dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rozmieszczenie kamer - trudny przypadek

    Witam serdecznie

    Mam prośbę o pomoc w rozmieszczeniu kamer. Buduję dom który jest dość skomplikowany w sensie architektonicznym. Nie wiem gdzie najlepiej rozmieścić kamery, żeby nie było ich za dużo a jednocześnie żeby ogarniały możliwie jak największy obszar przed domem. W załączeniu rysunek poglądowy.
    Robię właśnie elektrykę i chcę wiedzieć gdzie doprowadzić skrętkę. I jeszcze jedno pytanie czy sama skrętka wystarczy czy puścić tez zasilanie obok skrętki?
    Z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamery1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	461359  

  2. #2

    Domyślnie

    Mój pomysł jest taki jak w załączeniu. Napiszcie proszę co byście zmienili.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamery2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	461360  

  3. #3

    Domyślnie

    Lewy dolny róg przenieść w róg przy literce K i przekręcić o 90' - teraz masz martwe pole na całym lewym dolnym rogu działki.

    Ps. skoro planujesz aż 8 kamer to będzie to całkiem duża inwestycja finansowa - nie lepiej zdać się na jakichś polecanych instalatorów?
    ***** ***

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na masztach w ogrodzie a nie na budynku

  5. #5

    Domyślnie

    Nie będzie to wyglądać paskudnie ? Trochę ciężko mi sobie to wyobrazić żeby stawiać slupy pod kamery. Jak ktoś ma duży ogród to slupy wolnostojące w wokół domu ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felik Zobacz post
    Nie będzie to wyglądać paskudnie ? Trochę ciężko mi sobie to wyobrazić żeby stawiać slupy pod kamery. Jak ktoś ma duży ogród to slupy wolnostojące w wokół domu ?
    U klientki jednocześnie były masztami na lampy oświetlające teren. Oczywiście wkomponowane w ogród a nie w przypadkowych miejscach

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest sens ustawiać kamery na puste ściany (np. wzdłuż garażu) - chyba, ze ktoś sobie tam okna porobił zamiast dosunąć dom najbliżej granicy.
    jedna kamera przy bramie obejmie teren, który na rysunku teoretycznie wymaga trzech kamer.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamery1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	461444  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-10-2022 o 16:18

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc. Pomysł z kamerami na słupach pewnie byłby najlepszy tylko że do czasu kiedy będę miał pieniądze na zagospodarowanie terenu i to w taki sposób, żeby zrobić na nim oświetlenie to trochę czasu minie. Jeszcze raz dziękuję.

  9. #9

    Domyślnie

    1. jaki ma byc cel instalacji kamer? monitorowanie dozór rozpoznanie czy identyfikacja ?
    2. jaka jest sciezka slonca w polu dozoru kamer?
    3. czy przewidujesz przerwy w zasilaniu?

    twoj problem mozna ugryzc za pomoca 2 kamer albo 8. w zaleznosci od tego co potrzebujesz, jakie masz priorytety ochrony
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 06-10-2022 o 21:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony