejscu (pianka może "odpychać"), mniej tarowania jest później.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczepulek Zobacz post
    Ściane miałeś prostą? Jaka max grubość pianki była u ciebie ? Jak unikałeś "odciskania" styropianu od ściany
    3 ściany bez tragedii. Front - banan nie ściana

    Na gruncie i poniżej poziomu gruntu - zastrzały z desek dawałem na wszelki wypadek. Zauważyłem że lepsze pianki mniej sprężynują (różowy Ceresit był chyba najlepszy). Potem robiliśmy systemem łączonym pianoklej + klej z worka.

    Najważniejsze to nie przyklejać od razu. Połóż styropian, nałóż kleju, odczekaj minutę, czy dwie (aż klej nie zacznie wiązać) i dopiero na ścianę dajesz.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamster188

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Tarować - IMO trzeba każdy. Kleiłem na pianoklej i na klej z worka. Pianoklej jest szybszy, ale dużo droższy i moim zdaniem słabiej trzyma (szczególnie jeśli nie kleimy po całości (duże zużycie)
    Decyzja zapadła, wczoraj zamówiłem etixx, jeśli chodzi o tarowanie przed zaciąganiem siatki, to tak, trzeba każdy, ale tutaj mówie o tarkowaniu przy klejeniu styropianu, etixxa nie trzeba, bo już ma porowatą fakture jak wychodzi z formy, tak mi to tłumaczyli. Bardziej mnie martwi to, że u nas już temperatury bliskie zeru rano...

  19. #39

    Domyślnie

    mam pytanie co najpierw listwa przyokienna czy styropian na glify, czy odwrotnie?

  20. #40

    Domyślnie

    i jeszcze jedna wątpliwość, czy mogę pozostawić styropian zaciągnięty jedną warstwą kleju i gruntem i na wiosnę druga warstwa i tynk, czy jednak dać od razu drugą warstwę?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony