dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    ...

    To jest dokładnie tak samo jak ci o PC napisałem, że inni przy tobie wypisują głupoty o tem a z tego powodu to oni ciebie rozumu uczą a nie ty ich i tak właśnie twoja wiarygodność wygląda.

    Se co chcesz pisać możesz – tylko nie licz na to, że w oparciu o powyższe tym mnie rozumu uczyć będziesz i jeszcze przy tym może winienem ci jakieś szlaczki robić byś raczył przeczytać (już nie liczę tu na to byś próbował napisane pojąć), to co się do ciebie pisze lub jest w temacie zawarte !!!
    Pytam powtórnie co Ciebie obchodzi moja wiarygodnosc?, kto mnie uczy rozumu? czy Tobie sie w głowie całkowicie pomieszało?
    Nie liczę na nic i Ciebie rozumu uczyc nie bedę, skąd takie przypuszczenia?, po co mi to potrzebne, po prostu odczep sie ode mnie. Chcesz to dyskutuj z innymi i nie odpowiadaj na moje posty.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No i cóż to za głupoty Ci wyszły
    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132631

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Z tym ogrzewaniem podłogowym, to odruch taki
    Are you talking to me?
    O co Ci chodzi z tą podłogówką?

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Kalkulator jak kalkulator, to nie jest profesjonalne narzędzie – takich kalkulatorów jest więcej np. u tych co kotły sprzedają lub grzejniki tudzież ogrzewanie elektryczne
    Lepiej nie powiedzieć nic, niż kogoś okłamać. Zwłaszcza na duże pieniądze - a ogrzewanie to właśnie taki temat. Ale tu nie o tym, a o promowaniu wprowadzani w błąd było.

    Znajdujesz na ulicy coś wyglądającego jak cukierki.
    Zjadasz to w ciemno i dzielisz się ze znajomymi?
    Błąd - w papierku może być stolec z ebolą.
    Dlaczego tak więc robisz z informacjami na które trafiasz w internecie?

    Autor (mi) nieznany.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Panowie dlaczego zaśmiecacie wątek? Proszę przejść sobie na priva, ja nie mam ochoty tego czytać. Jeśli nie przestaniecie zgłaszam do moda.
    Za cenne uwagi dziękuję. Będę walczył.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris86k Zobacz post
    Panowie dlaczego zaśmiecacie wątek? Proszę przejść sobie na priva, ja nie mam ochoty tego czytać. Jeśli nie przestaniecie zgłaszam do moda.
    Za cenne uwagi dziękuję. Będę walczył.
    To mozę napisz dla porządku jak zamierzasz to obecnie zrobić.

    To podłączenie się do rury spustowej jest bardzo dziwne i ryzykowne.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Pętla peszla wchodzi w rurę odpływową i tyle, wylot i wlot peszla jest w szklarni. Mieszkam na parterze. Rura odpływowa jest tylko do mojego tarasu, jak już pisałem peszel nie blokuje odpływu, nie wchodzi dalej niż koniec mojej rury, w sensie nie będzie blokować innych odpływów. Będzie umieszczony tylko w czasie mrozów, uszczelnienie wlotu do odpływu wydrukuję na drukarce 3D, odpływ będzie cały czas zachowany choć w czasie mrozów jest zbędny. Rury zaizoluję na powierzchni aby nie traciły ciepła. Na jednej rurze (będą dwie) udało mi się podnieść temperaturę w małej nieszczelnej foliowej szklarni o 4st (5st na dworze, 9st w szklarni)
    Jakie ryzyko masz na myśli?

    Odnośnie wentylacji szklarni, będzie większość czasu uchylona, nie zaklejam jej na stałe, góra będzie uchylna na zawiasie, a uszczelnienie na uszczelkach starszego typu jak do okien drewnianych czy drzwi o profilu D. Zamknięcie na mrozy roślinom nie zaszkodzi.
    Rośliny mogą żyć w obiegu zamkniętym dłuższym czas patrz np: na las w słoiku. Przy dobrym wykonaniu nie otwiera się go przez kilka lat.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Myślałem o włożeniu peszla w rurę spustową, nie wiem co to jest rura odpływowa.

    Jestem w szoku, że można zamknąć rośliny w szczelnym słoju i nic im się nie stanie. Bardzo ciekawe.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Po prostu w podłodze jest odpływ wody deszczowej, który idzie do garażu podziemnego, a tam temperatura nie spada poniżej 10st. To taki prosty wymiennik ciepła. Nie chcę pompować powietrza z kanalizacji do szklarni stąd ten pomysł.

    Las w słoiku np:
    https://madameedith.com/lifestyle/og...mkniety-szkle/

    Niektóre rośliny potrzebują przezimowania w temperaturze do max 10st, inaczej źle rosną w kolejnym sezonie stąd pomysł na szklarnię. Temat trochę zbyt mocno się rozwinął ale dzięki temu przemyślałem kilka spraw.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris86k Zobacz post
    Po prostu w podłodze jest odpływ wody deszczowej, który idzie do garażu podziemnego, a tam temperatura nie spada poniżej 10st. To taki prosty wymiennik ciepła. Nie chcę pompować powietrza z kanalizacji do szklarni stąd ten pomysł.
    Może uda Ci się znaleźć gdzieś układ chłodniczy z małej, starej lodówki. Będziesz mógł zbudować mini szklarnię z pompą ciepła. Moc agregatu to powiedzmy 200W, COP nie mam pojęcia, ale powiedzmy do 3, termostat w komplecie. Masz do dyspozycji do 600W mocy i całą automatykę za grosze, zero wiatru w środku, tylko termostat trzeba umieścić z głową
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 26-09-2022 o 13:44
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Widzę, że tutaj zrobiło się miejsce do wyładowywania swoich frustracji i jakichś przepychanek. Nie wiem o co Ci chodzi z tym pożarem. Nie wiem też czy drwisz czy pytasz poważnie, w sumie nie bardzo mnie to interesuje.
    Odpowiem tylko i kończę bo w sumie nic się nie dowiedziałem, a marnuje tylko tutaj swój czas i czuję się jakbym miał się tłumaczyć z czegoś.
    Gdybyś przeczytał to co napisałem wiedziałbyś, że pierwotna objętość została zredukowana do 0,6m3.
    Myślę, że powietrza w rurach o średnicy 11cm, przechodzących w 20cm w kilkuset metrach jest całkiem sporo, tym bardziej ogrzewanych powietrzem, ze ścieków.
    Zapewne masz wiedzę większą od mojej choć w sumie chyba tylko teoretyczną ale ja mam praktykę bo testuję to rozwiązanie od wielu dni w szklarni foliowej bez dna, która nie jest ani trochę szczelna i w nocy temperatura już przy jednej rurze jest o 4st większa niż na dworze, a szklarnia jest niewiele mniejsza niż docelowa z szyb.
    Tym, którzy pomogli dziękuję.
    Baj.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A cha – bo nie wystarczy tego w mieszkaniu trzymać i kostkami lodu temperaturę w środku obniżać oraz termometr obserwować by roślinki za ciepło nie miały – no i dobrze.
    Ciekawe jaki będziesz mądry jak przyjdą mrozy i co zrobisz jak bez zapowiedzi na (-) ze 20*C w nocy dowali.
    Pomyśl o jakimś systemie alarmowym co byś np. w środku nocy zdążył z tymi świeczkami zanim to wszystko w środku zamarznie i dmuchawie by to otworzyć na mrozie by te ćwieczki włożyć.
    Zabawa się zacznie, gdy świeczkom zabraknie tlenu w tej szczelnej szklarni, czyli po kwadransie
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Fakt świeczka to kiepski pomysł, pomyślałem o tym w międzyczasie ale nie kontynuowałem już tego...
    Rurze jest teraz 19st. W zimie jest podczas dużych mrozów ponad 10st. W garażu nie mniej niż 10st.
    Jeden rodzaj ogrzewania nie wyklucza drugiegoi od początku był taki zamysł
    Nie wiem o co Ci chodzi z tymi słoikami ale rośliny będą zamknięte max kilka dni...

    To z kostkami lodu to żart, tak?

    Bez zapowiedzi -20st? Serio? Słyszałeś o prognozach pogody?
    Termostat raczej sobie z tym poradzi...

    Bawi mnie próba obalenia wszystkiego, nawet tak karkołomna jak niezapowiedziane -20st

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To nie próba obalenia, tylko pływanie w odmętach domysłów.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Co za brednie. Widzę, że masz dużo wolnego czasu i sporo teorii w głowie ale praktyki i wyobraźni już nie za bardzo.
    Z tym lodem się uśmiałem.
    Nie wiem co Ty tam chcesz wyciągać i wkładać, ja nie zamierzam.
    Trzymaj się.
    Wątek uznaję za zamknięty.

    Oczywiście powyższa wypowiedź była skierowana do użytkownika Samsu, który to swój post skasował.
    Ostatnio edytowane przez kris86k ; 27-09-2022 o 21:09

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony