dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Woda cieknie za płytkami podczas prysznica

    Majstry trochę już mi opadają ręce ...
    Pierwszy raz wykończałem łazienkę od stanu deweloperskiego.
    i wyglądało to tak że poszła folia w płynie knaufa + narożniki i taśmy na około wanny na wysokość ~2 metrów.
    do klejenia płytek o formacie 20x90 klej sopro ff450 grzebień 12x12 klej na ścianie i płytce.
    Fuga elastyczna mapei ultracolor plus.
    Płytki pod wanną i za nią .
    Wanna wstawiona i osadzona na wieszakach z zestawu, zalana 3/4 wodą i na bogato za silikonowana silikonem mapei AC.
    Stała tak z 5h i silikon sechł.
    Po prysznicu woda cieknie nie miedzy płytkami a wanną tylko wygląda jakby ciekła po listwie narożnej alej od strony kleju. Jak to możliwe ??

    Jedyne miejsce "gołej ściany" co ma obfity kontakt z wodą podczas prysznica to krzywki montażu baterii - nie skręciłem tego jeszcze z rozetą, wątpie że z tego miejsca woda może płynąć aż do końca wanny ( odległość okolo 70cm) i ściekać w rogu. Specjalnie lanie wody po tym miejscu nie powoduje cieknięcia w rogu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1664045103733.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	461050Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1664045103711.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	461051Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1664045103686.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	461052Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1664045103697.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	461053

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    A kto daje listwę narożną pionową na połączeniu dwóch rodzajów płytek.
    Tam zawsze woda wniknie pomiędzy listwę a płytkę i będzie wolne miejsce w rogu to pocieknie w dół za wannę i wyjdzie w narozniku przy posadzce.

    Jeśli nie to co napisałem to napisz gdzie wycieka woda a nie którędy cieknie?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Rozszerzalność liniowa ceramiki jest minimalna a listwy plastikowej znaczna czyli musi ciec/cieknąć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A kto daje listwę narożną pionową na połączeniu dwóch rodzajów płytek.
    Tam zawsze woda wniknie pomiędzy listwę a płytkę i będzie wolne miejsce w rogu to pocieknie w dół za wannę i wyjdzie w narozniku przy posadzce.

    Jeśli nie to co napisałem to napisz gdzie wycieka woda a nie którędy cieknie?
    Teraz żałuję listwy ... chciałem że wyglądało to jakoś...
    Według mnie woda wycieka w rogu między płytkami brązowymi a białymi jakby na końcu pionowej listwy za wanną.
    Między listwą a płytką też dałem silikon na całej długości tak profilaktycznie.

    Jak to teraz rozwiązać ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Nie ma idealnego rozwiązania. Wyciąć listwę nożem tak aby pomiędzy płytkami pozostała tylko płaska część listwy a następnie utworzyć ćwiercwałek z silikonu.
    Jeśli uda włożyć ostrze noża pomiędzy płytkę a pozostałą część listwy to można ją spróbować wyciąć całą pozostawiając tylko tą wtopioną w klej a następnie zafugować.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Listwa jest aluminiowa wiec nie wytnę jej nożem ...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Osłaniasz wannę/brodzik folią. Oczyść dokładnie listwę i płytki z obu stron w pasie po 3 cm (na silicon i taśmę), odtłuścić czyścikiem (aceton czyli szybko schnie) póżniej już nie dotykaj palcami!!! . Potem wersja dla niewprawionych w kładzeniu siliconu (kwaśny = przeciwgrzybiczny): naklejasz taśmę malarską na płytkach w odległości po 5 mm od listwy (po obu stronach) i na listwie aby jej nie pomazać siliconem , tu odpowiednio musisz dobrać szerokośc taśmy. Nakładasz silicon, odpowiednim narzędziem(raczej na lekko wypukły wałek) formujesz silicon jednym ruchem, zrywasz taśmy i przemieszczasz się w kierunku lodówki. Folię usuwasz po paru godzinach aby nie dotknąć świeżego siliconu.
    Samouczki są na youtube np. kładzenie siliconu - szukaj.
    Najlepiej przećwicz gdzieś na boku np. na ścianie w piwnicy. lub tp.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 26-09-2022 o 18:20

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Osłaniasz wannę/brodzik folią. Oczyść dokładnie listwę i płytki z obu stron w pasie po 3 cm (na silicon i taśmę), odtłuścić czyścikiem (aceton czyli szybko schnie) póżniej już nie dotykaj palcami!!! . Potem wersja dla niewprawionych w kładzeniu siliconu (kwaśny = przeciwgrzybiczny): naklejasz taśmę malarską na płytkach w odległości po 5 mm od listwy (po obu stronach) i na listwie aby jej nie pomazać siliconem , tu odpowiednio musisz dobrać szerokośc taśmy. Nakładasz silicon, odpowiednim narzędziem(raczej na lekko wypukły wałek) formujesz silicon jednym ruchem, zrywasz taśmy i przemieszczasz się w kierunku lodówki. Folię usuwasz po paru godzinach aby nie dotknąć świeżego siliconu.
    Samouczki są na youtube np. kładzenie siliconu - szukaj.
    Najlepiej przećwicz gdzieś na boku np. na ścianie w piwnicy. lub tp.
    Po co osłaniać wannę folią ?
    Czyli nie muszę demontować wanny po raz kolejny ? by silikonować wannę z ścianami ?
    Ja odtłuszczałem listwę i ścianę przy listwie alkoholem izopropylowym 100% i nakładałem silikon odpowiedni pod kolor płytki by zgrało. A w tym wykonaniu powyżej to jak ? Bo rozumiem że nakładam silikon na całość i ciągne jeden raz po narożniku

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cóż kolejny przykład, że wanna to same kłopoty. Jak chcesz mieć szeroki pas silikonu to ciągniesz na raz, czyli listwa Alu bedzie przykryta siloconem. Oczywiście, że mniej roboty i łatwiejsze do wykonania. Kwestia gustu jak to bedzie wyglądać za jakiś czas. Jeśli będzie szczelne wokół wanny i listwy alu, to po co demontowac wannę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony