dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Koza do 3 tyś

    Witam. Jaką polecacie kozę do 3 tyś. zł.? Mam na oku Kozę K7 5kw od Kratki. Dodam, że będzie to zastępczy system grzewczy (lub weekendowy/okazyjny) i grzała na parterze domu o pow. 50m2. Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Witam. Jaką polecacie kozę do 3 tyś. zł.? Mam na oku Kozę K7 5kw od Kratki. Dodam, że będzie to zastępczy system grzewczy (lub weekendowy/okazyjny) i grzała na parterze domu o pow. 50m2. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Używana markowa, żeliwna z szamotem, będzie znacznie lepsza i tańsza.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Używana markowa, żeliwna z szamotem, będzie znacznie lepsza i tańsza.
    Cos konkretnego polecisz? Cos sprawdzonego?
    A co powiesz o tej co wymieniłem bo na niej głównie skupiłem uwagę i bylem w 75% nastawiony że ją właśnie kupie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Cos konkretnego polecisz? Cos sprawdzonego?
    A co powiesz o tej co wymieniłem bo na niej głównie skupiłem uwagę i bylem w 75% nastawiony że ją właśnie kupie
    Jak w dobrej kozie zamykasz dopływ powietrza, to ogień gaśnie. A Twoja wybranka zachowuje się tak:


    Skoro jest tak nieszczelna, to złotówki będą się nią ulatniały 24/7 przez cały sezon grzewczy.

    Moja wybranka wygląda tak. Ale co byś nie kupił renomowanego producenta, to będzie o kilka klas lepsze od kratek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak w dobrej kozie zamykasz dopływ powietrza, to ogień gaśnie. A Twoja wybranka zachowuje się tak:


    Skoro jest tak nieszczelna, to złotówki będą się nią ulatniały 24/7 przez cały sezon grzewczy.

    Moja wybranka wygląda tak. Ale co byś nie kupił renomowanego producenta, to będzie o kilka klas lepsze od kratek.
    Renomowany producent nie ma kozy w tej cenie. Kratki nie jest dobrym producentem? Nie znam się i nie bardzo wiem co miał na celu pokazać ten filmik

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście zaznaczę, że nowa koza w tej cenie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Renomowany producent nie ma kozy w tej cenie. Kratki nie jest dobrym producentem?
    Najpierw stwierdzasz, a potem pytasz? Przecież pierwsze zdanie jest odpowiedzią na drugie.

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Nie znam się i nie bardzo wiem co miał na celu pokazać ten filmik
    To, że przez ten kominek cały czas przelatuje powietrze - nie ważny zamknięty szyber i dolot. Nie masz wpływu na intensywność palenia.
    A to oznacza, że ciepło cały czas będzie nim uciekało. Również jak nie palisz. Przyzwoity kominek zamykasz - i nic przez niego nie ma prawa przelatywać (płomień gaśnie przez brak tlenu, jeżeli w momencie zamykania paliło się).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Najpierw stwierdzasz, a potem pytasz? Przecież pierwsze zdanie jest odpowiedzią na drugie.



    To, że przez ten kominek cały czas przelatuje powietrze - nie ważny zamknięty szyber i dolot. Nie masz wpływu na intensywność palenia.
    A to oznacza, że ciepło cały czas będzie nim uciekało. Również jak nie palisz. Przyzwoity kominek zamykasz - i nic przez niego nie ma prawa przelatywać (płomień gaśnie przez brak tlenu, jeżeli w momencie zamykania paliło się).
    Myślałem że kratki jest dobrym producentem. Do 3 tyś. Mają bodajze tylko k7.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony