dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie Szczelność bramy garażowej

    Witam mam problem po montażu bramy jak na zdjęciu. Czy u innych producentów to też tak wygląda, po ubu stronach mozna wsadzić palec?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uszczelka dol 1.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	460962

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Zamieść zdjęcie bardziej z oddali uwidoczniajace gdzie faktycznie jest ta szpara. Z tego co mogę ze zdjęcia wywnioskować to to że jeśli brama jest typu roletowego i jest źle wyregulowana na krańcówkach co powoduje że po zamknięciu schodzi za bardzo w dół powodując zawijanie się ostatniego modułu rolety i tym samym szparę
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To wygląda na dolny róg zwykłej bramy segmentowej.
    Różne są uszczelki na spodzie. Dziurę prędzej czy później wygryzie tu mysz
    Bramy z założenia nie mają deklarowanej szczelności.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Tak jest to dolny panel bramy garażowej. Producentem paneli jest EPCO i wygląda to tak z przekroju.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	epco.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	460985

    Myślę że brama za mocno dociska uszczelkę dolna to raz, ale może jest jakiś patent na uszczelnienie tego miejsca?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Patent to ponowne programowanie krańcówek bramy ale to tylko zmniejszy szparę bo przygnieciona mogła zapamiętać już kształt do którego dąży przy zgniataniu.
    Rysunek panelu i uszczelki zamieściłeś sam więc jeśli poprowadzisz prostą linię wyznaczaną przez uszczelkę boczną koło profilu jezdnego to tak czy inaczej bez docisku będzie tam mały trójkącik

    Możliwe że założenie listwy progowej pozwoliło by zamiast wyginać uszczelkę wybrzuszać ją przy docisku.

    https://allegro.pl/oferta/uszczelka-...3mb-9351264040

    Wymiana na inny model może jeszcze bardziej poprawić sytuację.

    https://komponentydobram.pl/produkt/...paneli-epco-2/
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 22-09-2022 o 16:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Widziałem tą uszczelkę ale pochodzi ona od szerszego panelu, jest wyższa i szersza od mojej według informacji co znalazłem w necie ( 2cm wyższa ).

    Cieszyłem się że nie mam ciętego dolnego panela tylko zakończony w całości a tu taki klops

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To jest właśnie przykład na "taka sama tylko tańsza".
    Gdyby na dole był profil zamykający i inny rodzaj uszczelki prześwit byłby minimalny. Ale za to tutaj mamy gratis opcję "przepust na kabel do kosiarki"
    Porozmawiaj z producentem czy oferują inne rozwiązania. To da się w miarę łatwo samodzielnie "doposażyć".

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Akurat brak profilu dolnej był dla mnie na + , wygląda to bardziej estetycznie tylko rozczarowuje sam kształ uszczelki.

    Zastanawiam się jeszcze czy boczna uszczelka nie powinna być dłuższa? Gdziekolwiek szukam na zdjęciach to w wiekszosci przypadków jest poniżej poziomy dolnej a u mnie na odwrót?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Faktem jest że powinna dochodzić do samej podłogi, ale ze zdjęcia wynika że to 1cm..... możliwe że przy zakładaniu bramy tak to zrobili.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony