dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brunaciak40

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    6

    Domyślnie Śmieciuch nie domyka klapki

    Witam
    Mój nowy śmieciuch sas nie domyka klapki, zawsze zostaje 1cm miejsca, klapka stawia delikatny opór podczas zamykania i trzeba nogą lekko dotknąć żeby się domkneła. Jakiś pomysł co może byc nie tak?

  2. #2

    Domyślnie

    Który to kocioł : https://www.google.com/search?channe...&bih=890&dpr=1
    Czyżby korozja się dobrała do tego a może za ciasno spasowane to jest - rozruszać się tego nie da – naoliwić nie idzie tego – to może rozebrać wyczyścić i złożyć po wcześniejszym nasmarowaniu tego.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunaciak40 Zobacz post
    Witam
    Jakiś pomysł co może byc nie tak?
    Proszę pokazać tą klapkę, moze coś zdechło i blokuje.
    Regulamin forum

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brunaciak40

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kocioł sas varmo 15kw, mogę jutro dać dokładniejsze foto teraz nie chce już budzić nikogo.
    Dodam że zauwazyłem że jak otworze drzwi popielnika na oścież to ta klapka magicznie tak się wypycha że jest otwarta na jakieś 70%, im bardziej zamykam drzwi popielnika tym mniejsza szczelina. Pierwszy raz coś takiego widzę. Może być i rdza, zanim ktokolwiek zajął się montażem pieca to przestał rok na deszczu zawinięty w folie, ale niestety na deszczu więc wilgoć mogła powstać. Psikałem też zawiaski wd40 ale żadnego rezulatu,nie wiem dlaczego tak jest skoro piec posiada dziurki do naturalnego ciągu to po co mu jeszcze tej centymetr szpary, przez to miarkownik ma gorzej kontrolować.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brunaciak40

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    6

    Domyślnie

    Link do zdjecia https://ibb.co/1q3bRWj
    Oczywiscie nie ma znaczenia czy linka jest luzna czy nie, musze przykładać łopatkę do drzwi i wtedy są zamknięte
    Ostatnio edytowane przez Brunaciak40 ; 18-09-2022 o 22:32

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunaciak40 Zobacz post
    nie wiem dlaczego tak jest skoro piec posiada dziurki do naturalnego ciągu to po co mu jeszcze tej centymetr szpary
    Nic dziwnego że niechce się domknąć. Wrkręć w tą dziurkę śróbkę z ciężkim łebkiem i się będzie domykać. To jes klapka do awaryjnego palenia gdyby Ci z jakiś powodów wyśiadła okropna dmuchawa.
    Regulamin forum

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brunaciak40

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie mam dmuchawy, mam tylko pompe miarkownik i tyle, śrube spróbowałem ale nie pomaga, nadal jesli miarkownik powoli zamknie to wtedy zostaje szpara, musialby rzucic klapką żeby domknął

  8. #8

    Domyślnie

    Wkładaj mniejsze opony
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Wkładaj mniejsze opony
    Ciebie jak swędzi co to się podmyj albo tłuczonym szkłem się podetrzyj!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Prowadził ślepy niemego – to w końcu co jest problem, że : klapka jak jest podpięta do miarkownika, to miarkownik jej nie domyka – czy jak klapka jest odpięta od miarkownik, to się zawiesza i się nie domyka, bo po klapce na zdjęciu widać, że ona jest luźna więc jak może się zawieszać?
    Po tym jak łańcuszek pod tak ostrym kątem idzie - ja to tak widzę, że to miarkownik przez to iż ramie jego jest wciągane na obudowę się zawiesza i dlatego klapki do samego końca się nie opuszcza, bo miarkownik ją trzyma. Zdjęcia jak to wygląda na miarkowniku nie ma ale rozwiązaniem problemu tego może być :
    1.) Regulacja ustawienia ramienia, by ten kont zmniejszyć
    2.) Lekkie obrócenie miarkownika, by jw.
    3.) Podgięcie ramienia, by jw.
    4.) Przykręcenie kawałka cienkiego płaskownika lub pręcika do klapki na dole tak jak łańcuszek jest podpięty, by łańcuszek prostopadle schodził a nie pod kątem.
    Dodam że zauważyłem że jak otworze drzwi popielnika na oścież to ta klapka magicznie tak się wypycha że jest otwarta na jakieś 70%, im bardziej zamykam drzwi popielnika tym mniejsza szczelina. Pierwszy raz coś takiego widzę. – Jak będziesz łańcuszek od klapki odpinał przed otwarciem drzwiczek popielnikowych, to czary miną i klapka przestanie się unosić.
    Otwory w klapce są po to, by ktoś kotła dopływu powietrza całkowicie nie pozbawiał. Nie wiem czym i jak palisz oraz jak kocioł prowadzisz ale chyba wiesz o tym, że jak z powodu braku powietrza zostanie proces spalania przerwany, to kocioł zaczyna tlenek węgla produkować i teraz w zależności od okoliczności albo jest on przez komin wywalany albo wydostaje się na kotłownię – tak czy inaczej czego nie spalisz, to albo przez komin lub na kotłownię wywalisz.
    Zajrzyj sobie do tego – może dzięki temu pojmiesz o co w jaraniu chodzi : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8152010
    O tym kotle jest mowa : https://hap.pl/pol_pl_Kociol-SAS-VAR...015-4507_1.png
    Jeśli tak, to trzeba ramie miarkownika na drugą stronę przełożyć i odpinać łańcuszek od klapki przy każdym otwieraniu drzwiczek.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brunaciak40

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    6

    Domyślnie

    Klapka się magicznie otwiera kiedy właśnie nie jest podpięty miarkownik, miarkownik nie blokuje bo bez lańcuszka też się do końca nie domyka

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Otwory w klapce są po to, by ktoś kotła dopływu powietrza całkowicie nie pozbawiał..
    Kocioł po zamknięciu powietrza pierwotnego nie może nigdzie dostawać lewego powietrza (zagotowanie wody).
    Nie mam dmuchawy
    Po klapce widać że była. Zrób tak jak pisze @samsu i wyreguluj miarkownik.
    Klapka się magicznie otwiera kiedy właśnie nie jest podpięty miarkownik, miarkownik nie blokuje bo bez lańcuszka też się do końca nie domyka
    Nagraj i pokaż to sie trochę pośmiejemy.
    Regulamin forum

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Kocioł po zamknięciu powietrza pierwotnego nie może nigdzie dostawać lewego powietrza (zagotowanie wody).
    Lepiej się nad tym zastanów – zanim wyjdzie na to, że jak miarkownik klapkę unosić zacznie, to w krótki czas po tym w kotle zaczyna się woda gotować.

    W kotle paliwo ma się jarać a nie nie tlić – musi kocioł na minimalnej mocy dostawać choć na tyle powietrza by tlenek węgla mógł się spalać – dlatego jeśli klapka jest w miarę szczelna, to miarkownik tak ustawiony być musi, by klapka zawsze trochę uchylona była – choć na grubość zapałki.

    Lewe powietrze – patrząc po tym co autor tematu pisze, to może dostawać zewsząd : cztery drzwiczki i dwie klapki – w drzwiczkach uszczelki – jak sądzisz – jak że to w tym kotle może wyglądać i co np. będzie gdy nad kominem wiatr szaleć będzie - chata nagrzana a kocioł rozpalony i pod korek zatankowany będzie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunaciak40 Zobacz post
    Klapka się magicznie otwiera kiedy właśnie nie jest podpięty miarkownik, miarkownik nie blokuje bo bez lańcuszka też się do końca nie domyka
    No dobra – czary mary abra-kadabra – zrób zdjęcie i pokaż jak ta klapka bez łańcuszka jest uniesiona na te 70% gdy drzwiczki od popielnika są otwarte – a może tak kocioł masz wypoziomowany, że to normalną rzeczą jest w takiej sytuacji.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Lepiej się nad tym zastanów – zanim wyjdzie na to, że jak miarkownik klapkę unosić zacznie, to w krótki czas po tym w kotle zaczyna się woda gotować.
    Jak zawsze musisz zamieszać w głowach czytających.
    W kotle paliwo ma się jarać a nie nie tlić – musi kocioł na minimalnej mocy dostawać choć na tyle powietrza by tlenek węgla mógł się spalać – dlatego jeśli klapka jest w miarę szczelna, to miarkownik tak ustawiony być musi, by klapka zawsze trochę uchylona była – choć na grubość zapałki.
    Ta grubość zapałki w ustawieniach miarkownika ma za zadanie przekraczać temp. zadaną o kilka stopni i to się nazywa histereza. To że kocioł nie powiniem przechodzic w stan podtrzymania to wiem ja i Ty lecz napewno nie może do tego słuzyć zadna dziurka czy szparka w dopływie powietrza pierwotnego.
    i co np. będzie gdy nad kominem wiatr szaleć będzie - chata nagrzana a kocioł rozpalony i pod korek zatankowany będzie.
    A co będzie jak do komina wpadnie bocian lub zakleszczy sie Mikołaj. Wtedy żadna dziurka nie pomoże a nawet pogorszy sytuację.
    Regulamin forum

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jak zawsze musisz zamieszać w głowach czytających.
    Ta grubość zapałki w ustawieniach miarkownika ma za zadanie przekraczać temp. zadaną o kilka stopni i to się nazywa histereza. To że kocioł nie powiniem przechodzic w stan podtrzymania to wiem ja i Ty lecz napewno nie może do tego słuzyć zadna dziurka czy szparka w dopływie powietrza pierwotnego.
    A co będzie jak do komina wpadnie bocian lub zakleszczy sie Mikołaj. Wtedy żadna dziurka nie pomoże a nawet pogorszy sytuację.
    No zaś po bandzie idziesz : Kocioł sas varmo 15kw - https://hap.pl/pl/products/ogrzewani...t-vrm-015-4507 – to żaden śmieciuch – z buforem żyleta :
    KOCIOŁ SAS VARMO 15 kW na paliwo stałe
    ZALETY PRODUKTU:
    • Kocioł zasypowy na węgiel kamienny
    • Kocioł klasy 5 (najwyższa) wg normy PN-EN 303-5:2012
    • Certyfikat EcoDesign (dla mocy: 15 kW, 20 kW, 25 kW)
    • Wysoka sprawność: 88,7- 88,8% oraz efektywność procesu spalania
    DANE TECHNICZNE:
    • Paliwo: węgiel kamienny sortymentu orzech
    • Nominalna moc cieplna: 15 kW
    • Min. bezpieczna poj. zbiornika akumulacyjnego: 1000 l
    • Klasa efektywności energetycznej: B
    • Sprawność cieplna: 88,8%
    • Klasa kotła (wg PN-EN 303-5:2012) sprawność/emisja spalin: klasa 5 (najwyższa)
    • Zużycie paliwa: 2,0 kg/h
    • Pojemność komory załadowczej: 31~27 dm3/kg
    • Pojemność wodna kotła: 82 l
    • Masa kotła (bez wody): 370 kg
    • Wymagany minimalny ciąg spalin: ~0,24 bar
    • Wymiary podstawowe kotła (głębokość x szerokość x wysokość x wys. do czopucha): 1190 x 550 x 1370 x 1070 mm
    • Wymiary otworu załadowczego (a x h): 225 x 180 mm
    • Przekrój czopucha (średnica zew.): Ø 180 mm
    • Gwint wewnętrzny króćca (zasilanie/powrót): G1 ¼"
    • Minimalna wysokość komina: 7 m
    • Minimalny przekrój przewodu kominowego: 18 x 18 cm, Ø 200 mm
    • Materiał wymiennika: stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm
    WYSPOSAŻENIE:
    • Panele ceramiczne
    • Dźwignia ruszt ruchomych
    • Miarkownik ciągu powietrza
    • Termometr, przegroda zabezpieczająca
    • Kratka zabezpieczająca żar
    • Komplet stopek regulacyjnych
    • Komplet narzędzi do obsługi kotła
    WYPOSAŻENIE DODATKOWE:
    • Wentylator wyciągowy MplusM model WWK180/60W
    • Uszczelka pod wentylator wyciągowy
    • Sterownik TECH ST-28W do regulacji pracy: wentylatora wyciągowego, pompy c.o., pompy c.w.u. wraz z zestawem przewodów oraz czujników

    Ale jak widzisz po tym co tu wyczynia, to pewnie i z obsługą tego kotła jest podobnie a że i inni to czytają, to szansa wzrasta na to, że światełko tego kaganka i inne ciemne czerepy oświeci.
    Czego w tym nie ogarniasz, że jak nad kominem będzie szalał wiatr a kocioł na uszczelkach nie będzie szczelny, to se iść będzie tak jak wyciągnie z niego wiatr i bez dozoru się zamieni w kocioł parowy.
    Tak właśnie między innymi z wentylatorami było – dmuchawa bez prądu a wiatraczek kręcił się jak wściekły pomimo tego, że miał z ciężarkiem przesłonę – dlatego na stanowisku stoję, że w kominie musi być jeszcze RCK.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 19-09-2022 o 21:54

  17. #17

    Domyślnie

    Mam ten sam kocioł i u mnie Dolan klapka też lekko odstaje ale to może parę milimetrów, nie wiem czy mówię dobrze ale miarkownik chyba powinien być podpięty pod górną klapkę tak przynajmniej jest w dtr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony