dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 129
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.571 z 2571
  1. #2561
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chyba Cię jeden Niemiec dopadł.
    Co nie zmienia tego, że nie ważne, gdzie jest właściciel - ważne, gdzie stoi auto gdy PV produkuje nadmiarowe kWh i gdzie i kiedy jeździ (żeby te załadowane kWh wyjeździć).
    To gdzie stoi moje auto? Ty wiesz? Gdzie jeździ też wiesz? Przerażać mnie zaczynasz.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sam go nie podałeś.
    Miałem nadzieje, że wiadomym jest, że pisze o magazynie energii. A sito porównał to do dylematu między mieszkaniem.

    No cóż... nie ogarnąłeś. I to moja wina...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak jak i z magazynem dowodzi, że nie podejmujesz racjonalnych ekonomicznie decyzji. A potem uważasz, że spijasz śmietankę.
    .
    Masz prawo tak uważać. Ale życie to nie ekonomia.
    Życie to przyjemność i radość. Ja się spełniam.
    Ty wolisz liczyć rubryczki.
    Każdy robi to co lubi.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W off-gridzie wystarczyłoby Ci prądu z PV?
    A niby co magazyn ma robić w miesiącu, w którym produkcja trwa z 7-8 godzin i produkuje z 6x mniej kWh niż V-VIII? Na bieżąco by dom całą produkcję zużył (zwłaszcza gdy nie ruszasz się z niego).
    TAK! Widać na wykresie, że mógł bym w kwietniu nie być podłączony do sieci.

    Magazyn cały czas ma co robić, nawet jeśli nie ma energii wystarczająco aby się doładował do 100%
    Produkcja jest jaka jest, nawet zimą potrafi wyjść słoneczko.
    Działa to jak takie bilansowanie w ZE. Ale czasem z dłuższym periodem czasowym. 1h to nie zawsze wystarcza.
    Stąd zdarzają się dni, te słabsze słonecznie. Ze magazyn wykorzysta więcej energii niż jego pojemność nominalna.I robi to w najlepszym swoim zakresie.

    taka niepoliczalna korzyść.

    edyt.
    akurat dziś będzie taki dzień.
    Nominalna pojemność 14,4kWh
    Dziś magazyn dostarczył 8.2kWh. A jeszcze nie było wieczoru kiedy to zacznie się największy pobór. Bo znów jest 100%, znaczy będzie za chwilę.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; Wczoraj o 12:35
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  2. #2562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jak dla mnie to wy możecie sobie kupować magazyny i za 60tyś Tutaj masz np. magazyn za 13tyś zł (nie jest to najtańszy magazyn) na fvat 23%: https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-...8-IDYEb0i.html

    Przy zakupie z montażem wychodzi 11 414,64zł brutto z 8% VAT + koszt montażu, czyli w zasadzie podłączenia kabelków do inwertera.
    Może być oferta z olx tylko to jest prywatny sprzedawca i gwarancja jest na słowo i nieznane są warunki tej gwarancji.
    Do tego magazyn jest hand made.
    Opis
    Bardzo proste podłączenie, wystarczy podpiąć od falownika 2 przewody - plus oraz minus. W magazynie przygotowane podłączenie na konektory oczkowe M8.
    Magazyn można podłączyć do dowolnego falownika 48V - Easun, Growatt, Victron, Deye itd.

    To wystarczy aby "system" wiedział kiedy pobierać z sieci, kiedy magazynować i kiedy oddawać energię elektryczną?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #2563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Boże, to niesamowite, jak racjonalizujesz swoje wybory. Ty naprawdę widzisz związek między się pompą ciepła i magazynem energii w postaci "bo też były głosy przeciw"????
    No przecież jest związek. Jedno i drugie rozwiązanie służy do "oszczędzania" energii oraz o jednym i drugim rozwiązaniu swego czasu na forum było sporo sceptycznych głosów. Różnica jest taka, że na pompę ciepła dostałem 5 lat gwarancji a na magazyn energii 10.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    To są te magazyny za kilka tysi czy takie 2-3 razy droższe? Bo z tego "są producenci" nijak nie wynika jakość najtańszych rozwiązań.
    Tak, tanie magazyny mają 10 lat gwarancji jak się poszuka.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czy to są te same magazyny, do których podałeś link na OLXie?
    A czy ja podawałem link do magazynów energii samochodowych?

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A ma aktywne chłodzenie, jak w magazynach, o których piszesz wyżej? Zdajesz sobie sprawę, że podajesz zalety magazynów z najwyższej półki w kontekście magazynów z najniższej półki?
    Na jakiej podstawie tak uważasz? Ja pisałem o akumulatorach zastosowanych w aucie typu MC4. To jeden z najtańszych elektryków (a raczej najtańszy) w swojej klasie. Tam masz akumulator w najsłabszej wersji 51kWh. Auto kosztuje 125tyś. Więc całe auto razem z akumulatorem to cena w przeliczeniu na kWh 2450zł. A wy tu piszecie o akumulatorach 15kWh za 30tyś zł czyli w cenie 2000zł za kWh. No sorry ale w podobnej cenie jak widać można kupić całe auto z akumulatorem a nie tylko sam akumulator

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Kolega kupił głośniczki komputerowe, które miały na pudełku napisane "500W!". Widać producent był pewien swojego wyrobu i z pewnością nie kłamał co do mocy.
    Jeśli masz dowody, że te chińskie akumulatory mają niższą pojemność niż deklaruje producent to przedstaw je.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A ja się nie zdziwię, jak te najtańsze LFP wytrzymają 1000 cykli, a nie 6 do 8 tysięcy. W międzyczasie kilka z nich spuchnie od przeciążeń.
    Minie parę lat to zobaczymy kto ma rację. Dla Ciebie te najtańsze LFP z Chin to pewnie jakieś gówno, ale wśród tych "tanich" akumulatorów są duże Chińskie firmy, które je masowo produkują i sprzedają. Jedna z firm ma np. kanał na YT i ponad 50tyś subów, pozwala zamieszczać komentarze, pod filmikami. Mnie to przekonuje a jak się pomylę to trudno, stracę niecałe 5tyś, płakać nie będę.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No czyli lubisz się uczyć na swoich błędach.
    To czy robię błąd to wyjdzie po czasie Ale tak, lubię się uczyć na swoich błędach.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może być oferta z olx tylko to jest prywatny sprzedawca i gwarancja jest na słowo i nieznane są warunki tej gwarancji.
    Do tego magazyn jest hand made.
    Opis
    Bardzo proste podłączenie, wystarczy podpiąć od falownika 2 przewody - plus oraz minus. W magazynie przygotowane podłączenie na konektory oczkowe M8.
    Magazyn można podłączyć do dowolnego falownika 48V - Easun, Growatt, Victron, Deye itd.

    To wystarczy aby "system" wiedział kiedy pobierać z sieci, kiedy magazynować i kiedy oddawać energię elektryczną?
    Czy ja mam szukać magazynów za Was, które będą Wam pasować?

    https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-...8-IDTfmwK.html tu masz sprzedawany przez firmę.

    Jak chcesz ze strony internetowej to masz tutaj z gwarancją 10 lat: https://digitalenergy.com.pl/produkt...kwh-lpbf48300/

    Dla mnie te gwarancje nie są jakieś istotne bo wiadomo, że taka firma za rok może już nie istnieć, ale jak ktoś chce to może sobie kupić magazyn bardziej renomowanego producenta za cenę x2. Droga wolna. Do niczego też nie namawiam, zwłaszcza, że sam nie wiem czy będę zadowolony z swojego wyboru. Czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; Wczoraj o 15:08

  4. #2564
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    No i ok, więc dlaczego podważasz moje dane? Czy to ja pytam się czy mi się opłaca? Wy twierdzicie, że mi się nie opłaca. A ja uważam, że się opłaca.

    Jednak pokazałem kilka kwestii które są subiektywne i działają w oparciu o własne dane, warunki i oczekiwania.

    Ty zapłaciłeś 357zł. Ok.
    Ja zapłaciłem jakieś 600, bo mi brakło nieco prądu.

    Ty wydałeś na paliwo i drewno do kozy, za kominiarza, sprzątanie tej kozy, podpałki, itp.

    Ja wydałęm tylko kilka stówek za dodatkowe paliwo do diesla którym czasem musiałem pojechać..

    Dodaj te koszty do swojego rachunku.
    mój wyniosł 600zł + 3000zł za paliwo w dieslu a km zrobię 20tyś. Ja tym wożę nie tylko swoje 4 litery i rodziny ale też towar do mojej działalności.

    Hipokryzja poziom master. Oczekujesz od innych swoich danych kiedy sam podajesz tylko te najmniejsze.
    To dolicz też całą resztę , utrzymanie 2 aut ( tak , wiem, elektryki się nie psują , nie potrzebują opon, hamulców, zawieszenia ), PV, magazyn, całą graciarnię w kotłowni, ubezpieczenie tego całego majdanu. A przecież jak dojdzie do najmniejszego incydentu , to towarzystwo zrobi wszystko żeby znaleźć powód niewypłacenia kasy...( czego oczywiście nie życzę ) . Nawet jak po X latach wyjdziesz na zero, to skończą się stare zasady i znowu trzeba będzie inwestować kolejne $$$ żeby się to spinało. A przecież falowniki, panele, baterie, elektronika nie są wieczne

    Gdybym wybudował dom pod te Twoje założenia to musiałbym wydać jakieś 200k lub więcej , bo moja kotłownia ma 1,5 mkw więc na samym budynku zostało mi kilkadziesiąt tysięcy w kieszeni, jak doliczę PV, magazyn, elektryka i ubezpieczenie tego wszystkiego na X lat to braknie mi życia do wyjścia na zero nawet biorąc pod uwagę tankowanie auta paliwem. I to przy założeniu że nic z tego graciarstwa się nie wysypie w tym czasie...

    P.S. Kominiarz kosztuje 150zł , a drewno mam darmowe, ale nawet gdybym je musiał kupić to jest to koszt na poziomie 300-400zł za sezon , sprzątanie kozy zaliczam już do przyjemności bo robie to kilka razy w sezonie. Paliwo do auta pokrywa mi pracodawca
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  5. #2565
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    To dolicz też całą resztę , utrzymanie 2 aut ( tak , wiem, elektryki się nie psują , nie potrzebują opon, hamulców, zawieszenia ), PV, magazyn, całą graciarnię w kotłowni, ubezpieczenie tego całego majdanu. A przecież jak dojdzie do najmniejszego incydentu , to towarzystwo zrobi wszystko żeby znaleźć powód niewypłacenia kasy...( czego oczywiście nie życzę ) . Nawet jak po X latach wyjdziesz na zero, to skończą się stare zasady i znowu trzeba będzie inwestować kolejne $$$ żeby się to spinało. A przecież falowniki, panele, baterie, elektronika nie są wieczne

    Gdybym wybudował dom pod te Twoje założenia to musiałbym wydać jakieś 200k lub więcej , bo moja kotłownia ma 1,5 mkw więc na samym budynku zostało mi kilkadziesiąt tysięcy w kieszeni, jak doliczę PV, magazyn, elektryka i ubezpieczenie tego wszystkiego na X lat to braknie mi życia do wyjścia na zero nawet biorąc pod uwagę tankowanie auta paliwem. I to przy założeniu że nic z tego graciarstwa się nie wysypie w tym czasie...

    P.S. Kominiarz kosztuje 150zł , a drewno mam darmowe, ale nawet gdybym je musiał kupić to jest to koszt na poziomie 300-400zł za sezon , sprzątanie kozy zaliczam już do przyjemności bo robie to kilka razy w sezonie. Paliwo do auta pokrywa mi pracodawca
    o, i to są argumenty
    Można się do czegoś odnieść.
    Tylko tak. Ty podstawiasz swoje dane i twierdzisz, że się nie opłaca. Komu? Tobie czy mi?

    Ubezpieczenie jest jakieś inne dedykowane? Czy wliczone do jakiejś tam kwoty? z przeznaczenia "na sprzęty". Co do towarzystwa i każdego pretestu aby nie wypłacić. Wiadoma sprawa, dotyczy każdego. Ale...to podchodzi pod przegląd elektryczny co 5 lat. Są jakieś specjalne wymogi?

    A jak stare zasady się skończą... no widzisz, ja ewentualnie wymienię/naprawię co padło i lecim dalej. Nic więcej modyfikować w domu nie mam potrzeby. Ty jednak będziesz musiał ponieść ten koszt jeśli będziesz chciał płacić mniej.
    Ps. Nic nie jest wieczne, My też. A planujesz już koniec tej elektroniki? Dlatego wybrałem coś sprawdzonego. Nie jakiś tam chinczyk Deye czy coś tam co jest na fali aktualnie.

    Gdybym budował dom po taniości to... musiał bym budować kolejny .
    W myśl zasady nie stać mnie kupować najtaniej. Robię to co mi się marzy, czasem muszę tylko dłużej na to czekać/zbierać fundusze. Ale nie interesują mnie pół środki. Kończą się rozczarowaniem w większości przypadków i późniejszą wymianą. Czyli podwójny koszt.

    Kotłownia. Hmm A uważasz,że to jakoś dużo miejsca zajmuje? Zmieści się nawet w takiej kotłowni

    PS. no właśnie, abyś mógł porównać z moim kosztem to musisz to dodać, bo ja tych kosztów nie ponoszę.
    OCZYWIŚCIE amortyzacja mojego sprzętu a Twojego to już inna inszość.
    Mój może się nie zwrócić. Ale jest na dobrej drodze, żeby się zwrócić. Czas pokaże.

    Serwis elektryka jest nieporównywalnie mniejszy niż spalinowego nawet pikaczento. A już nie daj boże z LPG.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; Wczoraj o 17:49
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  6. #2566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    o, i to są argumenty
    Można się do czegoś odnieść.
    Tylko tak. Ty podstawiasz swoje dane i twierdzisz, że się nie opłaca. Komu? Tobie czy mi?

    Ubezpieczenie jest jakieś inne dedykowane? Czy wliczone do jakiejś tam kwoty? z przeznaczenia "na sprzęty". Co do towarzystwa i każdego pretestu aby nie wypłacić. Wiadoma sprawa, dotyczy każdego. Ale...to podchodzi pod przegląd elektryczny co 5 lat. Są jakieś specjalne wymogi?

    A jak stare zasady się skończą... no widzisz, ja ewentualnie wymienię/naprawię co padło i lecim dalej. Nic więcej modyfikować w domu nie mam potrzeby. Ty jednak będziesz musiał ponieść ten koszt jeśli będziesz chciał płacić mniej.
    Ps. Nic nie jest wieczne, My też. A planujesz już koniec tej elektroniki? Dlatego wybrałem coś sprawdzonego. Nie jakiś tam chinczyk Deye czy coś tam co jest na fali aktualnie.

    Gdybym budował dom po taniości to... musiał bym budować kolejny .
    W myśl zasady nie stać mnie kupować najtaniej. Robię to co mi się marzy, czasem muszę tylko dłużej na to czekać/zbierać fundusze. Ale nie interesują mnie pół środki. Kończą się rozczarowaniem w większości przypadków i późniejszą wymianą. Czyli podwójny koszt.


    Kotłownia. Hmm A uważasz,że to jakoś dużo miejsca zajmuje? Zmieści się nawet w takiej kotłowni

    PS. no właśnie, abyś mógł porównać z moim kosztem to musisz to dodać, bo ja tych kosztów nie ponoszę.
    OCZYWIŚCIE amortyzacja mojego sprzętu a Twojego to już inna inszość.
    Mój może się nie zwrócić. Ale jest na dobrej drodze, żeby się zwrócić. Czas pokaże.

    Serwis elektryka jest nieporównywalnie mniejszy niż spalinowego nawet pikaczento. A już nie daj boże z LPG.
    Skoro ubezpieczenie jest od wartości to im wiecej gratów tym wyższe...

    Wnioski są takie, że żeby się opłacało trzeba wybudować drogi dom, kupić drogie w utrzymaniu A6 3,0 TDI , potem nakupować od groma gratów z wysokiej półki a na koniec spijać już śmietankę . Spoko

    A tu jeden z nielicznych szczerych sprzedawców https://www.youtube.com/watch?v=vKT6X42GN2c
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  7. #2567
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Skoro ubezpieczenie jest od wartości to im wiecej gratów tym wyższe...

    Wnioski są takie, że żeby się opłacało trzeba wybudować drogi dom, kupić drogie w utrzymaniu A6 3,0 TDI , potem nakupować od groma gratów z wysokiej półki a na koniec spijać już śmietankę . Spoko

    A tu jeden z nielicznych szczerych sprzedawców https://www.youtube.com/watch?v=vKT6X42GN2c
    Dom nie jest drogi wręcz bardzo tani w budowie. Zwyczajnie są sprawy które jednak trzeba było zrobić samemu jeśli chciało się mieć to w "normalniejszych" pieniądzach.
    Co do samochodów. Jak już jeżdżę z punktu A do B... lubię wsiąść do auta wygodnego i jechać z przyjemnością.
    I tu właśnie szok... elektryczny pizdryk również spełnił się.A nawet dał więcej radości.

    Każdy żyje jak chce. Istotne jest aby czuł się z tego powodu zadowolony. Mnie nie cieszy spaliniak z LPG. Miałem... nie chcę. Miałem słabe silniki... jechałem jak za karę z A do B.... dało się, ale to była "praca". W moich - nie męczy mnie ta praca aż tak. Wręcz lubię nimi jechać.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  8. #2568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    To gdzie stoi moje auto? Ty wiesz?
    To ja pytałem, a Ty unikasz ciągle odpowiedzi.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I auto jeździ nocą?
    Za to niby wiesz, że ja cały dzień jestem w pracy poza domem.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    No cóż... nie ogarnąłeś. I to moja wina...
    Ty mi zarzucasz, że nie cytuję kontekstu - a sam go nie cytujesz. Zarzucasz mi swoje zachowanie (podobnie jak z wiedzą o jeżdżeniu i pracy).

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale życie to nie ekonomia.
    To ja argumentuję, że zaletą magazynu jest UPSowatość. A Ty podajesz jego ekonomiczne, rzekome, zalety.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Życie to przyjemność i radość. Ja się spełniam.
    Jaką przyjemność masz z magazynu? Że można się pochwalić spijaniem śmietanki (cokolwiek to znaczy w kontekście przyjemności)?


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    TAK! Widać na wykresie, że mógł bym w kwietniu nie być podłączony do sieci.
    I kwiecień (miesiąc, w którym 100% czasu słońce jest w zenicie nad naszą półkulą) dowodzi prawdziwości twierdzenia
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Gdyby był w OFFgrid. Nie było by żadnego przestoju i jakiegokolwiek braku energii.
    ?
    A co z połową roku, gdy słońce jest w zenicie nad półkulą południową, mamy większe zapotrzebowanie na energię a do tego panele często przysypane śniegiem a niebo zachmurzone?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Magazyn cały czas ma co robić, nawet jeśli nie ma energii wystarczająco aby się doładował do 100%
    Jak doładowujesz z sieci to owszem.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Produkcja jest jaka jest, nawet zimą potrafi wyjść słoneczko.
    Potrafi. I co z tego, jak zużycie prądu większe, niż produkcja? I jak ciągniesz z magazynu, to w takim grudniu czy styczniu za mało w dzień masz nadwyżek z PV, żeby uzupełnić to, co wyciągnąłeś z nocy nawet, jakbyś prądem nie grzał.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    taka niepoliczalna korzyść.
    Jaki jest kontekst tej niepoliczalnej korzyści? Bo znowu mojsa gupia blondie nie rozumieć, czego policzyć nie potrafisz.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    edyt.
    akurat dziś będzie taki dzień.
    Nominalna pojemność 14,4kWh
    Dziś magazyn dostarczył 8.2kWh. A jeszcze nie było wieczoru kiedy to zacznie się największy pobór. Bo znów jest 100%, znaczy będzie za chwilę.
    Znaczy dostarczył to, co dostarcza bilansowanie godzinowe bez zużywania cykli? Wiesz, że ładowanie lifepo4 (innych litowych też) do pełna znacznie skraca im życie?

    Cycling from 100 to 0 % we get 500 cycles (25.000 kWh from a 50 kWh battery)

    Cycling from 100 to 10 % we get 500 cycles (25.000 kWh from a 50 kWh battery)

    Cycling from 100 to 20 % we get 1.000 cycles (50.000 kWh from a 50 kWh battery)
    [...]
    Cycling from 70 to 20 % we get 6.000 cycles (300.000 kWh from a 50 kWh battery)


    Nie znalazłem danych, dla 80-100% czy 90-100%. Ale generalnie litówki nie lubią być ładowane po korek (w przeciwieństwie do kwasiaków) więc pewnie mniej cykli tak przetrwają, niż 0-100%.
    Dlatego co lepsze autko i telefon ma opcję ustawienia nie ładowania do 100%, tylko 80-90% maks.

    Przy czym oczywiście "cykl" dla każdego zakresu to pełne 50kWh.


    I trzeba też pamiętać, że żywotność to nie tylko spadek pojemności z czasem, ale większe grzanie ogniw (czyli mniejsza sprawność, bo większa część jest zamieniana na ciepło, a nie na energię chemiczną).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; Wczoraj o 19:54

  9. #2569
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ja pytałem, a Ty unikasz ciągle odpowiedzi.
    .
    Dlaczego w nocy? Ja wiem, że ludzie którzy nie mają pojecia uważają, że auto elektryczne musi się ciagle ładować, całe dnie i codziennie. 40km dziennie. To jakieś 5~7kWh na dobę... wow 3h ładowania. Dramat. Cały dzień. ładując ze zwykłej ładowarki 2,3kW.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za to niby wiesz, że ja cały dzień jestem w pracy poza domem.
    .
    Przecież to Ty twierdzisz, że nie miał byś jak ładować ze słońca.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ty mi zarzucasz, że nie cytuję kontekstu - a sam go nie cytujesz. Zarzucasz mi swoje zachowanie (podobnie jak z wiedzą o jeżdżeniu i pracy).
    .
    W której wypowiedzi nie zachowałem?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ja argumentuję, że zaletą magazynu jest UPSowatość. A Ty podajesz jego ekonomiczne, rzekome, zalety.
    .
    UPSowatość to też ekonomiczna zaleta.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką przyjemność masz z magazynu? Że można się pochwalić spijaniem śmietanki (cokolwiek to znaczy w kontekście przyjemności)?
    .
    Znacznie większą pewność, że otworze sobie rolety nawet podczas awarii które nie będzie zależeć ode mnie. Spokój psychiczny i pewność kosztowa przez spory kawałek czasu. Wydałem raz. Dopóki działa jest już z górki. Jak długo podziała? Się okaże.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I kwiecień (miesiąc, w którym 100% czasu słońce jest w zenicie nad naszą półkulą) dowodzi prawdziwości twierdzenia

    ?
    .
    A kto twierdzi, że cały rok i można się odłączyć od sieci? Zaytujesz? Czy to Twoja pobożna fantazja aby łatwiej "obalić" argumenty.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co z połową roku, gdy słońce jest w zenicie nad półkulą południową, mamy większe zapotrzebowanie na energię a do tego panele często przysypane śniegiem a niebo zachmurzone?
    .
    Co? Płacę i zużywam mniej prądu niż Ty a mam więcej korzyści.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak doładowujesz z sieci to owszem.
    .
    Nie doładowuje wcale. Mógłbym - ale nie widzę uzasadnienia.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Potrafi. I co z tego, jak zużycie prądu większe, niż produkcja? I jak ciągniesz z magazynu, to w takim grudniu czy styczniu za mało w dzień masz nadwyżek z PV, żeby uzupełnić to, co wyciągnąłeś z nocy nawet, jakbyś prądem nie grzał.
    .
    Ale zdarza się nadprodukcja. Ja ją mogę złapać.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki jest kontekst tej niepoliczalnej korzyści? Bo znowu mojsa gupia blondie nie rozumieć, czego policzyć nie potrafisz.
    .
    trudno.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczy dostarczył to, co dostarcza bilansowanie godzinowe bez zużywania cykli? Wiesz, że ładowanie lifepo4 (innych litowych też) do pełna znacznie skraca im życie?

    Cycling from 100 to 0 % we get 500 cycles (25.000 kWh from a 50 kWh battery)

    Cycling from 100 to 10 % we get 500 cycles (25.000 kWh from a 50 kWh battery)

    Cycling from 100 to 20 % we get 1.000 cycles (50.000 kWh from a 50 kWh battery)
    [...]
    Cycling from 70 to 20 % we get 6.000 cycles (300.000 kWh from a 50 kWh battery)


    Nie znalazłem danych, dla 80-100% czy 90-100%. Ale generalnie litówki nie lubią być ładowane po korek (w przeciwieństwie do kwasiaków) więc pewnie mniej cykli tak przetrwają, niż 0-100%.
    Dlatego co lepsze autko i telefon ma opcję ustawienia nie ładowania do 100%, tylko 80-90% maks.

    Przy czym oczywiście "cykl" dla każdego zakresu to pełne 50kWh.


    I trzeba też pamiętać, że żywotność to nie tylko spadek pojemności z czasem, ale większe grzanie ogniw (czyli mniejsza sprawność, bo większa część jest zamieniana na ciepło, a nie na energię chemiczną).
    Kto mówi, że trzeba ładować do full? Ustawiasz sufit napięcia. Maksymalny i minimalny.

    A co nie skraca życia? Brak kupna?
    Masz rację!
    Tym akcentem kończę wywody.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  10. #2570
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    A po lipcu skończą się nasze problemy z magazynami autami elektrycznymi ba nawet może i domami jak Żydzi zaatakują Persów to ruski walą w Europę a Chiny na blikim wschodzi wszak to sojusznicy Brics ,mamy przesrane to nie żarty niestety , nie chce mi się dyskutować dalej ale wspomnicie to sobie niedługo.

  11. #2571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Dlaczego w nocy? Ja wiem, że ludzie którzy nie mają pojecia uważają, że auto elektryczne musi się ciagle ładować, całe dnie i codziennie. 40km dziennie.
    Całe dnie to typowo auto jest poza domem. A jak wraca do domu, to domownicy odpalają kuchenkę, komputer, ekspres do kawy itd. itp. A że słońce chyli się ku zachodowi, często pada jakiś cień na panele, to i produkcja mizerna.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Przecież to Ty twierdzisz, że nie miał byś jak ładować ze słońca.
    Po pierwsze primo - co to ma wspólnego z moją pracą?
    Po drugie primo - zacytuj, z czego wywnioskowałeś podstawę do stwierdzenia "Ty pracujesz na etacie, nie ma Cię w dzień,".

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    W której wypowiedzi nie zachowałem?
    "ps. sito.
    Ja uważam, że kupno chleba jest lepsze niż bułek.
    Taki sam typ porównania "


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    UPSowatość to też ekonomiczna zaleta.
    Jak wycenisz uduszenie się dziadka, gdy mu koncentrator tlenu przestanie działać, bo prąd się skończył? Czy dyskomfort, gdy wentylacja nie działa?


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Znacznie większą pewność, że otworze sobie rolety nawet podczas awarii które nie będzie zależeć ode mnie. Spokój psychiczny i pewność kosztowa przez spory kawałek czasu. Wydałem raz. Dopóki działa jest już z górki. Jak długo podziała? Się okaże.
    Tak zdefiniowaną przyjemność znacznie bardziej daje agregat, do którego energię możesz dostarczyć w grudniu w butelce.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A kto twierdzi, że cały rok i można się odłączyć od sieci? Zaytujesz? Czy to Twoja pobożna fantazja aby łatwiej "obalić" argumenty.
    Zacytowałem. Przeczytaj na co odpowiadasz. Ale wytłuszczę:
    "Gdyby był w OFFgrid. Nie było by żadnego przestoju i jakiegokolwiek braku energii."


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Co? Płacę i zużywam mniej prądu niż Ty a mam więcej korzyści.
    Zużywanie mniej prądu nazywasz korzyścią? To przestań go całkiem używać, oświetlaj świeczkami.... Więcej korzyści
    Cokolwiek ta korzyść dla Ciebie znaczy.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Nie doładowuje wcale. Mógłbym - ale nie widzę uzasadnienia.
    To co magazyn ma do roboty, jak jest pełny a PV dalej produkuje więcej, niż zużywasz? A takich godzin masz pewnie setki w ciągu roku nawet żyłując magazyn bez sensu.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale zdarza się nadprodukcja. Ja ją mogę złapać.
    Przy off-gridzie to zaleta. Ale przy on-gridzie i bilansowaniu godzinowym to po co zużywać magazyn i tracić na stratach na ładowaniu i rozładowywaniu, jak tę "nadprodukcję" można bezstratnie, bezkosztowo ulokować w sieci i odebrać?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Kto mówi, że trzeba ładować do full? Ustawiasz sufit napięcia. Maksymalny i minimalny.
    Zacytowałem. Niejaki Gik napisał "Bo znów jest 100%, znaczy będzie za chwilę."

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tym akcentem kończę wywody.
    Zobaczymy, jak słowny jesteś.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; Wczoraj o 23:47

Strona 129 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony