dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nawietrzniki okienne w domu z rekuperacją - odbiór od dewelopera.

    Dzień dobry,

    W trakcie odbioru bliźniaka w którym jest rekuperacja od dewelopera, stwierdziłem zamontowane na oknach nawietrzniki. Tak na logikę wydało mi się to absurdalne i zostało to wpisane do protokołu. Deweloper podczas odbioru stwierdził iż można je pozamykać.

    Chciałbym poprosić fachowców o odpowiedź na pytanie, jak bardzo jest to istotny błąd? Wydaje mi się iż pełne okno to jednak nie to samo co okno z nawierconymi otworami przysłoniętymi kawałkiem plastiku (szczególnie zimą)...

    Jestem teraz w okresie 14 dni, w których deweloper musi się ustosunkować do zawartych w protokole uwag i chciałbym się zorientować co mogę w tym temacie zrobić.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rozporządzenie w sprawie WT:
    § 148.
    [...]
    2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego.


    Nawiewniki szczelne być nie mogą. Jak zdemontują - będzie szpetnie wyglądało. I tak czy inaczej dziury w ościeżnicy pogarszają izolacyjność akustyczną i cieplną.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,

    Czy jest jakiś rozsądny sposób aby wyjść z tej sytuacji polubownie? wymiana okien, czy nawet tylko wewnętrznych profili będzie zapewne niemożliwa. Zastanawiam się czy można jakoś uszczelnić te otwory, pozostawiając plastiki, żeby zamaskować te wypełnienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony