dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Prośba o porady w sprawie zamurowania otworu po starym piecyku kaflowym.

    Dzień dobry,

    Mam nadzieje że będzie widać załączniki bo chciałem was zapytać w jaki sposób będzie najlepiej zatkać stary otwór kominowy w pokoju. W tym miejscu stał piecyk kaflowy, który ogrzewał wodę użytkową w łazience ale został już zlikwidowany. Teraz w tym pomieszczeniu zamiast kuchni będzie łazienka i w miejscu piecyka ma być prysznic dlatego karton gips nie wchodzi w grę, muszę to zamurować, a potem kafle. Nie mam pojęcia czy mam tą całą sadzę jakos czyścić(czym???), drapać czy jest jakaś zaprawa/klej, który mi z tym zwiąże?

    Czego użyć do wypełnienia? Cegieł jak w reszcie ściany? Wstawić belkę betonową? Zalać to zaprawą albo betonem?

    Pojęcia nie mam Bardzo proszę o pomoc

    Pozdrawiam
    Artur
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16648937238911.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	461445   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1664893723884444.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	461446  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Wyczyścić sadzę za pomocą ogólnie dostępnych płynów np. SOTIN 222. Po prostu spryskać a następnie spłukać, Jeśli nie zejdzie za pierwszym razem to po spryskaniu przetrzeć szczotką.
    Po tych czynnościach zamurować ścianę wstawiając cegły na zaprawę. Robić to szczelnie gdyż resztki sadzy mogą potem wychodzić na zewnątrz,
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Otwór jest tak głęboko że nawet nie sięgam ręką do dna (nie wiadomo czemu). Dlatego też spryskanie może być trochę kłopotliwe bo wszystko mi spłynie na dół, a w piwnicy nie ma do tego otworu. Mimo wszystko spróbuje, sprawdzę najpierw jak to schnie.

    Przez głębokość może też być kłopot z zamurowaniem. Mogę do najpierw czyms zalać do poziomu podłogi nie wiem betonem lub zaprawą?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Masz zamurować ścianę a nie całość. Wyczyść ścianę od pokoju od strony komina
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Wyczyścić, a potem dopier osiętym zająć!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-10-2022 o 22:20 Powód: reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony