dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szybko rdzewiejące grzejniki

    Witam forumowiczów.
    Mam taki problem. Dom z lat 80, stara instalacja CO, piec na ekogroszek z koszem + pompka do mieszania ciepłej wody (od około 7lat).
    Grzejniki Purno w całym domu. Od jakiś 3 lat mierzę się z problemem nieszczelności na grzejnikach. Grzejnik wymieniam średnio co 2-3 lata. Najczęściej nieszczelność pojawia się na spawach. Zrozumiałbym pojedyne przypadki ale nie taką sytuacje. Praktycznie każdy grzejnik został już wymieniony. Nie wiem co się dzieje. Był u mnie już elektryk, sprawdzał czy coś nie zostało źle podłączone, hydraulik również. BARDZO PROSZĘ O POMOC.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Skład wody instalacyjnej? Może warto pomyslećo inhibitorach korozji? Może w okolicy jest nadprzeciętna wilgotność powietrza? Stawy, jeziora, torfowiska?
    Temat dla mnie mało znany, użytkownicy REGULUSÓW go nie mają, gdyż są one nierdzewne. Analogicznie użytkownicy żeberek aluminiowych.
    Może warto pójść w tym kierunku i odpuścić sobie grzejniki stalowe?
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_1984 Zobacz post
    Witam forumowiczów.
    Mam taki problem. Dom z lat 80, stara instalacja CO, piec na ekogroszek z koszem + pompka do mieszania ciepłej wody (od około 7lat).
    Grzejniki Purno w całym domu. Od jakiś 3 lat mierzę się z problemem nieszczelności na grzejnikach. Grzejnik wymieniam średnio co 2-3 lata. Najczęściej nieszczelność pojawia się na spawach. Zrozumiałbym pojedyne przypadki ale nie taką sytuacje. Praktycznie każdy grzejnik został już wymieniony. Nie wiem co się dzieje. Był u mnie już elektryk, sprawdzał czy coś nie zostało źle podłączone, hydraulik również. BARDZO PROSZĘ O POMOC.

    Nie wiem też co to masz za cieknące spawy ? Czego z czym ? jak masz piec na paliwa stałe to pewnie instalacje w otwartym systemie masz czyli z ciągłym dostępem tlenu, czyli tak naprawdę dedykowaną pod starego typu grzejniki żeliwne.

    Może masz nieprawidłowo pomieszane różne rodzaje materiałów w instalacji np. aluminium i miedź.
    Będzie wówczas korozja elektrochemiczna i powstawać będą wżery i nieszczelności.

    U mnie instalacja z grzejnikami stalowymi płytowymi Purmo ma ponad 20 lat i nic się nie dzieje ani jednego grzejnika nie wymieniałem. Woda instalacyjna ma inhibitory i jest szczelna. Jest niewielkie pomieszanie materiałów o małej różnicy potencjałów stal chrom i tyci tyci miedzi. Jak masz Al i Cu to gorzej być już chyba nie może.
    Może też masz nieszczelności i dużo uzupełniasz wody czyli tlen i koroduje. U mnie ubytki w instalacji to max ok. 0.5l na rok na ok 120 l pojemności instalacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony