dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowicjusz_budowlany

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    08-017
    Posty
    13

    Domyślnie Pękający tynk po wyschnięciu.Używałem Goldband Knauf.Sciana cegły wapienne.Bud 1920r.

    Witam.Zamieszkałem w pewnym budynku komunalnym.Rok budowy ok 1920 rok.W pewnych miejscach musiałem zbić tynk wewnątrz.Np po starej instalacji(puszki,przewody itd).Z racji że akurat w domu mam Knauf Goldband data na worku 2021.03.Użyłem jego.Worek był przechowywany prawidłowo.Miejsca suche.Sam Goldband nie zbrylony.

    Używam niewielkiej ilości.Bo zauważyłem że jest wydajny.Np w porównaniu z MP Finish Knauf.
    I teraz nie wiem czy chodzi o mieszanie go z wodą.Czy za dużo wody albo za mało.
    Nie przekroczyłem grubości jednorazowo 5 cm.Max 2-3 cm.Popękało głównie gdzie miejsce po puszcze elektrycznej.W innych miejscach też.
    Nie używałem Uni Gruntu.
    Może zdjęcia coś wyjaśnią.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1227.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	461098   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1229.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	461099  
    Ostatnio edytowane przez nowicjusz_budowlany ; 25-09-2022 o 18:57

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Problem tkwi w wsiąkaniu wody w stare tynki , mury oraz w tynk gipsowy Goldband.. Tam gdzie jest duża gruba warstwa tynku nie ważne że nie jednorazowo to pod spodem jest tynk gipsowy istnieje duża kurczliwość w związku z czym część puszki oddzieliła się od starej ściany.
    Przed zaklejaniem puszki należało by opróżnić ścianki z luźnych cząstek i nawilżyć powierzchnię.
    Nie ma się czym przejmować. Zaszpachluj śmiało i po szkifowaniu maluj bądź zaklej szparę gipsem.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-09-2022 o 13:52
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowicjusz_budowlany

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    08-017
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.Takich punktów na ścianach mam więcej.W sensie wodochłonne.W chemii domowej mam jeszcze MP 75 jeszcze.Reszta to gładzie szpachlowe.
    Mam uni-grunt Atlas.O tym nie wspomniałem.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia co masz. W przyszłości przed gipsowaniem wyczyść miejsce dokładnie z luźnych drobinek piasku, zaprawy i je dokładnie namocz.
    Jeśli popękało to nałóż jeszcze raz aby zatkać pęknięcia a następnie szpachluj gładzią.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowicjusz_budowlany

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    08-017
    Posty
    13

    Domyślnie

    Przepraszam że się czepiam tego Uni-Gruntu.Mam niewielką ilość.Idealną aby wykończyć.Co daje ten Uni-Grunt.Może on pomóc albo zaszkodzić.Nie chcę po prostu poprawiać tynkowania.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowicjusz_budowlany

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    08-017
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mimo iż jest napisany termin na worku 3.2021 to gips jak i tynk maszynowy są do wyrzucenia.Tynk maszynowy z tej samej daty.Dla próby rozrobiony mieszadłem w wiadrze.Od wczoraj nie zaschło jest miękkie jak po mieszaniu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowicjusz_budowlany

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    08-017
    Posty
    13

    Domyślnie

    Wszystkie worki z gipsem nadają się na utylizację(śmietnik). Zakupiłem świeży gips(Goldband,tynk maszynowy MP 75) i wszystko gra!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony