dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    laskos

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    16

    Domyślnie Szalunek stropu monlitycznego

    Witam, jestem na etapie stropu. Moje pytanie brzmi jakich kantowek najlepiej użyc jako podpory pod deski tworzące blat na którym będę wylewał strop. Czy np 1 sztuka deski póltorówki na sztorc zda egzamin czy lepiej dać 2 i zbić ze sobą? Stemple drewniane. Rozstaw co 90 cm.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wynajmij szalunek systemowy. Łatwiej wypoziomować. Calówki powygina jak nic. Strop to z 400kg/m2.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    laskos

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Myślałem o tym ale deski którymi zaszaluje strop chce wykorzystać do deskowania dachu. Deski nie wygnie jak będzie dobrze podparta i chodzi mi właśnie o wymiary tych podpór, jakiej szerokości i wysokości będą najodpowiedniejsze. Czy np Deska 1,5cala będzie ok, czy 2x 1,5 cała lub kantowka o konkretnych wymiarach.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Jesteś w anglosaskim kraju?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Deska na sztorc zda egzamin. U mnie tak robiono i wszystko grało, nic się nie wyginało.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wynajmij szalunek systemowy. Łatwiej wypoziomować. Calówki powygina jak nic. Strop to z 400kg/m2.
    Nie opowiadaj bo dobry majster deskami pięknie potrafi zrobić szalunek. Jak ktoś nie umie to szalunek systemowy też nie pomoże.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.243

    Domyślnie

    Jako szalunek deska 1,5 cala lub płyta osb smarowana olejem.
    Ładnie odchodzi strop gładki a następnie przyda się do pokrycia dachu,
    Do podparcia belka poziomo i stemple systemowe.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Nie opowiadaj bo dobry majster deskami pięknie potrafi zrobić szalunek. Jak ktoś nie umie to szalunek systemowy też nie pomoże.
    Stemplem systemowym kręcisz i co do mm z niwelatorem jesteś w stanie wypoziomować (czy jak kto lubi podnieść środek, żeby po rozszalowaniu był w poziomie). Zabawa nieregulowanymi stemplami niemożliwa z taka dokładnością - a i nikomu nie chce się bawić z klinami czy podkladkami.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    laskos

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jako szalunek deska 1,5 cala lub płyta osb smarowana olejem.
    Ładnie odchodzi strop gładki a następnie przyda się do pokrycia dachu,
    Do podparcia belka poziomo i stemple systemowe.
    Deska póltorówki na blaty? Myślałem o standardowej szalunkowe calówce. Póltorówkę na sztorc jedynie.

    Co do stempli systemowych do rozważenia, faktycznie będzie łatwiej ogarnąć pod niwelator wówczas.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony