dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Budowa 2023 (fundament)

    Witam, planuje budowę płyty fundamentowej w przyszłym roku. Zastanawiam się nad kupnem materiałów zimą. Co myślicie będzie taniej od nowego roku czy teraz jest najlepsza cena i warto się zaopatrzyć. Jeśli teraz to jak przechować materiały, czy stal nie zniszczy się leżąc na zewnątrz cała zimę? Styropian mógłbym dać do blaszaka więc myślę że nic by się z nim nie podziało.

  2. #2

    Domyślnie

    Cen i dostępności w przyszłym roku nikt nie przewidzi.

    Stali oraz XPS nic się nie stanie na zewnątrz, ja raczej obawiałbym się, że dostaną nóg.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smarczek Zobacz post
    Witam, planuje budowę płyty fundamentowej w przyszłym roku. Zastanawiam się nad kupnem materiałów zimą. Co myślicie będzie taniej od nowego roku czy teraz jest najlepsza cena i warto się zaopatrzyć. Jeśli teraz to jak przechować materiały, czy stal nie zniszczy się leżąc na zewnątrz cała zimę? Styropian mógłbym dać do blaszaka więc myślę że nic by się z nim nie podziało.
    Zapytaj w hurtowni, czy nie mogą przechować u siebie na placu zapłacony z góry materiał. Styropian do blaszaka? To co to za blaszak musiałby być! Chyba hala z blachy
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 06-10-2022 o 09:57
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Bez przesady. Na 150m2 płyty, 10cm styro pod to raptem 15m3. Może pół dużego blaszaka.

    Jak dla mnie to chybiony. Taki styro przez zimę faktycznie może wyparować. Jak masz kase to wylewaj płytę w tej chwili. Jak domek niewielki to można to samemu obskoczyć w 2 tyg.

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałbym wylać w tej chwili ale niestety pozwolenia dopiero w połowie listopada.

  6. #6

    Domyślnie

    A projekt domu to 96 m2 parter więc płyta nie jakaś dużą.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Styropian i stal to pikuś. Sugeruję, abyś się zastanowił nad klasą energetyczną budynku jako całości. Jeszcze nie jest za późno, aby płytę zaizolować grubą warstwą jakiegoś twardego styropianu albo XPSa.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli lepiej kupić przed nowym rokiem?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zapytaj w hurtowni, czy nie mogą przechować u siebie na placu zapłacony z góry materiał. Styropian do blaszaka? To co to za blaszak musiałby być! Chyba hala z blachy
    Czyli lepiej kupić przed nowym rokiem?

  10. #10

    Domyślnie

    Smarczek: nikt Ci nie napisze czy ceny wzrosną czy spadną bo tego nie wiadomo. Na pewno popyt się wykrusza wraz z mniejszą dostępnością do kredytu co jest silnym bodźcem do obniżenia cen. Natomiast mocno wzrosły ceny energii, jest też wysoka inflacja, także i presja na wyższe pensje wywierana przez pracowników. Kryształowej kuli nikt nie mam. Jeśli inflacja się utrzyma w przyszłym i kolejnym roku to w kilku-letniej perspektywie zapewne ceny materiałów będą rosły. A czy w przyszłym roku będzie drożej czy taniej to wróżenie z fusów.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Smarczek: nikt Ci nie napisze czy ceny wzrosną czy spadną bo tego nie wiadomo. Na pewno popyt się wykrusza wraz z mniejszą dostępnością do kredytu co jest silnym bodźcem do obniżenia cen. Natomiast mocno wzrosły ceny energii, jest też wysoka inflacja, także i presja na wyższe pensje wywierana przez pracowników. Kryształowej kuli nikt nie mam. Jeśli inflacja się utrzyma w przyszłym i kolejnym roku to w kilku-letniej perspektywie zapewne ceny materiałów będą rosły. A czy w przyszłym roku będzie drożej czy taniej to wróżenie z fusów.
    Kolega dobrze podsumował. Mogę się podpisać.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Smarczek: nikt Ci nie napisze czy ceny wzrosną czy spadną bo tego nie wiadomo. Na pewno popyt się wykrusza wraz z mniejszą dostępnością do kredytu co jest silnym bodźcem do obniżenia cen. Natomiast mocno wzrosły ceny energii, jest też wysoka inflacja, także i presja na wyższe pensje wywierana przez pracowników. Kryształowej kuli nikt nie mam. Jeśli inflacja się utrzyma w przyszłym i kolejnym roku to w kilku-letniej perspektywie zapewne ceny materiałów będą rosły. A czy w przyszłym roku będzie drożej czy taniej to wróżenie z fusów.
    Firmy z Ukrainy przenoszą się do Polski i to jest jedyny kandydat na impuls dla budowlanki, innego nie widzę. A jak będzie to się zobaczy, bo już nie jedno widziałem w tym kraju. Ceny energii rosną, ale jakaś gównoburza się zrobiła wokół marż producentów energii, więc zaraz się może okazać, że ceny będą spadać. Jak z tym cukrem albo stalą Ja bym magazynował materiały tylko w przypadku, gdybym trafił na okazję cenową. Ale rób jak czujesz.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smarczek Zobacz post
    Chciałbym wylać w tej chwili ale niestety pozwolenia dopiero w połowie listopada.
    Koparka, kruszywo, kanaliza, xps i zbrojenie to jeszcze nie budowa. W połowie listopada zalejesz i masz z głowy

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ceny mogą nieznacznie spadać do momentu aż marże producentów będą akceptowalne. Jeżeli stany magazynowe na hurtowniach są na bieżąco uzupełniane.

    Styropian od sierpnia 2021 wzrósł o kilkanaście procent do połowy 2022. teraz jest w cenach z sierpnia 2021 - powoli tanieje. więc może jeszcze kilkanaście - kilkadziesiąt złotych za paczkę potanieć

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Styropian od sierpnia 2021 wzrósł o kilkanaście procent do połowy 2022. teraz jest w cenach z sierpnia 2021 - powoli tanieje. więc może jeszcze kilkanaście - kilkadziesiąt złotych za paczkę potanieć
    Wiesz, z czego robi się EPS i XPS? Ja bym kupował jak najszybciej po decyzji OPEC o zmniejszeniu produkcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony