dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Parterowa eLka na płycie - komentarze

    Hej,
    Jestem całkowicie tu na forum muratora od półtorej roku. Trochę wiedzy udało się przez ten czas zebrać i tak powstał ten projekt. Jestem ciekaw gdzie jeszcze popełniłem błędy, żeby najlepiej wyeliminować je przed początkiem budowy. Liczę na wasze wsparcie

  2. #2

    Domyślnie

    Fajna skarbonka. 60kwh/m2 to sporawo...
    Co to jest 20cm eps na stropie...? Daj przynajmniej 30-40cm choćby najtańszej wełny. Ale skoro budujesz 230m2 to stać cie pewniena dobry materiał. Druga rzecz - 15cm z boku płyty. Dlaczego nie 20? Chcesz mieć kapinos to daj 22-23cm na ściany.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    Dzięki za porady.
    1) Odnośnie wełny- masz na myśli, żeby dać 30-40 cm dodatkowo pomiędzy krokwie ? Nad stropem trochę się zastanawiałem czy wełna czy styropian ale biorąc pod uwagę, że jakieś graty mógłbym tam chcieć trzymać to podejrzewam wełna by się do tego nie nadawała.
    2) grubosc styropianu - 20cm na cokole i 22/23 na ścianach wybrałem bo gdzieś granicą musiała być a nie chciałem "strzelniczych okien" - chociaż szczerze powiem nigdy w domu nie mieszkałem i nie mam własnego doswiadczenia w tym aspekcie.
    3) 60kwh/m2 - to są wyniki podstawowego opracowania załączonego do projektu. Przede mną jeszcze projektu branżowe które planowałem zlecić komuś polecanemu (np. Asolt) i w ramach tegotez umówić się na OZC i listę zaleceń, gdzie jaka zmiana da najlepszy efekt. Więc tu jestem otwarty na propozycje bo temat nie jest zamknięty.
    Ostatnio edytowane przez Petri ; 23-10-2022 o 13:23

  4. #4

    Domyślnie

    Ocieplenie dajemy nad pomieszczeniem grzanym. Jeśli poddasze ma być nieużytkowe, to miedzy krokwie nie dajemy.

  5. #5

    Domyślnie

    I właśnie to mnie nurtuje - jak położę 40cm najtańszej wełny to nic tam zbytnio nie położę na niej (szafy nie wrzuce na strych, ławeczki ze sztangą nie wstawie) ? Tak mnie naszła myśl, że biorąc pod uwagę, że w dalekiej przyszłości być może chciałbym zagospodarować poddasze to inwestycja w wełnę pomiędzy krokwiami jakoś by miała sens (że w takim przypadku będzie na plus a nie na minus, że ze stropu musze ją wyrzucić). Postaram się ściągnąć darmową wersję audytora OZC i może przed oficjalnym OZC uda mi się coś pomyśleć co by się bardziej opłacało.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Hej. Fajny projekt. Będę zaglądać. Rzuciła mi się w oczy tylko kwestia wyspy. Wydaje mi się, że przy 4,5 metra szerokości kuchni, to nie będzie funkcjonalne rozwiązanie. 4,5 - minimum 0,6 m x 2 (szafki z obu stron) - około 1,0 m przejścia koło wyspy x 2 = wyspa szeroka na 1,3 m. To takie bardziej rondo będzie. To by miało sens gdyby nie było szafek po bokach albo przynajmniej z jednej strony. Prędzej półwysep przy takich wymiarach., choć wiem, że to niemodne teraz rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony