dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radonpos

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczytno
    Kod pocztowy
    64-608
    Posty
    9

    Domyślnie zasilanie kotła importowanym węglem

    Podobno energetyka i rząd sprowadzają węgiel z bardzo egzotycznych kierunków typu Indonezja czy RPA i jakość tego węgla jest co tu dużo pisać słaba. Ostatnio usłyszałem od gościa z dużą wiedza na temat surowców że węgiel z Kazachstanu ma dobre parametry. Ma jedne z najlepszych parametrów, szczególnie moc opałową. Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał radonpos Zobacz post
    Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?
    Kiedyś – nie tak dawno temu – chyba na Olx widziałem ogłoszenie z Białegostoku – jakieś dziwne ono było ale że w sprzedaży orzech z Kazachstanu maję – dziwne bo cena niby w detalu 1600 zł/t ale jakoś że sprzedają w hurcie ilości bardzo duże coś w cenie ok. 1500 zł/t – trudno dziś trafić za tym – do tego jak z tym jest w necie, to raczej chyba wiesz a tak na marginesie dzisiaj nie ma co wybrzydzać – jest okazja i cena przystępna trzeba brać i nie patrzeć na to, że tej zimy w kotłowni przy kotle będzie trzeba stać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maurosy

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał radonpos Zobacz post
    Podobno energetyka i rząd sprowadzają węgiel z bardzo egzotycznych kierunków typu Indonezja czy RPA i jakość tego węgla jest co tu dużo pisać słaba. Ostatnio usłyszałem od gościa z dużą wiedza na temat surowców że węgiel z Kazachstanu ma dobre parametry. Ma jedne z najlepszych parametrów, szczególnie moc opałową. Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?
    Taki to tylko z Kazachstanu albo Kolumbii – dobra frakcja, zero miału i wyższa kaloryczność, bije polski węgiel po kostkach. Jest taka jedna chyba jedyna firma w PL która ma dostęp do Kazachstanu. Dotarłem do firmy Synergio – firmy multienergetycznej bo sprzedaje surowce, czyli energię konwencyjną ale i urządzenia do OZE, która pakuje w worki węgiel właśnie teraz z Kazachstanu – na worku i w papierach możesz to sprawdzić. Z tym, że surowic dociera do Gdańska – statkami bo transport lądowy jest niemożliwy – Białoruś i Ukraina - czyli w Gdańsku jest w zakładach kruszony do frakcji ekogroszku, odsiewany z miału i czyszczony – sam dzwoniłem do nich i wypytałem. Mają swój własny sklep internetowy i tam właśnie go kupiłem. Od czerwca go nie było bo czekali na dostawę, teraz znowu jest i kupiłem pierwszy raz. Dwa podajniki spalone i wrażenia bardzo pozytywne. Na pewno mało dymu, spala się całkowicie wcześniej pokręciłem ustawieniami mojego pieca 5 generacji. Ten ekogroszek nazywa się Sztygar Ultra ma wysoka moc 28 MJ/kg . Ale na „spróbowanie” możesz kupić kilka worków w leroy merlin i w Brico bo tam tez dostarczają.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurosy Zobacz post
    Z tym, że surowic dociera do Gdańska – statkami bo transport lądowy jest niemożliwy – Białoruś i Ukraina - czyli w Gdańsku jest w zakładach kruszony do frakcji ekogroszku, odsiewany z miału i czyszczony – sam dzwoniłem do nich i wypytałem. Mają swój własny sklep internetowy i tam właśnie go kupiłem. Od czerwca go nie było bo czekali na dostawę, teraz znowu jest i kupiłem pierwszy raz.
    Na pewno mało dymu, spala się całkowicie wcześniej pokręciłem ustawieniami mojego pieca 5 generacji. Ten ekogroszek nazywa się Sztygar Ultra ma wysoka moc 28 MJ/kg . Ale na „spróbowanie” możesz kupić kilka worków w leroy merlin i w Brico bo tam tez dostarczają.
    Ekogroszek ULTRA 28MJ 1000 kg SZTYGAR - 3 998,80 zł /szt. + transport do tego : https://www.leroymerlin.pl/ogrzewani...E&gclsrc=aw.ds – na 3-ch tonach 3000 zł. dopłaty a pewnie z 5-ęć ton potrzebujesz.
    Liczyłeś ile byś zapłacił za ogrzewanie elektryczne w taniej taryfie – bez roboty i brudu – kupa forsy by Ci jeszcze w kieszeni została z tego - tak to się przy tym urobisz i jeszcze kupę kasy w plecy jesteś, więc gdzie w wym sens i logika a jeszcze za utylizację popiołu zapłacić musisz - no i te trochę dymu czyli nie spalonego gazu - oj coś marnie wygląda te 26/28 MJ/kg.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony