dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Malowanie mebli kuchennych, potrzebna rada

    Witam, potrzebuję dosłownie jednej odpowiedzi na moje pytanie do sytuacji którą opiszę poniżej
    Posiadam meble kuchenne które nie pasują mi do kuchni, chciałbym zmienić kolor frontów szafek (od strony zew. i wew.) a także jeśli chodzi już o same szafki to Brzegi i ściany zewnętrzne szafek. Mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi.
    Wszystko mam przygotowane, zrobione papierem, wyczyszczone itp. Teraz jest moje główne pytanie.
    Chciałbym zrobić zmiane koloru używając do tego Puszki spray do drewna, czy po 72 godzinach które dam by farba wyschła po wszystkich warstwach nadal ta farba może wytworzyć jakieś substancje które dla żywności mogą być niezbyt dobre? (wszędzie gdzie znajduje informacje to tylko autor tekstu nie zaleca ale nikt inny tego nie robi) Co prawda wnętrz samych szafek nie maluje ale jednak fronty od strony wew. i tzw. brzegi szafek bedą malowane dlatego takie moje pytanie.
    Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedź.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Przecież nie malujesz szafek wiszących w kuchni na ścianie lub tam stojących.
    Po wyschnięciu i wywietrzeniu zapachu szafki spokojnie mogą wędrować do kuchni.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie szafki już są, jedynie fronty malowałbym na zewnątrz a reszta w kuchni (mam mega wietrzenie także nie będzie problemu z tym żeby wszystko wywietrzyć) dlatego takie moje pytanie czy po 72 spray nie tworzy już niczego złego do żywności.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Nie wytworzy. Ale zamiast sprayu, to lepiej byłoby zastosować folię do oklejania frontów. Czysto, szybko i z lepszym efektem niż po malowaniu. Potrzebny Ci do tego będzie tylko nóż do tapet i opalarka, np. Tresnar albo Higo, która kosztuje śmieszne pieniądze.
    Tego nie pomalujesz (:

  5. #5

    Domyślnie

    Kupilem okleine i po wymierzeniu wszytkich powierzchni wydalbym 100 funtow a za spray 20 to wielka roznica a jednak zrobienie ladnie szafek to sporo czasu zajmie niestety. Dlatego zdecydowalem sie na spray a jednak mam bardzo dobrą wentylacje w kuchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony