dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Sas Varmo 15kw jak palić- pomocy

    Witam wszystkich, jestem posiadaczem pieca sas Varmon 15kw. Mój problem polega na tym że po ok godz lub dwóch zaczyna lecieć czarny dym z komina i nie wiem gdzie robię błędy. Piec posiada klapę w drzwiczkach od popielnika i od komory zasypowej której powinny być otwierane przez miarkownik ciągu ? powiem że próbowałem palić przez górne jak i dolne ale problem dalej występuje. Drugie pytanie jak bardzo powinienem zamykać czopuch ? Zauważyłem też że jak węgiel mi się wypali przy palniku ( panele ceramiczne) to węgiel co znajduję się z tyłu komory dopiero zaczyna się palić i w tedy kopci. Mam nadzieje że ktoś mi pomoże i dziękuje za poradę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	461272  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    (...)
    Zacznij od tego : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8154319 i nie patrz na to, że to w temacie kotła pelletowego – zasada (jest jedna i obowiązuje we wszystkim tak samo w kotle podajnikowym jak i w zasypowym) – zasadę musisz znaleźć a żeby ją znaleźć musisz pojąć o co w tym chodzie i jak ją odkryjesz wedle niej postępować będziesz, bo się przekonasz, że ZERO z komina to ani bzdura ani wymysł jak i że popiół może być czysty bez niedopalonego w nim paliwa.

    Weź sobie do serca, to co Ci podałem – czytaj i pisz, by nie było, że sam ze sobą gadam a do tego opierając się na domysłach, by nie doszło do sytuacji takiej, że ślepy niemego będzie prowadził.

    Tak że tak – jak sobie poczytasz, to wiedzieć będziesz od czego powinieneś ten temat zacząć – jak braki uzupełnisz – będzie o czym gadać a tak jak teraz, to i wróżka nic Ci nie poradzi na to.

    Tak na szybko tylko – przy drzwiczkach paleniskowych na ruszcie połóż dwie połówki cegieł i na nie cegłę pełną połóż – mogą być jakie bądź w chwili obecnej – chodzi tylko o zmniejszenie paleniska.
    DRT-ki kurczowo się nie trzymaj – powietrze w odpowiedniej proporcji trza podawać od dołu i od góry na początku a na koniec tylko od dołu i pici włos od góry, by tlenek węgla mógł się spalać.
    Ps.
    Tą paranoję o tym czopuchu, to w DTR-ce wyczytałeś – czopuch ma być na maxa otwarty i się masz go nie dotykać do puki nie pojmiesz o co z tym chodzi.
    Tu ładnie zacząłeś : https://forum.muratordom.pl/showthre...96#post8155096 – czas będzie to i to opanujemy.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 02-10-2022 o 09:21

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego zrozumiałem im większa temperatura spalin tym lepsze spalanie czyli na chłopski rozum im więcej powietrza dostaje piec tym bardziej nagrzewa się węgiel i lepiej spala spaliny ? Co do rady żeby dać cegła to faktyczne pomogło ale zastanawiam się dla czego w moim przypadku musiałem dawać cegłę żeby zmniejszyć komorę ? bo nie zasypywałem pieca do pełna i dla tego tak późno zaczynał mi sie palić węgiel z tyłu ? kolejnym problem zauważyłem że jak miarkownik ciągu zamyka mi klapę to po jakimś czasie zaczyna mi dymić z komina. Posiadam elektroniczny miarkownik i ustawiłem w nim podnoszenie klapy na 30s (tego nie da się zmienić) co 3 min (nie wiem co ile minut ustawić) i chyba pomogło. Kolejnym pytanie czy da się jakoś zrobić żeby nie dawać cegły z tyłu ? zastanawiam się na zmniejszeniem palnik dać po bokach w komorze załadunkowej szamot coś to zmieni ? . Dziękuję za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    WWW.FUEGO.PL - kocioł SAS VARMO od wewnątrz - https://www.youtube.com/watch?v=DEKG3FhpiMM
    WWW.FUEGO.PL - kocioł SAS VARMO – prezentacja - https://www.youtube.com/watch?v=OcF_LZxLB1w
    No widzę, że posiane ziarno kiełkować zaczyna – wszystko się da o czym wspominasz ale nie od razu – na razie z tym do przemyśleń Cię zostawiam – front spalania zawsze się przemieszcza w kierunku napływającego powietrza.
    Przesada z podawaniem powietrza prowadzi do tego, że proces spalania wychładza i tym samym straty produkuje – ma go być w nadmiarze ale bez przesady dlatego Ci napisałem byś DTR-ki kurczowo się nie trzymał.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli za mało węgla było wsypane ? Jutro załatwie szamot dam po bokach cegłę z tyłu wyciągnę i zobaczę co będzie się działo. Powiedz mi proszę o co chodzi z regulacją czopucha ? Regulowac go czy nie ? Jeżeli tak to jak ustawić optymalnie

  6. #6

    Domyślnie

    „Czyli za mało węgla było wsypane ?” - A może za dużo – a może jak raz było – zacznij dumać nad tym a skumasz o co w tym chodzi – wszak cegła pomogła : jaki wniosek z tego?

    Nie zapominaj przy tym o węglu jaki spalasz – z tego co zauważam, to węgiel płomienny (miękki) – kocioł idzie tylko na instalację i jak nic na grzejnikach głowice termostatyczne.
    Kocioł ma ciepło produkować a instalacja ma je odbierać – tu prawa z lewą stroną musi do siebie przystawać a nie odstawać. Dom jest buforem ciepła a czego nie spalisz, to przez komin lub do popiołu wywalisz – strata.

    Z cegłami szamotowymi, to ja bym się jeszcze wstrzymał – chyba że Ci różnicy w tym nie będzie, że coś na zapasie zostanie – jak już to kup cegły i płytki (połowa grubości cegły) – wybieraj jasne i lekkie one są z szamotu z małą ilością drobnego żwirku dzięki czemu są w miarę żywotne i w obróbce nie sprawiają problemów oraz przykładaj jedną do drugiej by były równe.

    SILVESTRO ThingS - https://www.youtube.com/c/SILVESTROThingS/videos
    Marcin - https://www.youtube.com/channel/UCN0...YTDUPSXG46Qw_w
    Piecuch 19 - https://www.youtube.com/channel/UC35...xC0K2Ubl0E-h0w
    maronka61 - https://www.youtube.com/user/maronka61

    Chcesz komorę odgazowania budować – buduj wedle powyższego co byś nie musiał tego przerabiać acz możesz budować wedle schemy mojej – zakładam, że czytasz co piszę do Ciebie więc powinieneś to znaleźć.

    Skoro czytasz to po co o szyber na czopuchu mnie pytasz – pisałem o tym i do czasu aż się w tym nie ogarniesz nie dotykaj się do niego a jak już zauważę, że czas na to to Ci wszystko o tym opowiem co wiem.

    Tu masz kolejną pozycję o której wiedzieć musisz : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8149961
    Miarkowniki ciągu – napisz proszę czym się różnią w zasadzie działania tradycyjne od elektronicznych – napisz o wadach i zaletach jakie Ci się nasuną.

    Tak jak teraz przy dozorze kogoś w domu najlepiej by było Ci palić na stałych szczelinach choć jeszcze nie czas Ci na to ale przymierzać się możesz do tego a do miarkownika wrócisz jak już będziesz wiedział jak się nim posługiwać acz może się okazać, że nie z jednego a z dwóch będziesz korzystał choć jest i możliwość taka, że jeden dwie klapki obsłuży.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 02-10-2022 o 21:09

  7. #7

    Domyślnie

    Proszę wytłumacz mi jedno czemu lepiej podłączyć miarkownik do drzwiczek od popielnika niż od drzwiczek od wsypu? Bo za żadne skarby nie mogę się dowiedzieć.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    Zauważyłem też że jak węgiel mi się wypali przy palniku ( panele ceramiczne) to węgiel co znajduję się z tyłu komory dopiero zaczyna się palić i w tedy kopci
    Normalne prawidłowe spalanie. Co do kopcenia ta konstrukcja kotła nie daje pełnych mozliwości dopalenia spalin. Dodatkowo pojawiający się dym może swiadczyć o nieszczelności komory załadowczej poprzez nieszczelność krótkiego obiegu.
    czemu lepiej podłączyć miarkownik do drzwiczek od popielnika niż od drzwiczek od wsypu?
    Mamy dwie metody dotlenienia spalin w powietrze wtórne: 1. bezpośrednio do palnika - wtedy powietrze pierwotne przez popielnik, 2. do komory załadowczej - wtedy powietrze pierwotne i wtórne przez drzwiczki załadowcze.
    Regulamin forum

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    A próbowałeś położyć na ruszta blachę zmniejszającą ? tak zwykły kawałek z byle czego 15x10cm coś około tego normalnie położyć na rusztach i sprawdź co się dzieje to stary sposób na zbyt mocne rozpalanie całego wsadu .

  10. #10

    Domyślnie

    W zamiarze miałem porzucić podniesione tu problemy przez wzgląd na autora tematu tego, który gitarę zawraca i nie raczy nawet napisać na zakończenie, by psa w tyłek pocałować tudzież, by jego w coś tam, bo baranów siać nie trzeba ale przez wzgląd na tych co szukają pomocy i rozwiązania problemu tylko odwagi nie mają by pisać o tym, to ja uzupełniam ten temat o pozycje następujące :
    1.) Jak palić Sas varmo pomocy - https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-varmo-pomocy/
    2.) „Ku przestrodze”- https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8151061
    W nadziei, że potrzebującym przydatne to będzie.

    Tak na marginesie : Sas Varmo - kolejny zasypowiec z " papierami"- https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...c-z-papierami/ - dla mnie przez wzgląd na użytkowanie jego w sposób przedstawiony przez autora tematu, to kotłem z papierami trudno, to nazwać z uwagi na to, iż ten kocioł w rękach jego nie jest niczym więcej jak utylizatorem opału ale skoro jest jego podejście do tego takie a nie inne, to niech mu będzie – nic tak rozumu nie uczy jak po kieszeni pier*****ęcie.

    Forum jest źródłem wiedzy zbiorowej i jeśli ktoś podchodzi do tego w taki sposób, że ja a po mnie choć by i koniec świata, to dla takich na forum miejsca nie ma i tacy powinni sobie radzić sami.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję za krytykę, zwyczajnie potrzebowałem trochę czasu żeby zrobić testy, nie wszyscy są geniuszami i wszytko wiedzą i na nie które rzeczy potrzebują czasu. W elektronicznym miarkowniku ustawiłem podnoszenie kałapy co 1min na 15s, i z obserwacji zauważyłem że jest lepiej. Temperatura dużo nie rośnie i dymu nie ma. Dym zaczyna się pojawiać jak wypali się węgiel z przodu a dopiero zaczyna się palić węgiel z tyłu. Próbowałem nasypać węgla pod katembczyli z przodu więcej z tyłu mniej ale to też dużo nie dało.

  12. #12

    Domyślnie

    No dobrze – co jednak do koszyczka wpadło i w koszyczku dla FM-u zostanie.
    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    W elektronicznym miarkowniku ustawiłem podnoszenie kałapy co 1min na 15s, i z obserwacji zauważyłem że jest lepiej. Temperatura dużo nie rośnie i dymu nie ma.
    Na zadane pytania odpowiadać nie raczysz – o miarkownikach też rozmawiać nie chcesz – wrócimy do tego jak zdanie zmienisz i rozmawiać zechcesz.

    @Dunia w zalecanym temacie po omacku próbował i parę razy na minę się władował – ja niczego podobnego w zamiarze nie mam.

    Zaczęliśmy między innymi też o cegłach w palenisku gadać – o tym rozmawiać raczysz czy też trza będzie czekać aż zdanie w tej kwestii zmienisz.
    Tak właśnie jest z tym gadaniem po omacku ale skoro coś już na to mamy, to można to uzupełnić.

    Z tego co za Ciebie o tym nieszczęsnym „sasie” w ten temat władowałem, to widać w tym, że na tym nieszczęsnym ruszcie wodnym jest tyle miejsca, że bez konieczności zablokowania ruszty do przegarniania można zasadniczo w sposób dowolny komorę odgazowania budować.
    Między innymi z tych też względów pisałem : „Tak na szybko tylko – przy drzwiczkach paleniskowych na ruszcie połóż dwie połówki cegieł i na nie cegłę pełną połóż – mogą być jakie bądź w chwili obecnej – chodzi tylko o zmniejszenie paleniska.”

    Skoro raczyłeś farbę puścić co do ilości paliwa i wyraziłeś swą opinię na temat cegły oraz raczysz dalej o problemie z tym związanym pisać, to ja Ci pomogę wnioski wyciągnąć z tego :
    1.) Dając cegłę przy drzwiczkach powierzchnię rusztu zmniejszyłeś i tym samym paliwo w grubszej warstwie przy przegrodzie wylądowało gdzie właśnie ma się spalać.
    2.) Ten eksperyment prosty pcha nas w tą stronę by jeszcze cegły dokładać aż dojdziemy do stanu takiego, że zostanie wyeliminowane to Twoje, iż przy przegrodzie węgiel się wypalił a z tyłu czarny został.

    Te połówki cegieł po bokach miały między innymi to na celu by rusztu ruchomego nie blokować a skoro w głąb kotła dalej mamy wkraczać to trza coś wykombinować by od strony drzwiczek paleniskowych ruszt wodny był zakryty ale tak by ruszt ruchomy nie został zablokowany czyli w tej podłodze trza na ten ruszt wyciąć bruzdy lub na ruszcie wodnym położyć coś w rodzaju dystansów i te dystanse przykryć – to musi być w miarę szczelne (uszczelnione przesianym ubitym popiołem lub takim z węgla kamiennego i z wodą szklaną) – tak by powietrze z popielnika szło w pozostałą część rusztu odkrytego a nie tam gdzie lżej mieć będzie czyli tak jak na rysunku to pokazałem do którego jeszcze nie doszedłeś. Tak że te połówki po bokach jak raz być mogą, bo jak do tego dojdzie podłoga, to między nią a sufitem tyle miejsca zostanie co by bez problemu od tej strony proces rozpalania i palenie prowadzić.

    Ja rozumiem to doskonale, że czasu możesz nie mieć – dlatego stopniowo pomału – jak czas mieć będziesz – tylko właściwie w czym masz problem w chwili obecnej, by tak jak jest ten ruszt ruchomy cegłami zawalić – no jak trochę się tak pomęczysz – nic Ci się nie stanie a dzięki temu uda się powierzchnię rusztu do spalania określić.

    By Ci więcej czasu nie zajmować – kończę na tym.

  13. #13

    Domyślnie

    Na początku dziękuję za pomoc, bo naprawdę jestem zrezygnowany tym wszystkim.

    moje obserwacje
    1. cegła jedna i daje rade i efekt jest zadawalający, ale muszę się jeszcze upewnić w dzień ba jak robi się ciemno źle widać czy dym leci czy nie.
    2. ilość wsypanego paliwa ma raczej znaczenie - tak mi się wydaje

    Odnośnie markowników:
    - elektryczny tak posiadam - zaleta jest to że można ostawić zadaną tenp co do stopnia, jak nie ma zasilania automatycznie zamyka klapkę, jeżeli przdmuchy otwieranie klapy otwieranie klapki doprowadzi do 80c to klapka się już nie otworzy.
    - wady to działa na zasadzie on/off i tyle nie zmniejsza wysokości klapki i jest elektronika.

    Manualny mechaniczny miarkownik -
    zaleta przymyka pomału klapkę, jest mniej precyzyjny - tak naprawdę moja wiedza na ten temat się kończy.

    Problemy jakie mam:

    - rozpalanie idzie mi ładnie zero dymu, wcześniejszy problem że jak mniej jest węgla częściowo rozwiązany w trakcie testów. Kolejny problem przy zamknięciu klapy przez miarkownik- myślałem że przedmuchy rozwiążą moje problemy ale jednak się myliłem Niestety Miarkownik ma ograniczenia nie mogę częściej otwierać klapy niż co 1min, wydłużenie przedmuchów coś daje ale nim min minie znowu dym leci. Zaznaczam nie posiadam bufora ( koszt) i na grzejnikach mam zawory.
    Czy wymiana miarkownika jest mi pomóc to nie wiem, chyba że macie jakieś inne pomysły jak temu zaradzić to będę bardzo wdzięczny.

  14. #14

    Domyślnie

    Tytułem uzupełnienia :
    1.) Do budowy projektów/prototypów w kotle suporex jest idealny – piłką do cięcia metalu można go docinać co do milimetra jak i z docieraniem problemu żadnego nie ma. Wadą jest jego żywotność w wysokich temperaturach ale można ją poprawić przez nasączenie wodą szklaną.
    2.) Każdy kocioł powinien mieć termometr spalin np. coś takiego : Termometr szpilkowy lcd sonda kuchenny mięsa wina https://przydasie.pl/produkt/termome...hoCrB0QAvD_BwE. Ten jest do 300*C i więcej nie trzeba.

    Nie ma miarkowników idealnych – wszystkie jakie by nie były mają swoje wady i zalety a największą wadą mechanicznych jest to, że nie posiadają funkcji ochrony kotła gdy się paliwo w nim wypali nad czym można się pochylić i to zmienić jeśli komuś to bardzo przeszkadza.

    https://www.castorama.pl/miarkownik-...ins-95338.html
    Jak działa miarkownik ciągu
    Mówiąc krótko, rolą miarkownika jest regulowanie ilości powietrza dostającego się do paleniska. Poprzez otwieranie i zamykanie klapki prowadzącej do komory spalania miarkownik reguluje pracę kotła na węgiel, drewno czy miał. O tym, ile powietrza dostanie się do komory, decyduje temperatura wody w kotle – to ona decyduje o działaniu miarkownika. Z tego względu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania urządzenia jest jego regulacja.
    Budowa i regulacja miarkownika
    Aby opisać sposób regulowania miarkownika, należy wspomnieć o elementach, które składają się na całe urządzenie. Jest to głowica termostatyczna połączona z mechanizmem dźwigni, na ramieniu której znajduje się łańcuszek lub linka. Natomiast pokrętło służy do ustawienia żądanych przez nas parametrów pracy kotła. Proces regulacji miarkownika nie jest trudny. Rozpoczynamy od ustawienia na głowicy określonej temperatury. Gdy termometr wskaże, że kocioł już ją osiągnął, łańcuszek miarkownika łączymy z klapką drzwiczek, ustalając jego długość w taki sposób, by odległość pomiędzy nią a drzwiczkami wynosiła 1-2 mm.
    Miarkownik mechaniczny a elektryczny miarkownik
    Miarkownik mechaniczny funkcjonuje w trakcie całego procesu spalania – w zależności od temperatury ustawionej na głowicy będzie regularnie uchylał i zamykał drzwiczki komory spalania, tak by utrzymać wymaganą temperaturę wody. Gdy ta będzie właściwa, dostęp powietrza będzie ograniczony, gdy z kolei woda się ochłodzi, klapka będzie się uchylać i dopuści powietrze do komory spalania, zwiększając tym samym intensywność jej pracy.
    W przypadku miarkownika elektronicznego podnoszenie i zamykanie klapki odbywa się dzięki siłownikowi połączonemu z łańcuszkiem i klapką. Różnica polega głownie na tym, że regulator elektroniczny albo całkowicie zamyka drzwiczki komory spalania, albo całkowicie je otwiera. Odmienny jest także montaż obu urządzeń. Podczas gdy miarkownik mechaniczny wymaga podłączenia do króćca wychodzącego z płaszcza wodnego (należy tu zwrócić uwagę na średnicę gwintu – ¾ lub ½ cala), czujnik miarkownika elektronicznego można zamocować na rurze wyjściowej z kotła, używając do tego celu opaski zaciskowej. Miarkownik elektroniczny może także spełniać inne funkcje, jak chociażby chronić kocioł przed zamarznięciem.
    Regulatory ciągu mogą pracować w pozycji pionowej i poziomej. Posiadają różny zakres temperatur, a także różny udźwig, co warto uwzględnić podczas ich zakupu, by bez problemu operowały klapką paleniska. Większość urządzeń tego typu można zastosować w każdym kotle na paliwo stałe.

    @Maniek88 – masz miarkownik jaki masz i nie widzę konieczności by go wymieniać – po prostu musisz regulację jego do swoich potrzeb dostosować.
    Teraz gdy palisz w okresie przejściowym i porcją paliwa się posługujesz, to przy założeniu fatalnym wedle mojej schemy kocioł nie powinien Ci wody wygotować np. w sytuacji takiej jak nad kominem wiatr zacznie szaleć i kocioł bez dozoru będzie a rzecz w tym byś ustawił stałą szczelinę na klapce tak by kocioł szedł na niej po niżej temperatury zadanej a miarkownik podbijał ją do zadanej i będzie zdecydowanie lepiej ale/ale gdy warunki palenia nie pozwalają na coś takiego, to miarkownik mechaniczny będzie lepszym rozwiązaniem.
    Sam musisz sobie to sprawdzić, wypróbować i zdecydować.

    Nie wiem czy zasobnik CWU masz zasilany z kotła i tak po prawdzie zasadniczo nic nie wiadomo a za język ciągnąć Cię nie zamierzam – może napisz co o tym wszystkim i pooglądaj sobie filmy na YT o miarkownikach : https://www.youtube.com/results?sear...iki+ci%C4%85gu

  15. #15

    Domyślnie

    Dałeś mi do myślenia teraz faktycznie inne warunki będą zima i piec może inaczej się zachowywać. Tak mam cwu podłączone do pieca i jest załączane z drugiej pompki. Bardziej mnie martwi jak głowice w grzejnikach zaczną mi wyłączać i co w tedy z przerwą ?? Jeszcze jedno jak miarkownik zamyka mi klapę to widzę przez wloty powietrza wtórnego płomień nie duży ale jest poza tym jak ktoś w poście napisał dolna klapka całkowicie się nie domyka więc jakąś prześwit jest. A miarkownik unistel mam.
    Ostatnio edytowane przez Maniek88__ ; 17-10-2022 o 16:19

  16. #16

    Domyślnie

    Na Info zaś byłem w temacie który założyłeś i jakoś nie zauważyłem, byś był łaskaw podzielić się odkryciami swymi z tymi co tam pomocy i rozwiązania kłopotów swych poszukują a jeśli czas na to znajdziesz by spiąć ten temat z tamtym linkami tak jak ja tu to uczyniłem, to przy okazji prośbę mam taką byś w ten temat : Przeróbka kotła z podajnikiem - https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...z-podajnikiem/ - linka tego wbił : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7625976 z adnotacją taką do tego, że jeśli faktycznie chce z tym wojować, to musi moją drogą podążać – w tym tylko zostało dorobienie dla PW kanału do dyszy palnika, które to PW przez drzwiczki paleniskowe winno być podawane i jeszcze uwaga taka, by porzucił mą drogę dopalenia płomienie – co widać na foto sklepienia komory odgazowania. Przekaż mu również, że jak będzie zainteresowany projektem tym a problemy jakieś z tym mieć będzie to niech się z swym majdanem tu na FM przeniesie do kotłów na paliwa stałe lub choć może niech powietrze zacznie podawać przez drzwiczki nad rusztem awaryjnym.

    Tak przy okazji jak i Ty w tym pobuszujesz, to znajdziesz kocioł w którym właśnie tak i nie inaczej PW czy w nim PP acz może PG – tudzież cholera to wie – było podawane co pociągnęło za sobą dla niego skutki fatalne.

    No i jak Ci idzie z ustawieniami sterownika w nowy sposób – próbujesz już co – czy dalej się zastanawiasz nie mając nad czym, bo jest tylko jeden na to wyjątek a po za tym, to nigdy do czegoś takiego nie dojdzie, by głowice termostatyczne jednocześnie w całej instalacji odcięły odbiór ciepła z kotła.
    Do tego masz rzecz w układzie za pomocą której wszelkie problemy z tym związane wyeliminować można ale o tym po tym i w swoim czasie.

  17. #17

    Domyślnie

    Tak wczoraj ustawiłem mala przerwę pokrętłem od drzwiczek dzisiaj będę jeszcze testował co z tego wyjdzie. Wpadłem na inny pomysł zastosować dwa miarkowniku. Mechaniczny do sterowaniem klapa i elektroniczny który ustawiam na większą temp niż manualny tylko że elektryczny będzie pracował zostawia mała przerwę żeby dochodziło powietrze w jak by przekraczała temp ustawiona na elektronicznym to zamknie całkowice i e ten sposób choronie wszystko tylko problem jest taki żeby zamontować mechaniczny muszę całą wodę spuszczać ale to rozwiązanie zostawiam w ostateczności na razie bede się bawił tylko elektronicznym. Po testach dam znać co i jak

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    Mój problem polega na tym że po ok godz lub dwóch zaczyna lecieć czarny dym z komina i nie wiem gdzie robię błędy. Piec posiada klapę w drzwiczkach od popielnika i od komory zasypowej której powinny być otwierane przez miarkownik ciągu ? powiem że próbowałem palić przez górne jak i dolne ale problem dalej występuje.
    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    ? kolejnym problem zauważyłem że jak miarkownik ciągu zamyka mi klapę to po jakimś czasie zaczyna mi dymić z komina.
    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    Kolejny problem przy zamknięciu klapy przez miarkownik- myślałem że przedmuchy rozwiążą moje problemy ale jednak się myliłem Niestety Miarkownik ma ograniczenia nie mogę częściej otwierać klapy niż co 1min, wydłużenie przedmuchów coś daje ale nim min minie znowu dym leci.
    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    Jeszcze jedno jak miarkownik zamyka mi klapę to widzę przez wloty powietrza wtórnego płomień nie duży ale jest poza tym jak ktoś w poście napisał dolna klapka całkowicie się nie domyka więc jakąś prześwit jest.
    Cytat Napisał Maniek88__ Zobacz post
    Tak wczoraj ustawiłem mala przerwę pokrętłem od drzwiczek dzisiaj będę jeszcze testował co z tego wyjdzie.
    Sprawdzić to musisz, bo coś to kupy się nie trzyma – jak klapka jest zamknięta to skąd dym z komina – kocioł nowy/szczelny. Ta mała szczelina to chyba za mało by tak kopciło - zwłaszcza, że napisałeś : „Jeszcze jedno jak miarkownik zamyka mi klapę to widzę przez wloty powietrza wtórnego płomień nie duży ale jest...”.

  19. #19

    Domyślnie

    Po testach zamontowałem mechaniczny miarkownik niby trochę lepiej ale jak zamyka klapę to dym się pojawia. Takie szczeliny są drzwiczkach u góry i u dołu. Poza tym dolne do samego zera się nie zamykają chyba wada fabryczna albo tak ma być chyba że dopcham ręką to są całkowicie zamknięte. Chyba z tym dymem sobie nie poradzę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony