dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkubinski Zobacz post
    fakt, ceny materiałów to absurd ale tzw. "fachowcy" też sami nie wiedzą ile brać ale jak spartaczą, to nie chcą brać odpowiedzialności. Nie zapłaciłbym komuś, jeżeli nie wiem jaką jakość wykonania reprezentuje już wolałbym sam spartaczyć i mieć pretensje do siebie, niż jeszcze komuś zapłacić za spartaczoną robotę... nie wierzę też w ekipy z "polecenia"
    Widzę, że policzyłeś sam i wyszło Ci , że jednak 18-20 k na izolację fundamentu, to jednak żadne "złote klamki". Stąd zmiana narracji

    Papa 40 zł/m2 + robocizna na płaskim (prosta, szybka robota) to nie mniej niż 30 zł/m2 (3k) - najniższa cena jaką mi zaproponowano za położenie papy na płaskim, przygotowanym dachu 70 m2. To ile zawołają za położenie papy prostopadle, dużo cięcia, zakładów i potencjalnych nieszczelności (narożniki!)... Przygotowanie ściany, zrobienie fasety, zagruntowane, ew. "lepik" - te prace na ile $ wyceniasz?

    Proszę tylko bez "kaizenizmów" - robię sam, więc jest to darmowe..

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkubinski Zobacz post
    ja sam niedawno wylałem płytę i nic jej nie będę okrywać, bo w sumie i po co ?

    Tak na marginesie, bardzo żałuję płyty fundamentowej, bo pieniądze które włożyłem w płytę miałbym piwnicę. Więc apel do wszystkich, omijajcie płyty fundamentowe szerokim łukiem, bo ilość zbrojenia, styropianu jaka tam pójdzie, a w szczególności czas (zakładając, że budujecie sami) jaki na to poświęcicie, to za tą kasę i czas będziecie mieli piwnicę - ilość wylanego betonu jest zbliżona do ław fundamentowych. Więc nie dajcie się przekonać na to "nowoczesne" rozwiązanie, bo to zbędny wydatek i nie jest warty uwagi.

    Tym, którzy będą mnie przekonywać, że płyta jest do budynków pasywnych, ok, ale tradycyjne ławy fundamentowe mając piwnicę, tez da się zrobić pasywny budynek - i budynek z piwnicą będzie znacznie lepszy, niż bez niej.

    Aha piwnica wtedy i tylko wtedy, gdy warunki wodno-gruntowe wam pozwalają. Czyli jak jest sucho. U mnie nie wykorzystano tej zalety
    Płyta fundamentowa to żaden nowoczesny wynalazek. Płyty nie zastąpisz tradycyjnym fundamentem. W opinii geotechnicznej masz wytyczne o sposobie posadowienia budynku.

  3. #23

    Domyślnie

    A wracając do tematu... mam podobną sytuację u siebie i nie wiem, jak przygotować się na zimę. Macie jakieś rady?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ja miałem plan zasypać piaskiem całość. Nie zmarnuję się. Ostatecznie nie musiałem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony