dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakość chemii budowlanej z marketu

    Cześć,

    Jakie jest Wasze zdanie na temat:
    Czy markety sprzedają chemię gorszej jakości aby była tańsza?
    Mam do położenia płytki i ten sam klej jest ok 20 zł na worku tańszy w OBI niż w każdym innym małym sklepie budowlanym. Moi rodzice kiedyś prowadzili taki sklep i przedstawiciel twierdził, że do marketów sypią więcej zwykłego cementu do worków, żeby taka Castorama, OBI czy inny Leroy miał to tak tanio.

    Cena hurtowa za jaką kupują małe sklepy jest wyższa niż markety sprzedają w detalu. Nie chce mi się wierzyć, że to nie jest coś kosztem czegoś, ale przy tym jakie wszystko jest drogie chciałoby się zapłacić taniej jeśli klej byłby ten sam. Ale jak za rok czy dwa płytki na podłogówce mają zacząć odpadać, pękać, bo CM16 z OBI miał w sobie gorszy skład to ja podziękuję.
    Może są tu wykonawcy którzy pracują na chemii marketowej/niemarketowej albo osoby które miały problemy z odpadającymi płytkami po położeniu ich na marketowym kleju znanego producenta?

    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Jak plytki odpadaja to raczej wina slabego= taniego oroduktu/slabego producenta/slabego wykonawcy, który nie wie co robi i nie umie przygotowac podloza/czesac plytek.
    Cenyw marketach sa nizsze z uwagi na wolumen zamowien sprzedazy. Wierzenie w mity ze cos do matketu jest gorsze porzuc.
    Jaki format plytek kladziesz?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kleiłem prawie cały dom na Mapei Adesilex P9 z Castoramy i żadnego problemu po 8 latach
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Na worki to się raczej nie przelicza przy takich porównaniach, tylko na kilogramy, bo w tych marketowych workach zawartości jest na ogół mniej. Jakość materiałów już chyba taka sama, choć zdarzyło mi się malować farbą tego samego producenta i tej samej nazwy kupiona w markecie i lokalnym sklepie i ta pierwsza pokrywała zielony regips po czterech warstwach a sklepowa po dwóch.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Jakość produktu wyjeżdżająca z fabryki to jedno a drugie warunki przechowywania. Przy dzisiejszych cenach można podejrzewać wzrost liczby materiałów np. przemrożonych w nieogrzewanym magazynie lub pod chmurką. Dotyczy to porówno marketów i składów.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony