dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Stos-- minus 20% wzięło się stąd że 80%z oddanej energii jest dla mnie a 20%dla energetyki..

  2. #22

    Domyślnie

    d7d -a no właśnie w aplikacji mam mniej wyprodukowane niż na liczniku wyświetlacza i co teraz...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    d7d -a no właśnie w aplikacji mam mniej wyprodukowane niż na liczniku wyświetlacza i co teraz...
    Nie ma takiej możliwości że wyeksportowałeś do sieci więcej niż falownik wyprodukował.
    Możliwe, że masz coś źle podłączone lub źle działa aplikacja.

    Nie masz 80% z tego co wyeksportowałeś. To były stare zasady.
    Teraz rozliczasz się kasą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    Stos-- minus 20% wzięło się stąd że 80%z oddanej energii jest dla mnie a 20%dla energetyki..
    Jeżeli panele masz od 4 dni to w jaki sposób możesz podlegać pod system opustów?
    Tylko w systemie opustów istniało to 20%/80% dla instalacji do 10kWp.

  5. #25

    Domyślnie

    stos- a możliwe,bo jeszcze nie dotarły papiery..

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    stos- a możliwe,bo jeszcze nie dotarły papiery..
    Papiery wpływają na to, kiedy wymieniają licznik. Więc falownik (bo rozumiem, że to nazywasz apką) może zmierzyć coś zanim licznik zostanie zamontowany. Do tego masz autokonsumpcję, której licznik ZE nie może zmierzyć, bo przez niego nie przechodzi. Więc wskazania licznika muszą być niższe, niż falownika.

    Chyba, że apką nazywasz e-bok ZE. Wtedy pewnie aktualizuje ona dane z opóźnieniem i naturalne jest, że są niższe.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    stos- a możliwe,bo jeszcze nie dotarły papiery..
    Jesteś na nowych czy na starych zasadach?
    Miałeś włączoną produkcją z instalacji PV przed wymianą licznika na dwukierunkowy lub miałeś wcześniej założony licznik dwukierunkowy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28

    Domyślnie

    Witam -co do licznika to został ,czyli był dwukierunkowy,co do apk na smartfony to Aiswei ,co do zasad to fotowoltaika pracuje już tydzień..... umowy jeszcze mi nie przysłali tak że nie wiem nawet na jakich jestem warunkach..
    Ostatnio edytowane przez Murator1 ; 27-09-2022 o 16:03

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    Witam -co do licznika to został ,czyli był dwukierunkowy,co do apk na smartfony to Aiswei ,co do zasad to fotowoltaika pracuje już tydzień..... umowy jeszcze mi nie przysłali tak że nie wiem nawet na jakich jestem warunkach..
    Jesteś na nowych zasadach bo nie możesz być na starych zasadach. Chyba że instalacja PV została zgłoszona do ZE jako gotowa przed 01.04.2022.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30

    Domyślnie

    d7d-chyba raczej tak jak piszesz ale zobaczymy jak będzie umowa

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jesteś na nowych zasadach bo nie możesz być na starych zasadach. Chyba że instalacja PV została zgłoszona do ZE jako gotowa przed 01.04.2022.
    Chyba że ma instalację założoną i dofinansowaną przez gminę która podpisała z nim umowę przed 1.04.2022.

  12. #32

    Domyślnie

    d7d - podpowiedź mi,rano zapisałem stan kod1.8.0 czyli pobór energii z sieci teraz sprawdziłem i ten pobór się zwiększył czy tak powinno być skoro dziś było słoneczko i to co produkuje foto....najpierw idzie do domu czyli nie powinno nic się zmienić na liczniku,a dlaczego tak nie jest..

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    d7d - podpowiedź mi,rano zapisałem stan kod1.8.0 czyli pobór energii z sieci teraz sprawdziłem i ten pobór się zwiększył czy tak powinno być skoro dziś było słoneczko i to co produkuje foto....najpierw idzie do domu czyli nie powinno nic się zmienić na liczniku,a dlaczego tak nie jest..
    Zapewne bilansowanie międzyfazowe odbywa się w komputerze ZE a nie w liczniku.

  14. #34

    Domyślnie

    Stos- ok dzięki czyli co mogę spać spokojnie.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    Stos- ok dzięki czyli co mogę spać spokojnie.
    Tak, jeśli to jest Twój jedyny problem.
    Szczegółów rozliczenia dowiesz się z faktury.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Chyba że ma instalację założoną i dofinansowaną przez gminę która podpisała z nim umowę przed 1.04.2022.
    Masz rację, może tak być.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    d7d - podpowiedź mi,rano zapisałem stan kod1.8.0 czyli pobór energii z sieci teraz sprawdziłem i ten pobór się zwiększył czy tak powinno być skoro dziś było słoneczko i to co produkuje foto....najpierw idzie do domu czyli nie powinno nic się zmienić na liczniku,a dlaczego tak nie jest..
    Tak powinno być bo pobór z sieci masz większy niż produkcją z PV.i wtedy rośnie 1.8.0 / 1.8.1
    Sprawdź produkcję oddaną do sieci czyli 2.8.0 lub 2.8.1 .
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38

    Domyślnie

    Moja instalacja nic nie ma wspólnego z dofinansowaniem,co do 2.8.0 też się zwiększyło..

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator1 Zobacz post
    Moja instalacja nic nie ma wspólnego z dofinansowaniem,
    To zapomnij o 80%/20%.

  20. #40

    Domyślnie

    stos- no dobra ok.pisalem że jeszcze papiery mi nie przyszły,jak by nie było to co teraz mam te panele zdjąć z dachu i na targu sprzedać,trzeba czekać, zobaczymy może nie będzie tak źle dziś to już wszystko, na razie to tyle pozdro...dla was...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony