dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Prefarykowany strop ziemianki

    Witam
    Zwracam się z prośbą o poradę jak poprawnie ułożyć gotowy strop z płyt betonowych. Brakuje mi wiedzy na temat wieńca czy należy go wykonać i jeśli tak to w jaki sposób.
    Szczegóły konstrukcii:
    Budowlą która powstaje jest ziemianka zagłębiona 2m pod powierzchnia ziemi ( góra ław fundamentowych 2m pod ziemią)
    Wymiary ziemianki 3.01 x 4.19 (po osiach ) 3.41x4.59 po zewnętrznych ścian
    Ściany fundamentowe budowane są z bloczków betonowych 38x24x12 na wysokość 2m od góry ław.
    Planowany był strop wylewany własnoręcznie lecz po dłuższych naradach okazalo się to dość problematyczne (głównie porządny szalunek) i pojawił się pomysł gotowego stropu.
    Gotowe płyty z pobliskiego żródła są o wymiarach 3.00x0.60 m ( troche będą wystawać na długości ale trudno). {wysokość płyty 0.12 lub 0.15]
    I tu pojawia się moje pytanie połączone z prośba. Jak to wykonać aby miało to ręce i nogi. Kłaść płyty bezpośrednio na bloczki czy wylewać (i zbroić) wieniec i dopiero na to płyte.
    Z góry dziękuje za pomoc fachowców

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xback Zobacz post
    Witam
    Zwracam się z prośbą o poradę jak poprawnie ułożyć gotowy strop z płyt betonowych. Brakuje mi wiedzy na temat wieńca czy należy go wykonać i jeśli tak to w jaki sposób.
    Szczegóły konstrukcii:
    Budowlą która powstaje jest ziemianka zagłębiona 2m pod powierzchnia ziemi ( góra ław fundamentowych 2m pod ziemią)
    Wymiary ziemianki 3.01 x 4.19 (po osiach ) 3.41x4.59 po zewnętrznych ścian
    Ściany fundamentowe budowane są z bloczków betonowych 38x24x12 na wysokość 2m od góry ław.
    Planowany był strop wylewany własnoręcznie lecz po dłuższych naradach okazalo się to dość problematyczne (głównie porządny szalunek) i pojawił się pomysł gotowego stropu.
    Gotowe płyty z pobliskiego żródła są o wymiarach 3.00x0.60 m ( troche będą wystawać na długości ale trudno). {wysokość płyty 0.12 lub 0.15]
    I tu pojawia się moje pytanie połączone z prośba. Jak to wykonać aby miało to ręce i nogi. Kłaść płyty bezpośrednio na bloczki czy wylewać (i zbroić) wieniec i dopiero na to płyte.
    Z góry dziękuje za pomoc fachowców
    Ja zrobiłem ściany ziemianki z kamieni polnych a na górze ściany wylałem wieniec betonowy na którym położyłem betonowe płyty drogowe (3m x 1m)

    Nazwa:  piwnica 2.jpg
Wyświetleń: 137
Rozmiar:  36,7 KB
    Nazwa:  piwnica 3.jpg
Wyświetleń: 184
Rozmiar:  29,0 KB

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xback Zobacz post
    Kłaść płyty bezpośrednio na bloczki czy wylewać (i zbroić) wieniec i dopiero na to płyte.
    Wykonaj podobnie jak to zrobił @stos - czyli wieniec ze zbrojeniem podłużnym i strzemiona a na to płyty stropowe.
    Te płyty są kanałowe sprężone?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 23-09-2022 o 22:32
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Płysy są w kształcie spłaszczonego U czyli szersze na brzegach i ciensze w środku ( teraz dopiero je zobaczyłem). Bez otworów w środku.
    I czy przy takim słabych obciązeniach przejdzie aby położyc je bezpośrednio na bloczkach a na góre zalać pseudo płyte betonową ze zbrojeniem aby je złączyć w jedno?
    Po górze budowli raz na jakis czas bedą przechodzić ludzie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To są płyty korytkowe lub panwiowe ?
    Możesz pokazać zdjęcie od dołu takiej płyty ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xback Zobacz post
    I czy przy takim słabych obciązeniach przejdzie aby położyc je bezpośrednio na bloczkach a na góre zalać pseudo płyte betonową ze zbrojeniem aby je złączyć w jedno?
    Podaj parametry tych płyt deklarowane przez producenta. Bo to wróżenie z fusów nie widząc, co to jest i ile wytrzyma.
    Prefabrykowane piwniczki (jak szamba) spokojnie nadają się do ruchu pieszego a możesz i wybrać najazdowe co co najmniej kilkanaście ton udźwigną.
    Jak to zbrojone płyty przyzwoitej nośności i jeździć po tym samochodem nie zamierzasz (a nie coś w rodzaju szalunku traconego) to wystarczy klejem te płyty przykleić do ścian i do siebie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-09-2022 o 08:19

  7. #7

    Domyślnie

    Korytka mają 11 cm przeważnie, to pewnie jakiś typ podobny.

    Ja patrzę z perspektywy ceny całości to najtaniej to zrobić wylewane, załatwia się wtedy szczelność, wytrzymałość, a na takie wymiary to dzień pracy dla dwóch osób.
    A jak prefabrykat to wspomniane płyty drogowe ponieważ nie trzeba zatykać, oblewać itp, a one zbrojone są na przejazd czołgu

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Po zsumowaniu waszych opinii i innych zródeł jestem juz spokojniejszy o trwałość tej konstrukcji.
    Dzięki i pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Korytka mają 11 cm przeważnie, to pewnie jakiś typ podobny.

    Ja patrzę z perspektywy ceny całości to najtaniej to zrobić wylewane, załatwia się wtedy szczelność, wytrzymałość, a na takie wymiary to dzień pracy dla dwóch osób.
    A jak prefabrykat to wspomniane płyty drogowe ponieważ nie trzeba zatykać, oblewać itp, a one zbrojone są na przejazd czołgu
    Płyty drogowe może są zbrojone na przejazd czołgu ale pod warunkiem, ze pod spodem tej płyty drogowej jest dobrze zagęszczone nośne podłoże
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-09-2022 o 20:20 Powód: literówka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony