dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawdro

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Tropiszów
    Kod pocztowy
    32-125
    Posty
    2

    Domyślnie Piec VCI 26CS/1-5 przestał grzać podłogówkę.

    Witam,
    od kilku dni mamy problem, że na sensocomfort wyskakuje nam informacja (w międzyczasie wyskoczyło, że 'Urządzenie grzewcze 1 wymaga konserwacji' - wg. mnie z powodu serwisu przed zimą) :

    'Brak zapotrzebowania na ciepło'. Aktualna temp. pokojowa 22.5 st.

    Dom mamy piętrowy. Na obu poziomach mamy podłogówki i w kotłowni na ścianie z instalacją widzę, że piec podaje na parter i 1piętro temperaturę 21-22st. Dodatkowo mamy reku Zehnder'a ustawioną na profil ciepły (24st C), ale to wg. mnie nie powinno mieć wpływu na podawaną temperaturę na piętro. W każdym pokoju gdzie mamy pętlę mamy też termostat (po ok. 7 pętli na dole i górze). Na termostatach poza łazienkami ustawione jest 24st, a temperatura jest w nich 22.5-23st. Natomiast w łazienkach mamy ustawione na termostacie 26-30st, a temperatura powietrza to jakieś 22-23st i nie rośnie.

    W instrukcji pieca znalazłem, że za grzanie tylko CWU odpowiada tryb letni. CWU jest grzana. Niestety w instrukcji nie ma podanego jak przełączyć się Z trybu letniego, a jest tylko jak przełączyć się NA tryb letni.

    Na piecu mam informację: Status: ogrzewanie. 35st. C Rzeczywista temp. zasil. (i ikona przekreślonego czegoś wyglądającego na kaloryfer). Dodatkowo na piecu w menu 'Przegląd danych' mam błąd S.31 Wymagania dot. ogrzewania zablokowane przez tryb letni.

    Wiecie może co może być powodem tak niskiej temp puszczanej z pieca? Może ten tryb letni?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2037AB79-8046-4F0C-B3F8-E0D5FCD61401_1_105_c.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	461290  
    Ostatnio edytowane przez pawdro ; 01-10-2022 o 22:41

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.317

    Domyślnie

    https://www.vaillant.pl/instrukcje-o...20-2363061.pdf

    Strona 105 instrukcji na samej górze:
    Ustawić Tryb obniżenia oraz rodzaj trybu jako Normalny
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawdro

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Tropiszów
    Kod pocztowy
    32-125
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Mareks77 za odpowiedź. Ustawiałem w tym menu tryby 'Ręczny' i 'Sterowanie czasowe' i nic to nie dawało. Wczoraj odkryłem, że mam 'Granica wył. temp. zewn.:°C ' (str. 112) ustawione na 10st., więc nic dziwnego że mi nie grzało, skoro jest >10st.

    Zmieniłem na 20st i momentalnie odpaliło grzanie. Szkoda tylko, że przechodziłem przez ten panel z instalatorem i nie zwrócił na to uwagi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony