dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pytanie apropo montażu HS

    Witam, chciałbym sie Państwa cos doradzić, czy taki montaż HS'a (270 szerokość 242 wysokość od Aluplast) który chce wykonać mi firma jest czymś dobrym, prawidłowym? Oto słowa majstra który na moje pytanie o klinaryty odpowiada ze to zbędne :

    podmurowanie bloczkiem + styrodur jest jak widać na zdjęciu na zewnętrznej stronie bloczka + taśma EPDM - i brak potrzeby użycia jeszcze klinarytu bo 'okno HS jest z progiem termicznym czyli z pianą w środku'

  2. #2

    Domyślnie

    Podsyłam dwa zdjęcia które on mi podesłał :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20220922-WA0001.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	461122Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20220922-WA0000.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	461123

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    przeciez te 3-5 cm xps to jest zadne ocieplenie. Bloczek ma byc cieply niby? Powinna byc podwalina, ktora zapewni podparcie i termikę. Bloczek jej nie zapewni.
    przecie zimno bedzie wchodzilo przez ten bloczek i od spodu wyziebialo posadzke.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli taki montaż to jest całkowicie bez sensowny?

    Pomocy
    Ostatnio edytowane przez lisq90 ; 26-09-2022 o 18:23

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisq90 Zobacz post
    Czyli taki montaż to jest całkowicie bez sensowny?
    Najważniejsza, zwłaszcza przy tak dużym i ruchomym przeszkleniu po którego progu będziesz pewnie jeszcze deptał, albo co gorsza jeździł wózkiem z ciężkimi rzeczami jest stabilność montażu. Dlatego najlepiej tu dać poszerzenie systemowe do samej ściany fundamentowej. Co zostanie miejsce - dopiero docieplaj.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisq90 Zobacz post
    Witam, chciałbym sie Państwa cos doradzić, czy taki montaż HS'a (270 szerokość 242 wysokość od Aluplast) który chce wykonać mi firma jest czymś dobrym, prawidłowym? Oto słowa majstra który na moje pytanie o klinaryty odpowiada ze to zbędne :

    podmurowanie bloczkiem + styrodur jest jak widać na zdjęciu na zewnętrznej stronie bloczka + taśma EPDM - i brak potrzeby użycia jeszcze klinarytu bo 'okno HS jest z progiem termicznym czyli z pianą w środku'
    Jak pisali poprzednicy- lepiej się tego pozbyć i dać "normalne" poszerzenia w dwóch rzędach, bowiem rozwiązanie jest niedopracowane;
    - próg HS-ów z Aluplastu to głębokość od dołu 185 mm, więc ten murek jest zbyt wąski "na oko"
    - nawet gdyby jego głębokość była "na styk" to jak zamontować próg do tego bloczka? wkleić nie bardzo, kotwy nie wiadomo do czego, zostaje od góry wkrętami zostawiając łby na wierzchu?
    - tylko w wersji Premium jest próg kompozytowy, z pianką wewnątrz, w pozostałych to solidny kawałek aluminium. Być może Premium jest akurat zamówiony, więc z bloczkiem poniżej to się nieco rozmija...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony