dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z pompą auto CO

    Mam problem w instalacji i nie wiem już jak go rozwiązać . Instalacja na sprzęgle hydraulicznym , tutaj pompa kocioł sprzęgło czyli powrotna jak i pompa podłogowa z zaworem i pompa CWU działa dobrze tak CO działa słabo . Wszędzie pompy alpha 2 25-4 , CO 25-6 i pompa w trybie auto , instalacja to grzejniki z zaworami i głowicami problem jest taki , ze nawet przy obecnej temp. puszczenie 40 stopni na grzejniki i rozkręceniu głowicy ( lub zdemontowaniu ) nie daje ciepła na całym grzejniku może tylko kilka żeber . Instalacja odpowietrzona oraz sprawdzona , wiadomo dając pompę na pełna moc uzyskuje ciepły grzejnik , ale to w moim przypadku nie jest rozwiązanie z racji hałasu oraz wymaganej pracy trybu auto w moim przypadku .
    Instalacja to przeważnie 20-25 żebrowe grzejniki podłączenie boczne lub krzyżowe , ale efekt jest taki sam .

    Jak ktoś chętny do dyskusji oraz pomocy to może uda się to jakoś wyjaśniać i naprawić .

  2. #2

    Domyślnie

    Może masz zbyt małe przekroje rur do rozdzielaczy i pompy nie dają rady...

  3. #3

    Domyślnie

    Brak rozdzielacza bezpośrednio rura 1 cal miedz i rozgałęzienie na fi18 fi15 do grzejników , najlepsze , ze jak zamiast sprzęgła był 4d to grzało normalnie . Schemat podłączenia sprzęgła zrobiłem prawidłowo , ponieważ się na tym znam , ale dlaczego teraz tak się dzieje , sam nie wiem …

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    A więc tak dobrze by było gdybyś umiescił choć schemat rysunkowy twojej instalacji. Ale co mogę wywnioskować z dość haotycznego opisu problemu to
    Jeśli pompa na maksymalnych ustawieniach daje uciążliwy hałas to jest to znak zbyt małych przekrojów w instalacji. Dwa powiedziałeś że główna rura idzie 28 mm w miedzi i rozejścia na ile grzejników łącznie? Czy wszystkie grzejniki mają ten sam objaw nie nagrzania całości grzejnika czy tylko niektóre a jeśli tak to jakie ?
    Według mnie bardzo dużo żeberek 20 - 25 po co tak dużo? Przy podłączeniu krzyżowym mamy 2 narożniki widocznie chłodniejsze niż reszta grzejnika . Takie podłączenie powinno być stosowane już od 15 żeberek. Chociaż korzystniej jeśli już tyle żeberek być musi rozdzielić na 2 grzejniki po 10 sztuk każdy.

    Czy zamocowałeś zawory zwrotne które przy sprzęgle powinny być na obiegach ?
    Czy pompa nabijajaca na sprzęgło ma równa wydajność w stosunku dobpompy co / podłogowej i nabijajacej cwu ?
    Czy sprzęgło jest dobrze podłączone oraz czy jest dobrana jego wielkość do instalacji?
    Czy źródło wysokotemperaturowe podłączyłeś w najwyższym punkcie a niskotemperaturowe niżej?

  5. #5

    Domyślnie

    Schemat podłączenia instalacji :

    https://zapodaj.net/5dd0ecb279d72.jpg.html

    Pompa kotłowa 25-4 ustawiona na 1 bieg , ponieważ roznica zasilanie powrót to 2 stopnie wiec nie widzę sensu dawać więcej .
    Ze sprzęgła wychodzi najwyżej pompa 25-6 potem 25-4 podłoga i 25-4 bojler . Kocioł sprzęgło podłączony 28mm miedz sprzęgło instalacja 28mm CO podłogówka i CWU na 22mm . Przed montażem sprzęgła gdy był 4d grzejniki grzały dobrze , pompa zawsze była w auto i bylo dobrze , a teraz zimne grzejniki mimo niezmienionych nastaw wstępnych na zaworach . W instalacji jest kilka grzejników 25 żeberek są podłączone krzyżowo , 20 żeberek już bocznie , ale jak wspomniałem przez tyle lat bylo dobrze .
    Czy winą może być tutaj wlany inhibitor korozji ? Sam już nie wiem co jest nie tak , albo się pompa CO kończy choć pokazuje normalne zużycie mocy czy tez przepływ m3/h

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    A więc tak dobrze by było gdybyś umiescił choć schemat rysunkowy twojej instalacji. Ale co mogę wywnioskować z dość haotycznego opisu problemu to
    Jeśli pompa na maksymalnych ustawieniach daje uciążliwy hałas to jest to znak zbyt małych przekrojów w instalacji. Dwa powiedziałeś że główna rura idzie 28 mm w miedzi i rozejścia na ile grzejników łącznie? Czy wszystkie grzejniki mają ten sam objaw nie nagrzania całości grzejnika czy tylko niektóre a jeśli tak to jakie ?
    Według mnie bardzo dużo żeberek 20 - 25 po co tak dużo? Przy podłączeniu krzyżowym mamy 2 narożniki widocznie chłodniejsze niż reszta grzejnika . Takie podłączenie powinno być stosowane już od 15 żeberek. Chociaż korzystniej jeśli już tyle żeberek być musi rozdzielić na 2 grzejniki po 10 sztuk każdy.

    Czy zamocowałeś zawory zwrotne które przy sprzęgle powinny być na obiegach ?
    Czy pompa nabijajaca na sprzęgło ma równa wydajność w stosunku dobpompy co / podłogowej i nabijajacej cwu ?
    Czy sprzęgło jest dobrze podłączone oraz czy jest dobrana jego wielkość do instalacji?
    Czy źródło wysokotemperaturowe podłączyłeś w najwyższym punkcie a niskotemperaturowe niżej?
    Problem leży w zaworach termostaycznych maja małe nastawy wstepne max 150l/h wymienię je na zawory herz gdzie regulacja jest do 0,5m3/h wiec dużo lepiej przy pompie 25-6 zacznie to jakoś działać . Teraz zapytanie jak domowym sposobem wyliczyć ustawić przepływ na grzejniku aluminiowym 20 i 25 żeberek , dodatkowo drabinki w łazienkach . Temp za zaworem będzie 40 w mrozy 45 wiec jakaś regulacja pogodowa odpada . Ewentualnie zakupić urządzenie grundfosa do równoważenia hydraulicznego …?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony