dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 132
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 2629
  1. #941
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Aby ta fotovoltaika miałe ręce i nogi a najważniejsze jakiś sens to nie nasze zmartwienie i nie rządowe tylko międzyrządowe a wręcz kontynentalne , powinna być budowana linia energetyczna od Lisbony aż po Szanghaj i każdy z nas czy to Chińczyk ,Polak,Niemiec Afgańczyk,Rosjanin czy Mongoł powinien być pod to podłączony i z tego korzystać bo różnica czasowa pozwala na całodobowy dostępny prąd a bez tego te gówniane magazyny bateryjek do zegarków to czysta fanaberia z duuuże $$$$ . jedni śpią drudzy korzystają i odwrotnie to jest i powinien być sens fotovoltaiki i tu powinniśmy cisnąć polityków .

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    A na zachodzie nie ma czasem dlugiego zielono-swiatkowego weekendu?
    Dzisiaj i jutro
    Program do optymalizacji Victronow i inwerterów Deya: GbbOptimizer.gbbsoft.pl
    Maksymalizowanie zysku przy cenach dynamicznych, odliczanie ładowania EV, prognozowanie konsumpcji przez PC, itd...

  3. #943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Aby ta fotovoltaika miałe ręce i nogi a najważniejsze jakiś sens to nie nasze zmartwienie i nie rządowe tylko międzyrządowe a wręcz kontynentalne , powinna być budowana linia energetyczna od Lisbony aż po Szanghaj i każdy z nas czy to Chińczyk ,Polak,Niemiec Afgańczyk,Rosjanin czy Mongoł powinien być pod to podłączony i z tego korzystać bo różnica czasowa pozwala na całodobowy dostępny prąd a bez tego te gówniane magazyny bateryjek do zegarków to czysta fanaberia z duuuże $$$$ . jedni śpią drudzy korzystają i odwrotnie to jest i powinien być sens fotovoltaiki i tu powinniśmy cisnąć polityków .
    Mhmmmmmm....
    Ciekawe rowzważania...
    To napisz nam może ile tych kabli musiałoby być, jakiej średnicy, żeby zapewniły odczuwalny dla skali całego kontynentu transfer enenrgii ?
    Jakiej wielkości straty energii wystąpiłyby prze przesłyłaniu jej na odległość kilkunastu tysięcy kilometrów ?

    Człowiek jest takim stworzeniem, że bierze cię za coś, kiedy jest to
    a) możliwe
    b) opłacalne
    Tam było np z telegraficznym kablem transatlantyckim
    Sam sobie odpowiedz, dlaczego do tej pory nikt się za to nie zabrał.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #944
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mhmmmmmm....
    Ciekawe rowzważania...
    To napisz nam może ile tych kabli musiałoby być, jakiej średnicy, żeby zapewniły odczuwalny dla skali całego kontynentu transfer enenrgii ?
    Jakiej wielkości straty energii wystąpiłyby prze przesłyłaniu jej na odległość kilkunastu tysięcy kilometrów ?

    Człowiek jest takim stworzeniem, że bierze cię za coś, kiedy jest to
    a) możliwe
    b) opłacalne
    Tam było np z telegraficznym kablem transatlantyckim
    Sam sobie odpowiedz, dlaczego do tej pory nikt się za to nie zabrał.
    Przecież projekt sahara był gotowy i to dawno ale gówniani politycy jak zawsze zawalili , co to dziś za problem przesył energi ? są od dawna linie energetyczne o napięciu 600 000 volt a przecież po drodze każdy się dopina i niekoniecznie musi to być jedna linia bo może być ich kilka to człowieka nie przerasta bo to ani wyczyn ani problem technoliogiczny ,problem z gównianymi politykami oni tobie zabronią wszystkiego zaostrzą przepisy zwiększą stukrotnie mandaty pozbawią gotówki potraktują nas covidem aby poten na nas zarabiać ale qurwa jak mają idioci coś załatwić dla nas to ich nie ma ,banda nierobów i tyle.

  5. #945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To dlaczego żadna korporacja w to nie zainwestowałą, skoro można na tym zarobić ?
    Nie odpowiedziałeś na pytanie - ile musiałoby być tych kabli i jakiej średnicy, żeby transfer energii z innego kontynentu był odczuwalny na drugim.
    Co to "projektu Sahara", jak go nazwałeś:
    https://www.cire.pl/artykuly/opinie/...lne-ocieplenie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Przecież projekt sahara był gotowy i to dawno ale gówniani politycy jak zawsze zawalili , co to dziś za problem przesył energi ?
    Ty to jednak ruski troll jesteś. A jaki problem z kablem zrobić to samo, co z nord stream?

  7. #947
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ty to jednak ruski troll jesteś. A jaki problem z kablem zrobić to samo, co z nord stream?
    Nie będę tego komentował , żałosne wnioski wyciągasz skoro tylko tyle zrozumiałeś .

  8. #948
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A ja dalej nie rozumiem, czemu to planowane uwolnienie cen energii miałoby skutkować ich podwyższeniem. Netbilling to najgorsza możliwa opcja pozbywania się nadmiaru energii, no może oprócz grzania atmosfery. Sprzedaż energii powinna następować możliwie blisko miejsca jej wytwarzania. Przesył energii z drugiego końca kontynentu to naprawdę chory pomysł.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #949
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A ja dalej nie rozumiem, czemu to planowane uwolnienie cen energii miałoby skutkować ich podwyższeniem. Netbilling to najgorsza możliwa opcja pozbywania się nadmiaru energii, no może oprócz grzania atmosfery. Sprzedaż energii powinna następować możliwie blisko miejsca jej wytwarzania. Przesył energii z drugiego końca kontynentu to naprawdę chory pomysł.
    Rusz trochę komurami , przesunięcie czasowe pozwala całodobowo korzystać z prądu bez idiotyzmów w stylu bateryjki paluszkowe w ilości tysiąca sztuk .

  10. #950
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Rusz trochę komurami , przesunięcie czasowe pozwala całodobowo korzystać z prądu bez idiotyzmów w stylu bateryjki paluszkowe w ilości tysiąca sztuk .
    Przez obszar wojny też będziesz kabel kładł?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Rusz trochę komurami , przesunięcie czasowe pozwala całodobowo korzystać z prądu bez idiotyzmów w stylu bateryjki paluszkowe w ilości tysiąca sztuk .
    Magazynować można też w inny sposób, np. wytwarzając wodór lub w elektrowniach szczytowo-pompowych, ale ktoś musi najpierw uznać, że to się opłaca.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  12. #952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Wciąż czekam na pierwszy rachunek tego roku aby zobaczyć jak będą rozliczać w net-billingu. Niby wiem ale chciałbym potwierdzenia na rachunku.
    Co do przyszłości... tak jak wyżej napisano tego nie wie nikt. Wg moich założeń magazyn będzie niepotrzebny w moim wypadku bo mam przewymiarowaną instalację o jakieś 70% i to powinno pokryć różnicę w cenie zakupu i sprzedaży. Dodatkowo patrząc na bilansowanie godzinowe to moje sumaryczne żużycie spadnie o około 40%. Czyli dalej wierzę, że moje rachunki będą oscylować w okolicy 1200zł rocznie przy instalacji 5,7kW i rocznym zużyciu 3,5MWh.
    A jak zaczną kombinować to oczywiście wszystko się zmieni. Straszą nas, że ceny skupu będą zerowe ale jak obserwuję giełdę to jakoś tego nie widac.Dalej zakłądam, że wszystko się unormuje, ceny oczywiście wzrosną ale szaleńst nie będzie.
    No i przyszły rachunki W rzeczywistości wychodzi lepiej.niż myślałem. Jest poniżej 60zł za miesiąc.

  13. #953
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    No i przyszły rachunki W rzeczywistości wychodzi lepiej.niż myślałem. Jest poniżej 60zł za miesiąc.
    Bo na początku nie mogą być warunki jakieś tragiczne... aby ludzie połasili się na dotacje.... być może zmiane z net-meteringu zgarniając dotację do magazynu czy coś...
    a za jakiś czas stawki zmienią się diametralnie... chyba nawet za rok. Wraz ze stawkami godzinowymi życie net billingu zmieni się. Bo teraz masz ceny do odkupu ze średniej z zeszłego miesiąca. A później będzie godzinowa.

    Dlatego myślę, że moja rozbudowa instalacji pójdzie tylko w off-grid. Po co mi zgłaszać instalacje, ponosić koszty dodatkowe.W off gridzie nie ma eksportu energii... a ten i tak będzie bardzo problematyczny. Nic im do tego co mam na dachu. Póki co
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 02-06-2023 o 20:27

  14. #954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    No i przyszły rachunki W rzeczywistości wychodzi lepiej.niż myślałem. Jest poniżej 60zł za miesiąc.
    Pokaż ten rachunek zamazując dane wrażliwe, masz to z jakiegoś okresu i przeliczasz 1 na m-c czy masz co miesiąc? i jaki operator? w Tauronie opłaty abonamentowe i mocowe to ok 25/m-c, więc pozostało by 35,- a za to niewiele kupię, może źle liczę?

  15. #955

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	465227Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	465228Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	465229
    Rachunek z Energii, wystawili osobny rachunek za każdy miesiąc.Informacja dodatkowa to taka, że 53% zużytej energii było pokryte bezpośrednio z PV (wg moich liczników całkowite zużycie miałem 303kWh). Gdyby nie PV rachunek wynosiłby ok. 275zł
    Ostatnio edytowane przez Patatay ; 02-06-2023 o 22:06

  16. #956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	465227Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	465228Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	465229
    Rachunek z Energii, wystawili osobny rachunek za każdy miesiąc.Informacja dodatkowa to taka, że 53% zużytej energii było pokryte bezpośrednio z PV (wg moich liczników całkowite zużycie miałem 303kWh). Gdyby nie PV rachunek wynosiłby ok. 275zł
    To super wiadomość zwrot z inwestycji pewnie zajmie 127 lat

  17. #957
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To super wiadomość zwrot z inwestycji pewnie zajmie 127 lat
    No właśnie , zdrowy rozsądek nakazywałby dalej smrodzić truć itp , tak się zniechęca ludzi do oze.

  18. #958

    Domyślnie

    Ja jeszcze żadnej faktury nie dostałem. Ale wykorzystując posiadane dane na temat produkcji oraz dane o ilości pobranej i sprzedanej energii po zbilansowaniu wychodzi mi, że przez pierwsze 5 miesięcy tego roku zaoszczędziłem około 2400zł na opłatach (gdyby nie 2000kWh tańszego prądu to doszło by ponad 900zł). Wyliczam to jako oszczędność na autokonsumpcji (ta wyniosła średnio 59%) oraz to co sprzedałem. Za miesiące 1-4 podstawiłem cenę średnią dostępną w necie a za maj przyjąłem 0,5 PLN. Biorąc pod uwagę, że najlepsza produkcji jeszcze przed nami szacuję, że rocznie zaoszczędzę około 6.000 PLN.
    Po dotacji i odliczeniu od podatku instalacja kosztowała niecałe 30 tys. Opierając się tylko na powyższych danych instalacja zwróci się w 5 lat.
    Oczywiście zmiana zasad skupu energii może namieszać na minus.
    Ale za to podwyżka ceny prądu na plus więc można tylko wróżyć z fusów.
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 03-06-2023 o 07:32
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  19. #959

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No właśnie , zdrowy rozsądek nakazywałby dalej smrodzić truć itp , tak się zniechęca ludzi do oze.
    Jeżeli zdrowym rozsądkiem nazywasz swój portfel i nie widzisz nic więcej poza swoim podwórkiem to tak
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  20. #960

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To super wiadomość zwrot z inwestycji pewnie zajmie 127 lat
    Wg jakiego kalendarza to obliczyles bo wg aktualnych stawek z tarcza lub stawek z lat wczesniejszych to wyjdzie ponizej 10 lat? Potem beda stawki godzinowe ale tez tarcza zniknie. Trudne do przewidzenia dlatego trzeba myslec zdroworozsadkowo. To jest dlugofalowa inwestycja i dla mnie duzym plusem jest to ze wczesniejsze obliczenia w zasadzie pokrywaja sie z tym co otrzymalem. Poza tym jak juz wczesniej pisalem lepiej miec 10% rocznie albo nawet 5% niz tracic 20%. Ja na to kredytu nie bralem bo pieniadze lezaly w skarpecie. W obliczeniach mialem o wiele mniejsza autokonsumpcje, ktora znacznie rozni sie, na plus dla mnie, od autokonsumpcji w stosunku do zuzycia energii, nie produkcji.

Strona 48 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony