dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Projekt "Dom na start podwyższony"

    Dzień dobry.
    Co państwo sądzicie na temat tego projektu?
    Zależy mi na tanim i prostym w budowie domu, który zbuduję sam z pomocą rodziny.
    Zainteresował mnie projekt z niżej podanego linku
    https://www.zbudujsamdom.pl/produkt/projekt-domu-z-poddaszem/

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na rzucie meble są pomniejszone aby wnętrza wydawały się przestronniejsze. W rzeczywistości będzie zdecydowanie bardziej ciasno.
    trochę bym tam pozmieniała w układzie okien (np. niepotrzebne w garderobie), ale to już zalezy od stron świata działki i kierunku zabudowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał UŻYTKOWNIK 012421 Zobacz post
    Dzień dobry.
    Co państwo sądzicie na temat tego projektu?
    Zależy mi na tanim i prostym w budowie domu, który zbuduję sam z pomocą rodziny.
    Zainteresował mnie projekt z niżej podanego linku
    https://www.zbudujsamdom.pl/produkt/...u-z-poddaszem/
    Cześć,
    Zdecydowałeś się na ten projekt? Jeśli tak to jak idzie budowa, czy coś zmieniałeś na etapie adaptacji. Też chciałbym spróbować, wydaję się nieskomplikowany i tani w budowie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na rzucie meble są pomniejszone aby wnętrza wydawały się przestronniejsze. W rzeczywistości będzie zdecydowanie bardziej ciasno.
    trochę bym tam pozmieniała w układzie okien (np. niepotrzebne w garderobie), ale to już zalezy od stron świata działki i kierunku zabudowy.
    Podpowiesz, jak najlepiej usytuować budynek na wąskiej działce ( wjazd od południa).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek91 Zobacz post
    Podpowiesz, jak najlepiej usytuować budynek na wąskiej działce ( wjazd od południa).
    Na wąskiej działce zmieniłabym układ wnętrza. W najprostszej wersji pół domu odwróciłabym w sposób lustrzany. Wówczas salon i kuchnia od południa (południowe okna zwykłej wielkości), wyjście z salonu na taras od zachodu (warto powiększyć okno). Wejście do domu od wschodu. Z boku domu parkuje też samochód



    link do rysunku w wyżej rozdzielczości:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a40ee6a623c07868

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na wąskiej działce zmieniłabym układ wnętrza. W najprostszej wersji pół domu odwróciłabym w sposób lustrzany. Wówczas salon i kuchnia od południa (południowe okna zwykłej wielkości), wyjście z salonu na taras od zachodu (warto powiększyć okno). Wejście do domu od wschodu. Z boku domu parkuje też samochód



    link do rysunku w wyżej rozdzielczości:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a40ee6a623c07868
    Dziękuje za komentarz. Mam taką sytuację jak na zdjęciu poniżej. Czy mogę prosić o wskazanie w jakim miejscu na działce ma być umiejscowiony budynek. Wjazd od południa zaznaczony strzałką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	465206

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie za daleko od drogi bo popłyniesz finansowo na kostce brukowej.
    Jaka jest rzeczywista szerokość działki?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie za daleko od drogi bo popłyniesz finansowo na kostce brukowej.
    Jaka jest rzeczywista szerokość działki?
    18mx50m

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dom ma niecałe 7 m szerokości. Dostawiając go do wschodniej granicy na odległość 4 m zostanie od zachodu 7 m . Taras od zachodu zrobić max 4 szeroki, za to dłuższy. I drugi taras lub altanę z tyłu za domem.

    Możesz też ten dom ustawić w poprzek, o ile zmienisz układ okien i na poddaszu zamiast szczytowych będą połaciowe lub lukarny. Wówczas poszerzenie tego domu o 0,7-1 m dałoby dużo wygodniejsze wnętrza.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-05-2023 o 22:02

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dom ma niecałe 7 m szerokości. Dostawiając go do wschodniej granicy na odległość 4 m zostanie od zachodu 7 m . Taras od zachodu zrobić max 4 szeroki, za to dłuższy. I drugi taras lub altanę z tyłu za domem.

    Możesz też ten dom ustawić w poprzek, o ile zmienisz układ okien i na poddaszu zamiast szczytowych będą połaciowe lub lukarny. Wówczas poszerzenie tego domu o 0,7-1 m dałoby dużo wygodniejsze wnętrza.
    Ok, wybraliśmy z żoną tą 1 opcję. Czy tak to ma wyglądać? Dodam, że z WZ wychodzi, że muszę się oddalić z budynkiem na odległość 6m od granicy z czego 1,5m może być w przyszłości zaadaptowane na poszerzenie drogi gminnej. Zdjęcie jest w skali 1:2000, Proporcje budynku i działki zachowane. Mogę prosić o zaznaczenie dodatkowo tarasu, altany i miejsca postojowego na auto.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 2 po adaptacji.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	465212

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    miejsce postojowe na auto masz z boku domu albo jeszcze przed domem, jeśli chcesz cofać dom w głąb działki. Możesz zrobić dodatkowo placyk do zawracania aby tyłem nie wyjeżdżać na ulicę.
    Taras masz naniesiony (kolor brązowy). Altanę lokalizujesz w zależności od pomysłu na zagospodarowanie ogrodu.

    Masz sporą działkę i jeśli nie masz z 300 tyś na jej zagospodarowanie ani czasu na wielogodzinną pielęgnację, to polecam ci obsadzenie tyłu ogrodu w formie półnaturalnego zagajnika. Wówczas taka altana może stać w zagajniku, jak w lesie.
    Ale może planujesz dużo grządek na uprawy, szklarnię, to wówczas altana jednak bliżej domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 2 po adaptacji.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	465213  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-06-2023 o 10:33

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chociaż osobiście wybrałabym dom z innym układem wnętrz, najlepiej parterowy

  13. #13

    Domyślnie

    Ok, dziękuje za komentarz.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chociaż osobiście wybrałabym dom z innym układem wnętrz, najlepiej parterowy
    Możesz jakiś polecić ? Jestem wciąż z żoną na etapie wybierania projektu, wszelkie rady, wskazówki bardzo nam się przydadzą. O parterówkach też myśleliśmy, ale ciągle coś nie pasowało. No i najważniejsze kryterium- tani w budowie. Nie chcemy popłynąć finansowo, mieszkać mamy gdzie. Myślimy o budowie z oszczędności + później ewentualna sprzedaż obecnej nieruchomości ( mieszkanie w bloku) i dobranie małego kredytu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na nietypowe działki zdecydowanie lepsze są projekty indywidualne.
    W każdym razie taki układ pozwalałby doświetlić światłem południowym pokój dzieci i salon:

    Domek z braku poddasza jest mniejszy. Gdyby zrobić poddasze to domek mógłby być krótszy.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podobny układ ma projekt Szyper:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...4-dr-s-BSA1280

    Wystarczyłoby pozmieniać okna, wyrzucić kominki.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    podobny układ ma projekt Szyper:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...4-dr-s-BSA1280

    Wystarczyłoby pozmieniać okna, wyrzucić kominki.
    Przepraszam zapomniałem dodać, że rodzina aktualnie 2+2.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten dom ma poddasze gdzie można zrobić pokoje dla dzieci.
    Wówczas na parterze sypialnia rodziców i pom. gospodarcze.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ten dom ma poddasze gdzie można zrobić pokoje dla dzieci.
    Wówczas na parterze sypialnia rodziców i pom. gospodarcze.
    Dziękuje za pomoc. Teraz to już mam mętlik w głowie Ale chyba zdecydujemy się jednak na 1 projekt, tylko że po Twoich zmianach.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    miejsce postojowe na auto masz z boku domu albo jeszcze przed domem, jeśli chcesz cofać dom w głąb działki. Możesz zrobić dodatkowo placyk do zawracania aby tyłem nie wyjeżdżać na ulicę.
    Taras masz naniesiony (kolor brązowy). Altanę lokalizujesz w zależności od pomysłu na zagospodarowanie ogrodu.

    Masz sporą działkę i jeśli nie masz z 300 tyś na jej zagospodarowanie ani czasu na wielogodzinną pielęgnację, to polecam ci obsadzenie tyłu ogrodu w formie półnaturalnego zagajnika. Wówczas taka altana może stać w zagajniku, jak w lesie.
    Ale może planujesz dużo grządek na uprawy, szklarnię, to wówczas altana jednak bliżej domu.
    Grządek nie planuje, ale jeszcze naszła mnie myśl na garaż. W WZ mam w bryle budynku, gdzie ewentualnie mógłbym dostawić garaż 1-stanowiskowy, biorę też pod uwagę jako osobny budynek.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony