dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła „Doskonały 3”

    Witam serdecznie .

    Od dawna przeglądam , ale to mój pierwszy post . Jestem pod wrażeniem wiedzy użytkowników przez to postanowiłem zadać pytanie , bo kompletnie nie wiem co będzie lepsze jeśli chodzi o ogrzewanie .


    Jestem na etapie budowy i zakładania instalacji .

    Rozważam pompę ciepła z gwc ze względu na możliwość chłodzenia latem . Będzie tez Klima , ale jej użytkowanie chciałbym ograniczyć do minimum .

    Wszędzie podłogówka .

    Dom to doskonały 3 z pracowni projekty z wizja . Zamiast garażu dodatkowy pokój , przez to powierzchnia 235 m2 . Zapotrzebowanie 58.5 W/m2 z projektu .

    Zapotrzebowanie z projektu to prawie 13800 W.

    Z aplikacji ciepło.app podaje mi moc pompy 5.8 kW . Dla - 18stopni o 23 stopnie wewnątrz domu . Dlaczego tak mała pompa ?

    Chciałbym zainstalować fotowoltaike i być może magazyn energii . Jak duża musiałby być moc paneli i jak duży magazyn energii , żeby zmieścić się w tych nieszczęsnych 2000 kWh , czy to nierealne myślenie ?

    A może jednak nie skreślać powietrznych pomp ciepła , tylko tam nie ma możliwości chłodzenia pasywnego , a czy jest możliwe aktywne ?

    O jakich kwotach mniej więcej mówimy jeśli chodzi o taka instalacje ?

    Przeglądam ceny i same jednostki to np 60 kpln jeśli chodzi o daikina geotherm , albo 25 kpln jeśli chodzi o powietrzna . To jest aż tak duży rozrzut jeśli chodzi o powietrze / grunt ?Do tego dochodzą jeszcze „wykopki” …

    Sam już nie wiem , a może piec gazowy ceny między 5 a 10 kpln i odpuścić sobie kupę kasy na fotowoltaike , pompy i ochronę klimatu … .

    Dziękuje i pozdrawiam

    Marek .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nandoz Zobacz post
    .......
    Dom to doskonały 3 z pracowni projekty z wizja . Zamiast garażu dodatkowy pokój , przez to powierzchnia 235 m2 . Zapotrzebowanie 58.5 W/m2 z projektu .

    Zapotrzebowanie z projektu to prawie 13800 W.

    Z aplikacji ciepło.app podaje mi moc pompy 5.8 kW . Dla - 18stopni o 23 stopnie wewnątrz domu . Dlaczego tak mała pompa ?

    ......
    Skąd takie bezgraniczne zaufanie w CW? W tym konkretnym przypadku ani dane z projektu ani tym bardziej z CW nie są wiarygodne. Skoro brak takich danych to wszelkie dywagacje dotyczące mocy pompy, kosztów ogrzewania, mocy instalacji PV, projektu ogrzewania podłogowego nie mają zadnego sensu. Tylko szacunki, przypuszczenia i gdybania. To wszystko przy koszcie inwestycji zapewne przekraczającej 1 mln, dla mnie to dosc ryzykowne

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nandoz Zobacz post
    Zapotrzebowanie 58.5 W/m2 z projektu .
    Zapotrzebowanie podaje się w kWh/m2/r zazwyczaj. W watach to obciążenie cieplne w W/K (dla całego domu). Co dokładnie masz w projekcie?

    Cytat Napisał nandoz Zobacz post
    Z aplikacji ciepło.app podaje mi moc pompy 5.8 kW .
    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132631

    Cytat Napisał nandoz Zobacz post
    Chciałbym zainstalować fotowoltaike i być może magazyn energii . Jak duża musiałby być moc paneli i jak duży magazyn energii , żeby zmieścić się w tych nieszczęsnych 2000 kWh , czy to nierealne myślenie ?
    Nie wiadomo, jak będzie rozliczana fotowoltaika. Jak każda kWh pobrana z sieci będzie liczona, to odpadnie tylko autokonsumpcja - czyli bez szans w zmieszczeniu się w 2000 nawet, jak persaldo wyprodukujesz więcej prądu, niż zużyjesz.

    Cytat Napisał nandoz Zobacz post
    O jakich kwotach mniej więcej mówimy jeśli chodzi o taka instalacje ?
    Zbierz oferty. Ceny (i terminy) tak szaleją, że nie sugeruj się tym, co ktoś zapłacił nawet kilka miesięcy temu. U nas jest ssanie, a w Niemczech jest jeszcze większe. Pomp brakuje na rynku - to i prawem rynku ceny idą w górę.

    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132709
    https://forum.muratordom.pl/entry.php?131352

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony