dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja pozioma chudziaka

    Witam, mam pewną zagwozdkę... mam dosyć dziwny projekt, ale zauważyłem, że w nowych domach jest to coraz częstsze. Mianowicie, chudziak według projektu jest w zagłębieniu ściany fundamentowej, 0 czyli finalna posadzka praktycznie jest na równi z gruntem (oczywiście według projektu). Uratowałem trochę sytuację bo podniosłem poziom 0 o dwa bloczki fundamentowe, w rezultacie 0 będzie na wysokości około 30cm nad gruntem. Dodam, że działka jest praktycznie idealnie równa, z naturalnym spadkiem w kierunku drogi, ale wracając do problemu.. zastanawiam się, jak powinienem teraz zrobić izolację poziomą na chudziaku przed styropianem. Sytuacja wygląda jak na zdjęciu które przygotowałem... czyli chudziak jest na równo z gruntem, nad nim są dwie warstwy bloczków betonowych i w miejscu gdzie zaczyna się beton komórkowy jest poziom 0 domu. Izolacja pozioma za podpowiedzią kierownika była dana właśnie dwa razy, czyli na chudziaku przed tymi dwiema warstwami i potem jeszcze przed BK. Teraz pytanie, folię na chudziaku połączyć z izolacją poziomą tą na chudziaku czy wywinąć aż do BK ? Wiem, że bloczki betonowe są chłodniejsze, dlatego zejdę z 20 styropianu na nie, żeby docieplić posadzkę. Z góry dziękuje za pomoc

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	461106Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	461106

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej szlam na chudziak i wyjechać na ściany fasetką.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sanier.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-214
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dokładnie tak szlam najlepiej elastyczny dwuskładnikowy np Flex Schlämme K11 Bostika fasetka i wyjechać na ściany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony