dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wybór zakresu ościeżnicy

    Cześć,

    za kilka miesięcy odbieram mieszkanie od dewelopera. Chcę kupić 4 drzwi z ościeżnicami. Grubość muru do pokoi (3 drzwi) to 8cm, a grubość muru łazienki (1 drzwi) to 10cm.

    Chciałem zamówić drzwi + ościeżnicę (firmy Windoor), lecz nie za bardzo wiem, który zakres ościeżnicy regulowanej wybrać. Dostępne zakresy:
    1. ?-80
    2. 80-100
    3. 100-115
    4. 115-?

    1. Który zakres regulacji ościeżnicy wybrać do pokoi? (Szerokość muru ~80mm)
    2. Który zakres wybrać do łazienki? (Szerokość muru: ~10cm + klej i kafelki ~1,5cm = ~ 115mm)

    Jak widać szerokości muru wypadają akurat na wartościach skrajnych regulacji i nie wiem w jaki sposób je dobrać (większe? mniejsze?). Szerokość muru to tylko dane podane przez dewelopera, więc czy bez dokładnego wymierzenia w ogóle jestem w stanie dobrać pasującą w tym przypadku ościeżnicę)?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja bym nie ryzykował. Mur 8cm, ale pewnie bez tynku. Nie wiesz czy wyjdzie 9 czy 11.
    Łazienka tym bardziej. Widziałem różne przypadki, włącznie z ostatnim: miało być 12cm (ścianka karton gips). Zmienione w międzyczasie na 15-17cm, a wyszło.. 21.... bo ściana podobno nie trzymała kąta.
    Także - Twoje ryzyko...
    Ps. A Windoor przypadkiem nie ma w marketach ościeżnic z dłuższym kątownikiem umożliwiającym regulację do 4cm? Zdarzyło mi się kiedyś takie montować..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony