dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącza a naniesienie na mapy

    Witam,

    Czy wodociągi jak instalują mi studzienke z licznikiem przy granicy obchodzi gdzie ja to potem pociągne?
    Tak samo prąd? Jeśli mam skrzynke z licznikiem przed płotem to interesuje kogoś gdzie ja to ciągne?

    Trzeba od tej studzienki i od tej skrzynki nanosić to na mapy czy to już moja sprawa?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć odbiór domu to musisz dysponować mapą z naniesionymi wszystkimi mediami doprowadzonymi do budynku oraz mieć protokoły tych przyłączy.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Inwentaryzacja powykonawcza każdej instalacji do odbioru jest teoretycznie niezbędna. Nie dasz mapy, nie dostaniesz protokołu = licznika tzn. wtopa. Praktycznie robi się to na raz do zakończenia budowy z dżentelmeńską umową, że masz wodę ale mapę dostarczysz. Przyczyna prozaiczna; Koszta dla inwestora (osobne zgłoszenia, operaty i czekanie). Dlatego lepiej jesli robi ci to jeden geodeta. Zgłosi raz (inwentaryzację budynku i przyłączy oraz modernizację EGiB), wytyczy a potem przyjeżdża na telefon na każdy etap (tel. jutro zasypujemy w południe, na rano jest inspektor z wodociagów) , pomiar i do teczkia, potem dostajesz ze 6 odbitek (każdy dysponent sieci + dwie dla ciebie, jedna pójdzie do odbioru z DB, druga ci zostanie do dokumentacji własnej. Cena jak strony się umówią. Generalnie zmiana przebiegu przyłącza na działce inwestora jest kwalifikowana jako zmiana nie istotna. To ma wiedzieć twój KB. Oprócz mapy inwentaryzacji dostaniesz druk: Informacja uprawnionego geodety..... inwestycję .........wykonano zgodnie lub niezgodnie - wówczas jeszcze mapa rozbieżnosci. O wszystko wypytaj przy podpisywaniu zlecenia, aby była jasność co otrzymasz i za co płacisz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony