dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysztoff12

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    1

    Domyślnie Stropodach ocieplenie

    Witam wszystkich.
    Od niedawna zaczęliśmy budowę domu. Po podjęciu decyzji i po kilku dylematach dotyczących materiałów oraz technologii budowy staję przed wyborem stropodachu.
    Majster polecą robić stropodach betonowy i ocieplic piana PUR. Na to dachówka ceramiczna.

    Czy ktoś robił tzw skosy lane i czym to ocieplał? Czy welna też będzie wporzadku?
    A może lepiej zrobić tradycyjnie bez lanych skosow?
    Czytam i nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji by wybrać optymalne rozwiązanie. Dom z poddaszem użytkowym.

    Przepraszam za błędy i z góry dziękuję za odpowiedzi na które szczerze mam nadzieje.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Szkoda pieniędzy na lane skosy, ja bym robił normalnie i ocieplił z 25cm wełny. Poza tym lane skosy zawsze będą gorzej zaizolowane a co za tym idzie straty ciepła.

  3. #3

    Domyślnie

    Mylisz pojęcia, stropodach to dach płaski.
    Jeśli masz skosy to wg mnie warto robić lane ale wyjdzie drożej.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Ja w roku 2021 wykonałem stropodach betonowy tzw trumnę.Poza większymi kosztami budowy to ma więcej zalet niż wad.
    Dla mnie najbardziej liczyła się szczelność oraz dodatkowa masa akumulacyjna betonu, budynek jest bardziej zwarty.
    Musiałem ocieplić piana PUR 30+cm z powodu braku dostępności styropianu - faza covid , na to membrana oraz dachówka. Jedynie czego się obawiam to czy piana nie będzie ciągnąć wilgoci z powietrza.

    Jak patrze po budowach to coraz więcej osób wybiera takie rozwiązanie

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Ja w roku 2021 wykonałem stropodach betonowy tzw trumnę.Poza większymi kosztami budowy to ma więcej zalet niż wad.
    Dla mnie najbardziej liczyła się szczelność oraz dodatkowa masa akumulacyjna betonu, budynek jest bardziej zwarty.
    Musiałem ocieplić piana PUR 30+cm z powodu braku dostępności styropianu - faza covid , na to membrana oraz dachówka. Jedynie czego się obawiam to czy piana nie będzie ciągnąć wilgoci z powietrza.

    Jak patrze po budowach to coraz więcej osób wybiera takie rozwiązanie
    To zalezy od regionu kraju.

    Pytanie: tę pianę pur dawałeś od środka czy od zewnątrz?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony