dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nieuczciwy tartak

    Jakiś czas temu domówiłem na budowę więźbę za 4 tys, z dość dużego tartaku w Izbicy Kujawskiej. Drewno kupione bez faktury. To co doszło nie było najlepszej jakości i 5 elementów posiadało duże wypadające i zepsute sęki, oraz takie które zmniejszają przekrój drewna. Po wysłaniu zdjęć dostałem telefon od ich przedstawiciela żeby nie dłubać w tych zepsutych sękach bo sobie zniszczę drewno, oni maja certyfikaty i wg nich jest ok, sęki są dopuszczone w takiej ilości. Później oddzwonił sam kierownik z wyjaśnieniem przekroju sęków a rozmowa zakończyła się na tym ze wymienią to co mi się nie podoba. Więc wysłałem im listę do wymiany. Po 3 dniowym braku kontaktu podjechałem do tartaku osobiście i dopytywałem się o moją reklamacje. Przedstawiciel, starszy pan, chciał zobaczyć dokładne zdjęcia tych sęków, miał pokazać je brakarzowi i wtedy podejmą decyzję. Ale mi zależy na czasie bo niebawem przychodzi majster na dach. Rozmowa nie przebiegała miło gdyż pan zasłaniał się certyfikatami i że jak chciałem bezsękowe drewno to mogłem iść do innego tartaku albo zapłacić drożej u nich. Pokazałem mu więc zdjęcia innego drewna które kupiłem w ubiegłym roku gdzie wszędzie brakowało drewna i było bardzo eleganckie w porównaniu z tym co dostałem. Odpowiedź "chciał pan tanio to pan ma, trzeba było kupić w innym tartaku" co dla mnie jest jednoznaczne z odpowiedzialny że "mamy lipę w tartaku i wciskamy im klientom". Tanio oczywiście nie było bo okoliczne tartaki miały taką sama bądź zbliżoną cenę więc mu to powiedziałem. Nie chciał dać kontaktu do kierownika który nie widział wcześniej problemu z wymianą, widocznie coś chce ten pan ugrać na boku, chce się wykazać chyba.

    Co mogę w takiej sytuacji zrobić nie mając faktury? Zatrudnić rzeczoznawcę na ich koszt? Mogą zasłaniać się certyfikatami ale ja papieru nie dostałem. Na działce jest monitoring więc mógł nagrać ich samochód wyładowujący drewno oraz to że nie zostało podmienione ma zepsute. Nowe elementy będę musiał raczej zamówić w innym tartaku bo nie ma już czasu na udry.
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 20-10-2022 o 08:58

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    powiedzieć, że przejdzie się Pan do urzędu skarbowego donieść, ze nie dostał Pan faktury za zakupiony towar.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony