dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podkład pod panele - dylemat

    Hej,
    zabieram się za wykańczanie mieszkania (na razie w stanie deweloperskim). Mam dylemat dotyczący podkładu pod panele.
    Ważne informacje - mieszkanie na ostatnim piętrze, bez podłogówki, panele standardowe 8mm.
    Wszyscy (łącznie ze sprzedawcami) polecają mi ARBITON MULTIPROTEC 1000 ale czy na pewno jest sens płacić ~32 zł/m2 w przypadku mojego mieszkania?
    Zrobiłem małe zestawienie interesujących mnie podkładów.
    1. ARBITON MULTIPROTEC 1000
    super niski opór cieplny 0.006, dobre tłumienie dźwięków 22% - cena ~ 32zł/m2
    2. MULTIPROTEC ACOUSTIC 3W1
    niski opór cieplny 0.01. super tłumienie dźwieków 28% cena ~ 32zł/m2
    3. ARBITON OPTIMA EXPERT AQUASTOP
    wyższy opór cieplny 0.05, dobre tłumienie dźwięków 22% cena ~ 16zł/m2

    No i nasuwa się pytanie czy warto płacić 2x tyle za podkład jeśli nie będę miał grzania podłogowego? Przy opcji numer 2 przemawia jeszcze do mnie lepsze tłumienie dźwięków ale 1 vs 3 to tylko kwestia oporu cieplnego.
    Niższy opór cieplny wpłynie tez na to, że z mieszkania poniżej będzie dochodziło więcej ciepła do mnie czy raczej jest to pomijalna kwestia? Nigdzie nie znalazłem odniesienia tego paramteru do naturalnego przenikania ciepła z mieszkań poniżej.
    0.05 w przypadku OPTIMY to chyba tez całkiem dobra wartość.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ale kosmos......
    Dobrze kombinujesz.
    Sprzedawca zachwala to co ma akurat do sprzedania.
    Podkład z niskim oporem ma dużo sensu przy ogrzewaniu podłogowym, gdzie chcesz ciepło z podłogi przekazać ponad podkład do np. wykończenia powierzchni (płytki, kamienia, deski etc.). Mata kwarcowa jest dobra do tej roli. Ale po co wydawać na to kasę - a to najdroższy rodzaj podkładu? Jeśli cenisz walor izolacji akustycznej, przy rozsądnej cenie to zwróć swoją uwagę na korek techniczny, który będzie 5-7 x tańszy od wciskanej Ci maty kwarcowej. Możesz rozważyć danie pod korek jeszcze folii paroizolacyjnej. Ja tak dałem do swojego mieszkania i byłem z tego bardzo zadowolony.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Jest także
    Arbiton Aquastop Extra 3 mm - ok. 9,00 zł/m2
    Tłumienie dźwięków odbitych (RWS) 12%
    Tłumienie dźwięków (IS) 21 dB
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiljer Zobacz post
    Hej,
    zabieram się za wykańczanie mieszkania (na razie w stanie deweloperskim). Mam dylemat dotyczący podkładu pod panele.
    Ważne informacje - mieszkanie na ostatnim piętrze, bez podłogówki, panele standardowe 8mm.
    Wszyscy (łącznie ze sprzedawcami) polecają mi ARBITON MULTIPROTEC 1000 ale czy na pewno jest sens płacić ~32 zł/m2 w przypadku mojego mieszkania?
    Zrobiłem małe zestawienie interesujących mnie podkładów.
    1. ARBITON MULTIPROTEC 1000
    super niski opór cieplny 0.006, dobre tłumienie dźwięków 22% - cena ~ 32zł/m2
    2. MULTIPROTEC ACOUSTIC 3W1
    niski opór cieplny 0.01. super tłumienie dźwieków 28% cena ~ 32zł/m2
    3. ARBITON OPTIMA EXPERT AQUASTOP
    wyższy opór cieplny 0.05, dobre tłumienie dźwięków 22% cena ~ 16zł/m2

    No i nasuwa się pytanie czy warto płacić 2x tyle za podkład jeśli nie będę miał grzania podłogowego? Przy opcji numer 2 przemawia jeszcze do mnie lepsze tłumienie dźwięków ale 1 vs 3 to tylko kwestia oporu cieplnego.
    Niższy opór cieplny wpłynie tez na to, że z mieszkania poniżej będzie dochodziło więcej ciepła do mnie czy raczej jest to pomijalna kwestia? Nigdzie nie znalazłem odniesienia tego paramteru do naturalnego przenikania ciepła z mieszkań poniżej.
    0.05 w przypadku OPTIMY to chyba tez całkiem dobra wartość.

    Pozdrawiam
    Moim zdaniem w Twoim przypadku to za przeproszeniem tektura czy też zwykła pianka wystarczy. Z tym tłumieniem dźwięków przy panelach to bez przesady, jak chcesz aby nie stukały to musiałbyś je kleić na sztywno do podłoża co nie jest dobrym rozwiązaniem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Moim zdaniem w Twoim przypadku to za przeproszeniem tektura czy też zwykła pianka wystarczy. Z tym tłumieniem dźwięków przy panelach to bez przesady, jak chcesz aby nie stukały to musiałbyś je kleić na sztywno do podłoża co nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Korek ma tu jednak znaczenie. Robi za dodatkową warstwę amortyzującą ruch paneli. Robiłem porównanie. Różnica jest uderzająca (także dla sąsiada z dołu). Sporo zależy też od samych panelów. Podłoga (IMO) jest też cieplejsza.
    Nie mówię, że to och i ach, ale warto rzucić okiem. Alternatywnie podkład XPS nie wydaje się głupi - koszt, gdy sprawdzałem kilka miesięcy temu to 3 zł/m2, korek techniczny 5 zł/m2, mata kwarcowa - najtańsza 17 zł/m2, a dobre ponad 30 zł/m2.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    voip phone system
    A private branch exchange or simply PBX, is a network, telecommunication network, used by businesses, for a very long time, to communicate. Private branch exchange uses analogue technology originally. Analogue technology means using continuous analogue signals to transfer the voice signal from one part to another. The analogue system is slow and primitive, thus, making Private branch exchange an outdated option. In Private branch exchange systems, usually, copper landlines are wired together. This makes the system bulkier and irritating- as, a lot of phones ringing together cause disturbance and noise pollution. So, usage of Private branch exchange has reduced drastically.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony