dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    Tak jak pisałem płyta będzie wystawać ok10 cm, ale ma ona bok obudowany styrodurem 15
    Jakoś z 30cm wychodzi mi 15cm, a nie 10. Co przy 15cm XPS (to nazywasz styrodurem?) daje 0cm izolacji od świata zewnętrznego. W termowizji będzie świecilo a w portfelu będzie ssało. I godząc się z takimi stratami ciepła czemu wybrałeś drogą płytę fundamentową? Takie rozwiązania wybierają ludzie walczący o każdą kWh.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w załączeniu odręczne przekroje płyta, ściana i ocieplenie.
    Rys. 1 - tak jak w projekcie.
    Rys. 2 to przykładowa jedna ze ścian, gdzie następuje przesunięcie w głąb budynku prętów starterów o ok. 15 cm. Wiadomo, po zalaniu słupów 25x25 ta odległość zmaleje do ok 10 cm. W dolnej partii będzie szczelina pomiędzy XPS z izolacji pionowej ( który wychodzi na ok 15 cm powyżej płyty) a bloczkiem. Potem pojawia się ocieplenie zewnętrzne z klejem które powinno zrównać się z XPS. Szczelinę pewnie uzupełni się ociepleniem. Pytanie czy takie przesunięcie bloczka, który będzie częściowo na wieńcu jest do przyjęcia. Wiadomo to ściana nośna, jest nacisk.

    Jeśli chodzi o przesunięcie starterów to jest to po 15 cm z każdej strony/ściany.
    Na płytę decydowałem się z uwagi na poziom wód gruntowych oraz badania geotechniczne.
    Pod płyta mam wydaje mi sie solidna wymianę gruntu: tłuczeń/kliniec (60 cm), pospółka 30 cm, chudziak 10 cm, styrodur xps 15 cm. Płyta 30 cm


  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przepraszam na tych odręcznych rysunkach nie zaznaczyłem tych warstw izolacji poziomej (15 cm styroduru) oraz wymiany gruntu, ale nie to jest tematem. pozdrawiam, i dziękuję za porady i pomoc. Miłej niedzieli

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To płyta jest za duża o 30cm czy o 20cm?
    Jak zrobisz 10cm pustki a do tego 15 cm XPS to 5cm XPS będzie wystawało spod 20cm EPS na ścianie.
    A jak dasz 15cm pustki + 15 cm XPS to XPS będzie wystawał 10cm przy 20cm EPS.

    I jak tak zrobisz, to po obrysie dom będzie większy (a płytę masz wysoko, więc nie schowasz tego pod ziemią) - i to zmierzy geodeta w inwentaryzacji powykonawczej, naniesie na mapę i masz kłopot. Chyba, że zadziałasz i zaktualizujesz PnB.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To płyta jest za duża o 30cm czy o 20cm?
    Jak zrobisz 10cm pustki a do tego 15 cm XPS to 5cm XPS będzie wystawało spod 20cm EPS na ścianie.
    A jak dasz 15cm pustki + 15 cm XPS to XPS będzie wystawał 10cm przy 20cm EPS.

    I jak tak zrobisz, to po obrysie dom będzie większy (a płytę masz wysoko, więc nie schowasz tego pod ziemią) - i to zmierzy geodeta w inwentaryzacji powykonawczej, naniesie na mapę i masz kłopot. Chyba, że zadziałasz i zaktualizujesz PnB.
    Tak, płyta jest o 30 cm większa na szerokości i 30 cm długości.
    Faktycznie, będzie to ok 10 cm wystającego xps, czyli powstanie cokół wysunięty i nic to nie zmienia bo nadal wymiar zewnętrzny będzie niewłaściwy ( liczony wg xps). Zgodnie z przepisami odchylenie może być max. 2 % od projektowanego wymiaru. Na szerokości przekroczę to tym xps o 4 cm (z każdej stron obciąć po 2 cm?), na długości to już 12,4 cm (z każdej strony obciąć po 6,2 cm). Zrobić tak czy aktualizować pnb.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepraszam, źle zrobiłem obliczenia, na szerokości mieściłbym się w granicy 2 % bo przekroczenie wyniosłoby 1,7%, tylko długość to jak powyżej.
    I pytanie, inwentaryzacja powykonawcza dotyczy wymiaru budynku z ociepleniem? Pytam jako laik

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Na inwentaryzacji powykonawczej oprócz mapek przyłączy i wrażliwych 4 mb od sąsiada geodety nic nie interesowało.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony