dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 125
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 2482
  1. #261
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    magazyn dziala, ale warunkiem jest inwerter off grid. Dzięki niemu falownik on grid może działać pomimo odłączenia się od sieci ZE
    U siebie mam hybrydę i magazyn 7,5kWh. Pod backup mam podpięte prawie całe oświetlenie, większość gniazd ogólnych, pompy obiegowe, lodówki etc. Wyłączone z backapu są kuchenka, pralka, zmywarka, gniazda siłowe w garażu. Ograniczeniem jest moc falownika na trzech fazach. Przy zaniku zasilania z sieci system przełącza się niezauważalnie, nie zdążą się zresetować zegary w radiu czy sterownik domu.

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    https://www.gkpge.pl/dla-domu/oszczedzasz-2000 Skąd oni wzięli te oszczędność 2000 przy zużyciu 2MWh ? Cena 1,9 pln za kWh - może to pokazuje jak będzie za rok

  3. #263

    Domyślnie

    Bo cena została ustalona na prawie 2zł/kWh.
    A rząd drenując podatnika swoimi spółkami, daje cenę ustawą, pozwalając swoim firmom trzepać kasę.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #264
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    A swoje spółeczki sponsorują darczyńców z wiejskiej przed wyborami i przez obsadzanie rodzin w zarządach i tak się kręci a ja mam im dziękować ze jest 0,83 a nie 1,9 - za to że 40 lat kupują działkę pod atomową elektrownie - im to się po prostu opłaca taki stan i mają nas za durnych roboli

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    U siebie mam hybrydę i magazyn 7,5kWh. Pod backup mam podpięte prawie całe oświetlenie, większość gniazd ogólnych, pompy obiegowe, lodówki etc. Wyłączone z backapu są kuchenka, pralka, zmywarka, gniazda siłowe w garażu. Ograniczeniem jest moc falownika na trzech fazach. Przy zaniku zasilania z sieci system przełącza się niezauważalnie, nie zdążą się zresetować zegary w radiu czy sterownik domu.
    Czy możesz napisać coś więcej o komponentach swojego systemu?
    Może masz jakiś schemacik?

  6. #266
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    U mnie pracuje Goodwe ET i Pylontech H2, schematu nie mam ale to łatwo w necie znaleźć

  7. #267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #268

    Domyślnie

    Jest może gdzieś ten rysunek w większej rozdzielczości?

  9. #269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    2130x1122 to za mało?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GoodWe-inwerter_scheamat.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	463582

    albo post #269 - wejdź na zdjęcie o "otwórz obraz w nowej karcie" .
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 01-02-2023 o 22:13
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Napisał stos:
    Moim zdaniem te 10% powinno być bezpłatnie rozdysponowane pomiędzy sąsiadów wiatraka, proporcjonalnie do odległości od niego, do odległości 10H.
    To kolejny powód do dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. A dlaczego nie wykupić udziałów w produkcji takiego wiatraka? Wiatrak o mocy 2 MW produkuje rocznie ok. 4 GWh energii el. Udział mógłby wykupić każdy, mieszkaniec bloku, rolnik, właściciel domu, przedsiębiorca. Wszyscy byliby współwłaścicielami tej turbiny wiatrowej, płaciliby tylko za przesył zależny od odległości od źródła. Koszt turbiny wiatrowej o mocy
    2 MW to od 15 do 20 milionów zł. Zarabia dzierżawca terenu, producent, wykonawca usługi, odbiorca i w podatkach od nich państwo. Kupimy 100% bez łaski ze strony państwa, że coś nam odpalą a może zadotują. To się bilansuje bezpośrednio tylko żeby się dokonało trzeba pogonić ludzi typu Suski i spółka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów kiwnął chociaż palcem w bucie w tej sprawie?
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów kiwnął chociaż palcem w bucie w tej sprawie?
    Tzn co np proponujesz żeby zrobić?

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    2130x1122 to za mało?
    Teraz OK. Dzięki.

    A co to za przewody oznaczone pomarańczową linią przerywaną? Jakieś przewody komunikacyjne, np. skrętka?
    Pytam, bo chciałbym sobie zawczasu przygotować odpowiednie okablowanie w pobliżu tablicy rozdzielczej.

    I jeszcze jedno.
    Czy "smart meter" to licznik instalowany w tablicy rozdzielczej czy niekoniecznie? Czy może być np. na ścianie przy inwerterze w garażu?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 02-02-2023 o 10:03

  13. #273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    To za mało podatków płacimy żeby wiatraki finansować? Nieroby z Ministerstwa są od tego żeby prąd był czysty, tani i dostępny - jak tego nie potrafią to dymisja i może ktoś kompetentny to ogarnie? Jak będzie drogie mleko to mam sobie krowę kupować? A może kupić krowę, paść na własnej łące i jeszcze 20% mleka oddawać do mleczarni za darmo bo krowa stąpa po Krajowej ziemi a nie mojej łące.... absurd

  14. #274
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Linie przerywane to komunikacja, dostarcza instalator.
    U mnie smart meter jest w rozdzielni ale nie mam problemu żeby był np w skrzyneczce gdziekolwiek obok.
    Tak czy inaczej jak nie ma się rozdzielni odpowiednio przygotowanej to i tak potrzebna jest niezła rewolucja w obwodach żeby rozdzielić to co idzie na zasilanie podstawowe od tego co na rezerwę. Ja miałem prosto bo w rozdzielniach obwody wchodzą na złączkach piętrowych i wystarczyło odpowiednio przekrosować.

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Napisał stos:

    To kolejny powód do dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. A dlaczego nie wykupić udziałów w produkcji takiego wiatraka? Wiatrak o mocy 2 MW produkuje rocznie ok. 4 GWh energii el. Udział mógłby wykupić każdy, mieszkaniec bloku, rolnik, właściciel domu, przedsiębiorca. Wszyscy byliby współwłaścicielami tej turbiny wiatrowej, płaciliby tylko za przesył zależny od odległości od źródła. Koszt turbiny wiatrowej o mocy
    2 MW to od 15 do 20 milionów zł. Zarabia dzierżawca terenu, producent, wykonawca usługi, odbiorca i w podatkach od nich państwo. Kupimy 100% bez łaski ze strony państwa, że coś nam odpalą a może zadotują. To się bilansuje bezpośrednio tylko żeby się dokonało trzeba pogonić ludzi typu Suski i spółka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów kiwnął chociaż palcem w bucie w tej sprawie?
    Jakie dzielenie tu widzisz?
    Jak inwestor chce postawić wiatrak to musi przekonać okolicznych mieszkańców żeby się na niego zgodzili.
    Ci którzy są dalej niż 10h od wiatraka i tak nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie.
    Nikt im jednak nie broni wejść w kontakt z inwestorem wiatraka i zaproponowaniu mu spółki.
    Możesz też zebrać grupę zainteresowanych i samemu założyć spółkę która taki wiatrak postawi.
    Do dzieła.

  16. #276

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Linie przerywane to komunikacja, dostarcza instalator.
    OK, ale czy to są jakieś kable specjalne czy np. zwykła skrętka?

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    2130x1122 to za mało?

    albo post #269 - wejdź na zdjęcie o "otwórz obraz w nowej karcie" .

    Czy dobrze rozumiem, że elementy w żółtej obramówce znajdują się w tablicy rozdzielczej?
    Różowe już nie?


  18. #278

    Domyślnie

    W wielkim skrócie, czy net billing przy taryfie G-11 i zużyciu około 2500 kWh/rok ma jakiś sens?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #279
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Ja zapytam bardzo podobnie jak kolega powyżej, tj. takze g11 tylko dla innej wartości. Tj. Roczne zuzycie na poziomie 10 000 kwh.

  20. #280
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Ja zapytam bardzo podobnie jak kolega powyżej, tj. takze g11 tylko dla innej wartości. Tj. Roczne zuzycie na poziomie 10 000 kwh.
    Przy takim poborze... to na pewno się opłaci. Sama autokonsumpcja będzie redukować koszty. A kiedy się zwróci... tego się nie policzy łatwo. Trzeba by wróżyć.
    Przyszłość rozliczeń jest niepewna... ale na pewno nie będzie ujemna.

Strona 14 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony