dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Beton szybkoschnący na posadzkę

    Cześć,

    chciałbym zapytać Was o pomysł na szybkie wykonanie fragmentu posadzki pod prysznic. Podczas robienia posadzek wydzieliłem fragment 90x90 pod odpływ liniowy. Posadzka została wykonana prawidłowo, w przyszłym tygodniu chciałbym podejść do montażu odpływu i zastanawia mnie czym mógłbym "załatać" dziurę w posadzce. Myślałem o 6-centymetrowej płycie budowlanej (byłoby to 2cm poniżej posadzki, więc zachowałbym spadek) i zrobieniu z niej czegoś w stylu "brodzika podpłytkowego", niestety to rozwiązanie odpada bo rurki od podłogówki biegną ~20cm od ściany i docinanie płyty do zawijasów podłogówki jest wręcz niemożliwe.

    Schemat wygląda jak na grafice poniżej. myślałem, żeby na niebieskim polu zamocować odpływ w płycie budowlanej (co ochroni go przed mocniejszym nagrzewaniem od podłogówki, a na rurki wylać beton szybkowiążący. Pytanie tylko ile czasu coś takiego schnie i czy takie rozwiązanie ma sens, widziałem w internecie różne cementy szybkoschnące, gdzie producenci zachwalają, że po kilkudziesięciu minutach jest już suchy.

    Zależy mi na czasie ponieważ wydzieliłem sobie urlop w pracy i chciałbym w tym czasie to ogarnąć. Pytanie tylko czy jest to w ogóle możliwe...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	asd.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	461104

  2. #2

    Domyślnie

    Mógłbyś spróbować coś takiego do "podlania" samego odpływu
    https://allegro.pl/oferta/pci-repafl...ka-12613625640
    Na całej powierzchni brodzika raczej odpada, bo jest to bardzo płynna zaprawa i nie uzyskasz spadku
    Idealnie natomiast nadawałaby się do osadzenia odpływu, gdyż obleje ci wszystko szczelnie pod spodem (odpływ, rurki itp)
    Dodatkowo ta zaprawa jest wodoszczelna i bardzo szybko schnie

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycję, zastanawia mnie jeszcze Mapei Lampocem, Knauf F+F i Baumit B30. Nie wiem co wybrać, zastanawiam się trochę nad układaniem warstwowym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony