dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okno balkonowe - odwodnienie

    Witam mam pytanie czy drzwi balkonowe mogą mieć zakryte odwodnienie w ramie na balkonie 1.5m od krawędzi balkonu i gdy balkon jest zabudowany z lewej, z prawej i od góry? Woda nigdy to tych drzwi nie dociera, jak pada to jest max 1.5 płytki mokrej na balkonie czyli jakieś 45 cm w głąb balkonu,drzwi balkonowe w bloku, proszę o odpowiedź czy cokolwiek może się stać

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Deszcz deszczem, ale jak spadnie śnieg i zacznie się topić do tego się oblodzi to czy też będzie ok. ?
    Jak woda się dostanie do mieszkania pod podłogę to żarty się mogą skończyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Tam śnieg nigdy nie dociera, to jest zabudowany balkon z dwóch stron plus sufit, dodatkowo będzie siatka na balkonie dla kotów dodatkowo tłumiąca opady atmosferyczne, u mojej babci od 5 lat tak jest zamontowane a ma jeszcze bliżej drzwi balkonowe i nic się nie dzieje, tak więc wg mnie nie ma prawa tak naprawdę się nic dziać

  4. #4

    Domyślnie

    A co gdy będziesz mył te okna? Woda pocieknie po nich jak deszczówka ale już nie wyleci.

    A dlaczego w ogóle chcesz je zakrywać?

  5. #5

    Domyślnie

    Okien nie myje się lejąc litry wody na nie to raz(okno myje się mając otwarte skrzydło tak w ogóle) , dwa odkrywając odwodnienia zrobi mi się próg ok 14-15cm ,3 dając niski próg jest on "chłodniejszy" i droższy dodatkowo, wg mnie totalna bzdura z tym że nie można tego zakryć szczególnie w takich warunkach jak u mnie, tak jak mówię u babci tak jest i 0 problemów

  6. #6
    Banned
    SipaJadzia

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    siemka super temat, bardzo ciekawy i pomocny

  7. #7

    Domyślnie

    Ja ostatnio lałem na okno wodę z węża żeby pozbyć się drobinek piasku a dopiero potem myłem okno normalnie.
    Niedawno był mocny wiatr i ulewa to nawet napadało mi na okno tarasowe nad którym jest dach 4 metrowy...
    Skoro masz przypadek gdzie to działa i nie ma z tym problemu to po co pytasz i zakrywaj. Policja przecież nie przyjedzie do ciebie bo masz zakryty otwór w oknie.
    Nie rozumiem o co chodzi z tym chłodniejszym progiem ale bez zdjęcia będzie ciężko mi to ogarnąć ale to i tak nie istotne bo masz już odpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony