dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Instalacja elektryczna Hali przemysłowej

    Witam

    Wykonałem instalacje hali przemysłowej Łącznie 180 mb kabla 3x1.5 podzielone na 2 obiegi na ktorych zamontowałem 10 lamp ledowych na łańcuchach na 10 m nad ziemią Wszystkie kable puszczone w rurach pcv co metr mocowane do sufitu uchwytami Jestem totalnie zielony klient wykorzystał fakt że znam się hobbistycznie na elektryce ale pytanie Jaki moge podać mu koszt za wykonaną prace ? Dodam że hala to jakiś 1000 mk lampy i instalacje puszczane są na 10 m nad ziemią Jaki plus minus 500 zł mogę podać koszt wykonania oświetlenia ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie zabieraj się za elektrykę hal przemysłowych jak "znasz" się hobbystycznie Na takie roboty robi się kosztorys a nie podaje cenę z głowy.

  3. #3

    Domyślnie

    W tej wyjątkowej sytuacji musze jednak cene jakąś podać Spytam inaczej Jaki ew możę być koszt wykonania w/w usługi PLUS MINUS ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekPuma88 Zobacz post
    W tej wyjątkowej sytuacji musze jednak cene jakąś podać Spytam inaczej Jaki ew możę być koszt wykonania w/w usługi PLUS MINUS ?
    Masz dwie możliwości, kolego autorze :
    - albo zsumować czas poświęcony na wykonanie w/w usługi i ustalić swoją cenę za godzinę pracy
    - albo bazować na KNR-ach, gdyż tam sa gotowe nakłady rzeczowe na poszczególne czynności

    Nadmieniam, że po wykonaniu nowego oświetlenia pomieszczenia wypada przeprowadzić pomiary i napisać protokół zgodnie z
    PN-EN 12464-1 wersja polska Światło i oświetlenie -- Oświetlenie miejsc pracy -- Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach

    Na dzień dzisiejszy "obowiazuje" PN-EN 12464-1:2022-01 wersja angielska Światło i oświetlenie -- Oświetlenie miejsc pracy -- Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach

    Dodatkowo może zaistnieć potrzba instalowania oświetlenia ewakuacyjnego (awaryjnego) :
    PN-EN 1838:2013-11 - wersja polska
    Zastosowania oświetlenia -- Oświetlenie awaryjne
    PN-EN 50172:2005 - wersja polska Systemy awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego
    oraz
    PN-EN 60598-2-22:2015-01 - wersja polska
    Oprawy oświetleniowe -- Część 2-22: Wymagania szczegółowe -- Oprawy oświetleniowe do oświetlenia awaryjnego
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekPuma88 Zobacz post
    Witam

    Wykonałem instalacje hali przemysłowej Łącznie 180 mb kabla 3x1.5 podzielone na 2 obiegi na ktorych zamontowałem 10 lamp ledowych na łańcuchach na 10 m nad ziemią Wszystkie kable puszczone w rurach pcv co metr mocowane do sufitu uchwytami Jestem totalnie zielony klient wykorzystał fakt że znam się hobbistycznie na elektryce ale pytanie Jaki moge podać mu koszt za wykonaną prace ? Dodam że hala to jakiś 1000 mk lampy i instalacje puszczane są na 10 m nad ziemią Jaki plus minus 500 zł mogę podać koszt wykonania oświetlenia ?
    Pozostaje Ci wycena swojej godziny pracy i zsumowanie godzin poświęconych na wykonanie, jak radził Piotr. Nikt z kapelusza nie zrobi kosztorysu. Na koszt wpływaja często detale. 10 lamp na obwodzie o dł 90m, ciekawe jakiej mocy te lampy.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 18-10-2022 o 15:57
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6

    Domyślnie

    Robilem to dzien od 8 rano do 20 Godziny slabo sie kalkulują calosc jest podzielona na 4 wlaczniki Zapalają się lampy w ukladzie 3 2 3 2 ew wszystkie na raz Łącznie poszlo 160 mb kabla calość w sztywnych rurach pcv Lampy ledowe 150 wat Prosze o pomoc Czy kwota 1500 zł bedzie uczciwa ? Czy stanowczo za duża bądź za mała Licząc 100 zł od lampy to 1000 zł ale 160 mb kabla wcoagnac w peszel do tego uchwyty 2 podwójne wlaczniki Wpiecie zasilania ? Cena Uczciwa czy śmiesznie za duza badz za mała Będę bardzo wdzieczny za pomoc Ja rozumiem kosztorysy plany projekty Ale poprosil zrobilem czas sie rozliczyc Boje sie ze powiem 1000 zl a firma wzialaby moze 8 000 Rozumią forumowicze ?

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę, że to cena w miare uczciwa, chociaż 12 godzin pracy ...
    Tylko że kolega nie wspomniał o innych czynnościach, np. czas na zakupy, przygotowanie się do pracy, ilość ludzi biorących udział w robocie i inne detale, np.
    rozłożenie rusztowań (było nie było praca na wysokości) oraz czy rachunek z VAT czy bez?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony