dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Parowanie aplikacji LG ThinQ z pompą LG Therma V Monoblok 9kw

    Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak sparować pompę ciepła LG Therma V Monoblok 9kw (HM091MR U44) z aplikacją LG Thinq na telefonie z Androidem?

    Pompa posiada dodatkowy moduł WiFi ( LG PWFMDD200) i proces parowania jest opisany w instrukcji, jednak mam z tym problem. Zaznaczę też, że podczas uruchomienia pompy, technicy pomagali mi sparować urządzenie z telefonem, udało się za trzecim razem ale oni byli przy panelu w piwnicy a ja byłem ze swoim telefonm przy module WiFi, więc nie wiem co dokładnie zrobili. Technicy mówili że sygnał WiFi może być słaby, więc warto przenieść router WiFi bliżej pompy albo użyć przedłużki USB i przenieść moduł WiFi bliżej routera. Technicy wyjechali za bramę i połączenie przestało działać, no ale pomyślałem że sygnał jest za słaby, wrócę za jakiś czas do tematu. Teraz mam nowy telefon i za żadne skarby świata nie mogę sparować pompy z aplikacją LG ThinQ. Router WiFi przeniosłem z poddasza na parter, tak że był 3 metry od modułu WiFi i dzieliła te urządzenia tylko jedna ściana. Na starym telefonie widzę pompę ale jest wyszarzona (jakby nie była w zasięgu sieci).

    Procedura jaką wykonuję to:
    1. włączam aplikację ThinQ na telefonie → Dodaj urządzenie → wybierz urządzenie → dalej (pompa jest włączona) → wybieram „pompa ciepła” → wprowadzam hasło do swojej sieci WiFi i klikam „połącz” → wybieram że mam modem WiFi
    2. Na panelu pompy ciepła wchodzę w Menu → Ustawienia → Funkcja → Parowanie Wi-Fi → Zastosuj → OK
    3. Na ekranie panelu sterowania pompy ciepła pojawia się napis „Prośba o parowanie WiFi”
    4. Na telefonie klikam dalej i prze parę minut aplikacja próbuje bezskutecznie połączyć się z pompą ipojawia się informacja "Nie udało się nawiązać połączenia z Pompa ciepła. Zapoznaj się z działem "Przewodnik po rozwiązywaniu problemów" i spróbuj ponownie"
    5. Nie znalazłem w "Przewodniku po rozwiązywaniu problemów" nic co by mi mogło pomóc

    Sieć WiFi jest w technologii 2.4GHz, próbowałem też zmienić hasło do sieci na krótsze i słabsze ale to też nie pomogło.
    Doradźcie proszę co robię źle.

    Przy okazji też zapytam, czy to rozwiązanie z aplikacją LG ThinQ pozwala na zarządzanie pompą ciepła gdy mój telefon będzie poza domową siecią WiFi?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, przejdę od razu do rzeczy, musisz wyłączyć zasilanie pompy ciepła na kilkanaście sekund, powinno wystarczyć czyli rozłącz bezpiecznik, następnie po włączeniu zasilania wykonaj całą procedurę jak opisałeś, czyli sterownik PC parowanie i aplikacja w smartfonie, powinno zadziałać, dodam ze często są problemy z tą aplikacją, nie wiem czy to wina modemu czy samej aplikacji, czasem jest połączenie aktywne kilka dni, a czasem kilka godzin, by znów działało musisz odłączyć pompę od zasilania i załączyć ponownie wtedy działa. Na drugie pytanie to tak kilka funkcji jest do ogarnięcia przez smartfon podniesienie temperatury CWU, czy ogrzewania, ustawienie harmonogramów, jest monitor zużycia energii. Uciąrzliwe bywa ciągłe zrywanie połączenia ze smartfonem.
    Ostatnio edytowane przez Marek. ; 02-10-2022 o 18:24

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Marku!

    Jutro to przetestuję. W międzyczasie znalazłem jakieś filmiki na YouTube z których wynika że telefonem powinienem łączyć się z tym modułem WiFi ale z tego co piszesz to jednak w aplikacji ThinQ mam łączyć się z moją domową siecią WiFi.
    Czy kojarzysz może jak reaguje dioda w module WiFi podczas parowania i jak jest już połączony z aplikacją ThinQ? Mam tu na myśli czy dioda pulsuje, czy świeci stałym światłęm czy może ewentualnie nawet zmienia kolor?
    Dopytuję bo u mnie nie było żadnej reakcji diody jak ja próbowałem się połączyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję Marku!
    Jest tak jak opisałeś, trzeba było wyłączyć zasilanie pompy bezpiecznikiem, następnie włączyć zasilanie pompy, rozpocząć procedurę dodawania pompy ciepła w aplikacji ThinQ na telefonie, następnie przejść przez procedurę parowania na ekranie sterującym pompy ciepła i dokończyć procedurę dodawania pompy w aplikacji ThinkQ, czyli w aplikacji ThinkQ należy połączyć się do naszej sieci WiFi (a nie do modułu WiFi, co mogły sugerować filmiki na YouTube, które znalazłem), następnie musimy podejść dość blisko modułu WiFi od pompy i dopiero ten moduł WiFi pojawi się w aplikacji ThinQ, trzeba na niego kliknąć i z tego co pamiętam parowanie jest zakończone.

    Połączenie działa od wczoraj, także już jest wielki sukces w porównaniu z tym co było po montażu pompy przez serwis
    Odnośnie diód w module WiFi to po restarcie pompy i po rozpoczęciu procedury parowania, dioda zaczyna pulsować na zielono a po sparowaniu cały czas świeci na zielono.

  5. #5

    Domyślnie

    Cieszę się ze Ci pomogłem, jest bardzo mało informacji na temat aplikacji, ciekawe czy w Twoim przypadku nie będzie się zawieszać, oby działała jak należy, jeśli będzie zwieszka to tak jak pisałem rozłącz zasilanie PC i po kilkunastu sekundach załącz i wtedy aplikacja będzie dalej się łączyć, niech Cię nie zmyli dioda która świeci na zielono mimo nie działającej aplikacji

  6. #6

    Domyślnie

    Apka nadal działa, jak nie zapomnę to pod koniec roku dam znać czy było jakieś zawieszenie/rozłączenie czy nie. Jak często się ta apka u Ciebie Marku zawieszała?

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, u mnie nie działa to dobrze, rozmawiałem ze znajomym instalatorem i mówił mi że te aplikacje niezbyt dobrze współpracują z PC różnych firm, U mnie bardzo często się zawiesza od kilku godzin do kilku dni, a jak sprawdza się u ciebie PC jesteś zadowolony? jakie masz zużycie dobowe kv?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dycha80

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Mrzezino
    Kod pocztowy
    84-123
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek. Zobacz post
    Witam, u mnie nie działa to dobrze, rozmawiałem ze znajomym instalatorem i mówił mi że te aplikacje niezbyt dobrze współpracują z PC różnych firm, U mnie bardzo często się zawiesza od kilku godzin do kilku dni, a jak sprawdza się u ciebie PC jesteś zadowolony? jakie masz zużycie dobowe kv?
    Dzień dobry Panie Marku…
    Jestem świeżakiem jeśli chodzi o PC. Z tego co czytałem ma Pan LGka. Ja mam tez monobloka ale 7. Jakie ustawienia na pompie i jak zużycie prądu u Pana…?
    Pozdrawiam Rafał…

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, zużycie to zależy od pogody, przy tem, w granicach+ 3 , 400W poboru chwilowego i ładnie moduluje prace, ustawienia w trybie automatycznym:.-25 na zewnątrz temp wody na wyjściu 32 st. przy +18 temp. wody 22 st. U mnie wszędzie podłogówka. W ciągu doby pobór wraz z CWU średnio 8kv

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dycha80

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Mrzezino
    Kod pocztowy
    84-123
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek. Zobacz post
    Witam, zużycie to zależy od pogody, przy tem, w granicach+ 3 , 400W poboru chwilowego i ładnie moduluje prace, ustawienia w trybie automatycznym:.-25 na zewnątrz temp wody na wyjściu 32 st. przy +18 temp. wody 22 st. U mnie wszędzie podłogówka. W ciągu doby pobór wraz z CWU średnio 8kv
    Dzięki…
    Ja mam na ręcznym grzaniu temp bufora 45, temp podłogówki 27, CWU temp 45. Temperatura na zew 8/10*. Podlogowka tylko na dole u góry grzejniki ale sterownik jeszcze nie załącza ich… zużycie mam ~11kWh. Nie wiem czy to dobrze czy nie bo jestem świeżakiem. Może jakaś podpowiedz?

  11. #11

    Domyślnie

    Witam, wydaje mi się ze zużycie masz w normie, nie wiadomo jak wielki masz dom, zbiornik CWU, czy używacie do kąpieli wannę czy prysznic ilu domowników, w takim okresie jak teraz to największe zużycie energii wiąże się z użyciem CWU

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dycha80

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Mrzezino
    Kod pocztowy
    84-123
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek. Zobacz post
    Witam, wydaje mi się ze zużycie masz w normie, nie wiadomo jak wielki masz dom, zbiornik CWU, czy używacie do kąpieli wannę czy prysznic ilu domowników, w takim okresie jak teraz to największe zużycie energii wiąże się z użyciem CWU
    Dzień dobry… dzieki za odpowiedz.
    Dom 120m, garaż w bryle, CWU 300L, 4 osoby w domu. Na dole podlogowka (25*)+ grzejnik kuchnia, góra grzejniki… na chwile obecna zużycie 7/8 kWh.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam, wydaje się ze wszystko jest jak w najlepszym porządku, tylko cieszyć się z luksusu i czekać na mrozy one zweryfikują trafność wyboru, teraz to sama przyjemność z użytkowania PC. Pozdrawiam Marek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dycha80

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Mrzezino
    Kod pocztowy
    84-123
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dzień dobry Panie Marku…
    Jeśli mogę to miałbym jeszcze takie pytanie.
    Jak Pan wie mam sterowanie ręczne.
    Podlogowka na dole chodzi cały czas na osobnym zasilaniu natomiast grzejniki na radiowym sterowniku (20*).
    Chciałbym ustawić PC w automat (-10na 32 i +15 na 22) tylko nie wiem jak to będzie pracowało z grzejnikami u góry czy nie będzie to zbyt mała temp na grzejniki? Bo w ręcznym mam narazie 45 bufor a podlogowka 26…

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, trzeba zastosować dwa osobne obiegi, w innym przypadku zasilanie grzejników będzie zbyt niskie, ale z tego co piszesz wygląda jakbyś miał te obiegi, więc powinno to pracować dobrze

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek. Zobacz post
    Witam, przejdę od razu do rzeczy, musisz wyłączyć zasilanie pompy ciepła na kilkanaście sekund, powinno wystarczyć czyli rozłącz bezpiecznik, następnie po włączeniu zasilania wykonaj całą procedurę jak opisałeś, czyli sterownik PC parowanie i aplikacja w smartfonie, powinno zadziałać, dodam ze często są problemy z tą aplikacją, nie wiem czy to wina modemu czy samej aplikacji, czasem jest połączenie aktywne kilka dni, a czasem kilka godzin, by znów działało musisz odłączyć pompę od zasilania i załączyć ponownie wtedy działa. Na drugie pytanie to tak kilka funkcji jest do ogarnięcia przez smartfon podniesienie temperatury CWU, czy ogrzewania, ustawienie harmonogramów, jest monitor zużycia energii. Uciąrzliwe bywa ciągłe zrywanie połączenia ze smartfonem.
    Mam ten sam problem, modem USB po kilku kilkunastu godzinach się rozłącza i trzeba pompę wyłączyć na chwilę żeby zadziałało to ponownie.
    Udało się coś z tym problem zrobić ? Co na to serwis ?

    Ma ktoś z z Was ten sam problem, czy to może wadliwa seria modemów USB akurat się nam trafiła ? Modem USB kupowałem jakoś w sierpniu 2022

  17. #17

    Domyślnie

    Witam, trzeba zrobić aktualizację PC by modem zaczął normalnie współpracować z pompa, wada fabryczna pompy powinna być usunięta przed sprzedażą a nie wypuszczać na rynek produkt niesprawny

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cezar84

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Krapkowice
    Kod pocztowy
    47-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Kupilem niedawno LG PWFMDD200 i mam dokladnie taki sam problem jaki opisales,
    Zastanawiam sie czy udalo cI sie znalezc jakies rozwiazanie?

    W moim przypadku, po zamontowaniu, polaczenie wifi dzialalo 3dni, potem sie zerwalo,
    Podlaczylem ruter jakies 2m od adaptera , po wylaczeniu i wlaczeniu pompy znowu sie laczy z wifi i po mniej wiecej 12 godzinach znowu sie rozlacza,
    Probowalem usunac urzadzenie w APPce i zamontowac od nowa, to samo,
    Wczoraj rano po restarcie zrobilem synchonicacjie w APPce, dzisiaj rano polaczenie znowu sie zerwalo,

    Po zerwaniu polaczenia, LED na adapterze przestaje migac, nawet jak usatwie parowanie wifi na pompie,
    LED zaczyna dopiero migac po wylaczeniu i wlaczeniu,


    Nie wiem za bardzo co z tym zrobic bo troche mnie irytuje ze tak drogi adapter nie dziala jak powinien,
    Pisalem do obslugi klienta LG ale dostalem zero odpowiedzi,

    Jezeli masz jakies rozwiazanie bylbym bardzo wdzieczny za pomoc,

    Pozdrawiam,

    Cezary

  19. #19

    Domyślnie

    Dzień dobry. Mam to samo z aplikacją, działa chwilę i się rozłącza. Niby dioda pali się non stop na zielono ale połączenia i synchronizacji nie ma. Napisałem do serwisu LG. Ile płacicie za coroczny przegląd pompy ? Pozdrawiam. Adam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony