dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Podniesienie ścianki kolankowej a elewacja

    Witam!
    Zdecydowaliśmy się podczas budowy na podniesienie ścianki kolankowej o 1. Myślę, że nie wygląda to jakoś bardzo źle ale może dałoby się za pomocą elewacji zmniejszyć ten efekt "strzelistości". Mielibyście jakieś porady?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	307215233_487613802982545_2195590949246162707_n.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	461250 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	307212501_447460087356222_6722576895345563754_n.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	461251

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Nie jest aż tak źle. Dachu więcej już raczej nie wysuniecie a przy podwyższeniu to dało by największy efekt. Drugi taki to podbitka.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina1990 Zobacz post
    Zdecydowaliśmy się podczas budowy na podniesienie ścianki kolankowej o 1
    Pozwolenie na budowę zaktualizowane? Żeby nie trzeba było obniżać po inwentaryzacji powykonawczej bo wysokość budynku zmieni się o więcej niż dopuszczalne 2%.

    A co do meritum:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%C4%87-budynek

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pozwolenie na budowę zaktualizowane? Żeby nie trzeba było obniżać po inwentaryzacji powykonawczej bo wysokość budynku zmieni się o więcej niż dopuszczalne 2%.
    ]
    @Kaizen......Zanim napiszesz coś podobnego weź przykład z tego gifa
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    @Kaizen......Zanim napiszesz coś podobnego weź przykład z tego gifa
    Ależ korzyści nie odnoszę czytając twoje wypowiedzi...
    PLONK.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina1990 Zobacz post
    Witam!
    Zdecydowaliśmy się podczas budowy na podniesienie ścianki kolankowej o 1. Myślę, że nie wygląda to jakoś bardzo źle ale może dałoby się za pomocą elewacji zmniejszyć ten efekt "strzelistości". Mielibyście jakieś porady?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	307215233_487613802982545_2195590949246162707_n.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	461250 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	307212501_447460087356222_6722576895345563754_n.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	461251
    @ewelina czym Ty się przejmujesz
    Przecież to ma się podobać Tobie, a nie publice.

    Weź i daj na luz. Jak będziesz miała ochotę to podnoś sobie ile chcesz ,
    ale UWAGA
    Zwiększenie wysokości budynku może stanowić zmianę istotną w stosunku do projektu budowlanego i decyzji o pozwoleniu na budowę.


  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ależ korzyści nie odnoszę czytając twoje wypowiedzi...
    PLONK.
    Widocznie nie wziąłeś mojej na poważnie lub za mało przydzwoniłeś w tą ścianę.

    Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałeś. Tylko tak spróbuj postawić się w sytuacji pytajacego i czytaj ze zrozumieniem wraz z jego pytaniem.

    Ty jakimś nauczycielem w szkole jesteś i przenosisz nawyki na FM czy masz narcystyczny charakter, tylko Ty jesteś najważniejszy, zawsze masz rację i wszyscy muszą Ciebie słuchać i brać przykład.

    Człowieku!.....tu piszą dorośli ludzie więc jeśli masz większe doświadczenie bo już pobudowałeś lub jakieś przemyślenia to dawaj rady ale nie pouczaj.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-10-2022 o 08:29
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Widocznie nie wziąłeś mojej na poważnie lub za mało przydzwoniłeś w tą ścianę.

    Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałeś. Tylko tak spróbuj postawić się w sytuacji pytajacego i czytaj ze zrozumieniem wraz z jego pytaniem.

    Ty jakimś nauczycielem w szkole jesteś i przenosisz nawyki na FM czy masz narcystyczny charakter, tylko Ty jesteś najważniejszy, zawsze masz rację i wszyscy muszą Ciebie słuchać i brać przykład.

    Człowieku!.....tu piszą dorośli ludzie więc jeśli masz większe doświadczenie bo już pobudowałeś lub jakieś przemyślenia to dawaj rady ale nie pouczaj.
    Bez napinki napisał Ci PLONK co oznacza że znowu ma problemy psychiczne i z ich powodu zablokuje Twoje wypowiedzi.
    Wiesz ja też liczyłem na Jego plonki ale jakoś tak pomimo dozgonnych obietnic że nie będzie czytał moich wypowiedzi i dalej je czyta .
    Prosiłem aby trzymał się swoich obietnic i gów....o z tego tyle jego plonki są warte

    Więc myślę abyś sobie też nie obiecywał że Jego stan psychiczny pod nazwą plonk wpłynie na Jego zachowanie .
    Se tak bezdurno popierd....jeto jego osobista psychiczna sprawa co nam do tego.
    Jak będzie miał dużo głębsze problemy psychiczne i poprosi o pomoc nie ma problemu ja przynajmniej w miarę możliwości będę udzielał Mu pomocy.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 01-10-2022 o 20:18

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    shaman

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Posty
    100

    Domyślnie

    Patrząc na takie 'grzybki' z podniesioną ścianką kolankową zawsze się zastanawiam DLACZEGO?! Dlaczego ludzie fundują sobie coś takiego i jeszcze za to płacą krocie? Jasne, że można mówić "a co to kogo obchodzi, ma się podobać właścicielowi" - ale jak widać po tym wątku, właściciele też widzą, że proporcje budynku nie są najlepsze. Każdego kto stoi jeszcze przed wyborem namawiam, żeby najpierw sobie zwizualizować a potem się decydować - moim zdaniem lepiej juz postawić na kostkę. Nawet jeśli w warunkach zabudowy dostaje się standardowo dach dwu- lub wielospadowy to i tak mozna wystąpić o zgodę na kostkę.
    A odpowiadając na pytanie to radziłbym się skonsultować z architektem i potem narysować to sobie np. w sketchup'ie - żeby wiedzieć na co się konkretnie decydujecie.
    pozdrawiam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał shaman Zobacz post
    Patrząc na takie 'grzybki' z podniesioną ścianką kolankową zawsze się zastanawiam DLACZEGO?! Dlaczego ludzie fundują sobie coś takiego i jeszcze za to płacą krocie? Jasne, że można mówić "a co to kogo obchodzi, ma się podobać właścicielowi" - ale jak widać po tym wątku, właściciele też widzą, że proporcje budynku nie są najlepsze.
    Mówiąc "grzybki" należało by sprecyzować czy mamy do dyspozycji kozaka posiadającego wysoką stópkę któremu taka przeróbka raczej nie przyniesie korzyści estetycznych czy też kształtnego podgrzybka któremu mała zmiana nie zaszkodzi.
    Mamy także oczywiście kanie lub sowy z wysuniętym okapem i tu możemy dyskutować

    Patrząc na fotkę to i bez podniesienia i 1 bloczek ścianka szczytowa nie wygląda tu najlepiej. Ocieplenie domu zmniejszy wystawanie okapu więc jeszcze pogorszy efekt. Tak jak wspominałem podbitka z szeroką ( wysoką ) deską czołową zasłoni ściankę kolakową co przyczyniło by się do poprawy jednak obrobione krokwie wskazują na coś zupełnie innego.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    shaman

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Posty
    100

    Domyślnie

    W sumie to 'grzybek' nie jest dobrym określeniem - wszystko co rośnie w naturze jest odpowiednio proporcjonalne - ale nie znalazłem lepszego określenia.

    Ale wracając do meritum:
    @ewelina, generalna zasada jest taka, że poziome pasy optycznie obniżają a pionowe optycznie wysmuklają. Jeśli więc dacie ciemniejszy poziomy pas na 2/3 wysokości ścianki kolankowej, to może optycznie coś się zmieni, ale i tak obrys dachu wiele ujawnia. Zbyt dużo już z tym nie zrobicie, podjęliście decyzję pt: funkcjonalność kosztem wyglądu, a dokładniej powierzchnia użytkowa kosztem wyglądu, bo nie wiem czy to jest funkcjonalne mieć okno połaciowe powyżej głowy. Ale bezsprzecznie powierzchnia użytkowa jest większa. I chyba jedyną drogą jest ugruntowanie w sobie pewności, że tak właśnie chcieliście. A czy nie wygląda to bardzo źle.. hm.. wygląda to tak jak w 60-70% przypadków polkich budów jednorodzinnych.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony