dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie Niezamarzający rekuperator Carino

    Zna ktoś ten rekuperator carino producent twierdzi że to jedyny rekuperator który nie zamarza i ma jakiś wymiennik chroniony patentem.

  2. #2

    Domyślnie

    Wymiennik jest duży i ma małe opory przepływu, więc ciężko go zamrozić.
    Sprawność średnia w ujęciu całego roku domyślam się też nie jest oszałamiająca.
    Ma natomiast taką samą wadę jak wszystkie wymienniki przeponowe z materiałów nieprzepuszczalnych - nie odzyskuje wilgoci.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Mam K300 od siedmiu lat, nie zamarzł. Z zewnątrz wygląda inaczej, niż aktualna wersja, ale w środku jest chyba to samo.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Wymiennik jest duży i ma małe opory przepływu, więc ciężko go zamrozić.
    Sprawność średnia w ujęciu całego roku domyślam się też nie jest oszałamiająca.
    Ma natomiast taką samą wadę jak wszystkie wymienniki przeponowe z materiałów nieprzepuszczalnych - nie odzyskuje wilgoci.
    A jaki wymiennik polecasz.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A jaki wymiennik polecasz.
    Z obrotowym uważam jest najmniej problemów, a mówię to na podstawie wielu lat doświadczeń z wentylacją w obiektach kubaturowych.
    Do siebie do domu też wybrałem obrotówkę.

    Aczkolwiek dzisiejsze centrale z wymiennikami polimerowymi radzą sobie równie dobrze (wymienniki zamarzają dopiero w okolicach 7 stopni poniżej zera)
    Na dzień dzisiejszy patrząc na to jak wystrzeliły ceny central z wymiennikami obrotowymi.
    Rozsądniej jest rozglądać z tymi z wymiennikami polimerowymi.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Z obrotowym uważam jest najmniej problemów, a mówię to na podstawie wielu lat doświadczeń z wentylacją w obiektach kubaturowych.
    Do siebie do domu też wybrałem obrotówkę.

    Aczkolwiek dzisiejsze centrale z wymiennikami polimerowymi radzą sobie równie dobrze (wymienniki zamarzają dopiero w okolicach 7 stopni poniżej zera)
    Na dzień dzisiejszy patrząc na to jak wystrzeliły ceny central z wymiennikami obrotowymi.
    Rozsądniej jest rozglądać z tymi z wymiennikami polimerowymi.
    Ale w obrotówce nawiew i wywiew płynie przez te same kanaliki.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    I co nikt nie chce podyskutować wydaje mi się że taka obrotówka do budynku nie mieszkalnego mógł by być jak budowałem swój rekuperator 10 lat temu z wymiennikiem płytowym przeciwprądowym to dokładnie go uszczelniałem aby się strumienie nie mieszały,a tu przy obrotówce zawsze się zastanawiałem jak to działa w życiu bym nie pomyślał że on działa tak jak to jest w rzeczywistosci bo producenci podają że miesza się mniej jak 1procent ściema i pytam się co na to sanepid.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony