dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romek10356

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Podlesie Kościelne
    Kod pocztowy
    62-285
    Posty
    1

    Domyślnie Jakie tynki na stare ściany

    Witam mam problem z wybraniem tynku. Remontuje stary dom są w nim ściany różnego typu tj. Cegła ceramiczna słabej jakości bloczki szlakowe bloczki komorkowe i troche sylikatow. Sciany sa troche skute troche stary tynk zeszlifowany z starych farb itp. Ściany wiadomo bez pionów kątów ani płaszczyzny grubość tych tynkow na moje oko będzie dochodzić miejscami nawet na 3 do 5 cm. Ogolnie chciałem aby były to tynki cementowo wapienne aczkolwiek moj tynkarz radzi abyśmy zastosowali tynki gipsowe ze wzgledu właśnie na te pogrubienia ponieważ przy tak grubych wartwach tynk cementowy może pękac . I do was właśnie pytanie co wybrac tynk gipsowy czy cementowo wapienny ?

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    w przypadku takich ścian lepiej sprawdzi się tynk gipsowy. Innym rozwiązaniem, zamiast tynków, jest wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, płytowanie pozwala na szybkie uzyskanie powierzchni gotowej do dalszych prac wykończeniowych. Płyty można kleić obwodowo, np. na klej gipsowy Śnieżka Acryl-Putz KG31, który ma długi czas otwarty i pozwala na swobodne ustawienie płyty w odpowiedniej pozycji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony