dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jool

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Michałowice
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    2

    Domyślnie Proszę o radę - chciałabym być bociankiem, ale czy się uda?

    Witam serdecznie. Zwracam się o radę i sugestie.

    Bliźniak - dwa małe domki po 65 m z poddaszem użytkowym rozdzielone prostymi dostawianymi garażami. Działka 1200m, budowa na potrzeby własne ( ja i córka).
    Na początku czerwca złożyłam zgloszenie zamierzenia budowlanego. Dostałam listę błędów do poprawy, między innymi to, że tego obiektu na zgłoszenie nie mogę budować, potrzebne pozwolenie na budowę. Dodatkowo, "poradzono" nam, żeby wycofać wniosek i złożyć go jeszcze raz; błędy będą poprawione, wniosek właściwy - będzie szybciej. Ok. Złożyłyśmy wszystko jeszcze raz 4 sierpnia.
    To "szybciej" trwa już 75 dni. Na moją sugestię, że ustawowo nie może to trwać więcej niż 65 dni, pani mruknęła tylko, że to nie tak. I twardo pokazuje, że ma rację. To, że wszystkie dokumenty już zostały raz sprawdzone i wskazane błędy poprawione, nie ma żadnego znaczenia. Pani szuka nowych.
    Jestem od dawna przygotowana do rozpoczęcia budowy. Rozjeżdżają mi się wszystkie terminy, inflacja mnie zżera, ale pani się nie spieszy. To jest nie tylko bezprawne, to jest nieludzkie.
    Dodam jeszcze, że to Piaseczno.
    Co mogę zrobić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Droga Pani,,,,,budynek 65m2 jest na pozwolenie na budowę no chyba że dokonana zostanie podział działki na pół i wystąpicie o zezwolenie obie na dwie połówki bliźniaka po 32,5m.

    Jeśli wszystkie formalności, błędy oraz wątpliwości urzędu zostały wyprostowane to przy zgłoszeniu odpowiedź nie nastąpi ponieważ odpowiedzią jest milcząca zgoda czyli brak sprzeciwu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-10-2022 o 20:32
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jool

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Michałowice
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wyjaśniłam w pytaniu: wycofałyśmy wniosek i złożyłyśmy nowy - o wydanie pozwolenia na budowę. I na tę decyzję czekamy już tyle czasu. Tu milczącej zgody nie ma.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony