dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie skad mam wiedziec czy zalalam komus mieszkanie

    nigdy nie mieszkalam w bloku. prosze o pomoc. jako kobieta nie bardzo wiem co sie dzieje. kupilam mieszkanie od dewelopera. w lazience podczas wykanczania przerobilam prysznic na wanne i w innym miejscu pralka. U sasiada za moja sciana lazienkowa pojawila sie mokra plama, i u sasiadki pod nim na suficie w linii prostej mokre. nastepnie u mnie na koratyarzu tez troszke mokre i w lazience na scianie jednej oraz pode mna u sasiadki dwa boble na suficie w kuchni (nie bezposrednio nad moja lazienka). Manometr u mnie w mieszkaniu poakzuje ze jest ok A hydraulicy dewelopera powiedzieli ze zalaqne bylo w pionie. czy to ja zalalam sasiadow? czy to moze byc od kanalizy? badz woda jednorazowo wyceikla podczas prac przy lazience? Czy to przez moje przerobki? co to moze byc?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może być spowodowane twoimi przeróbkami, zwłaszcza jeśli nie została prawidłowo położona izolacja p.wodna i podczas brania prysznica moczysz bezpośrednio konstrukcję ściany i stropu (woda przesiąka przez fugi i szczeliny).
    Kanalizację byście czuli.

  3. #3

    Domyślnie

    dziekuje. jeszcze tam nie mieszkam wiec tam nie bylo ani brane pryszniaca czy kapieli, toaleta tez uzyta z 5 razy. wiec moj jedyny pomysl to ze gdzies cos jest zle podlaczone i cieknie. bardzoi dziwne bo manometr pokazuje ze jest ok. chyba ze podczas prac poleciala woda i teraz to wychodzi. a moze cos deweloper ma zle. bo okolo 2 miesiace temu babce wyszla nieszczelnosc gazu, gdzie testy byly przy oddwaniu budynku do uzytku. przy czym deweloper twierdzi ze ta woda na bank od mojego mieszkania. a przerobki i plytki, fugi robily osoby raczej doswiadczone, ale kazdemu sie zdarza blad. narziemam wode wylaczona i zobaczmy, jesli nic sie nie bedzie dziac to chyba faktycznie z mojego.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Developer ma "papiery", Ty mogłaś mieć dobrych fachowców ale nie masz "papierów" i zawsze będzie twoja wina. Zawsze najbardziej podejrzany o winę jest ten, który prowadził prace najpóźniej. Przecieka pod płytkami, a to co przecieknie nie ma szans nigdzie spłynąć bo odpływ jest wyżej na poziomie płytek. Czyli musi przesiąknąc na sąsiadów. Może byle jak podłączono odpływ z wanny? Możliwości jest wiele.

  5. #5

    Domyślnie

    dziekuje. dokladnie tak. tylko gdzie teraz szukac. sprwdzac wszytsko tylko jak jak sa plytki. ja robilam przerobki wiec jest podejrzana nr 1. nie mozna tego wykluczyc. jednak wlasnie manometr wykazal ze ok. czyli pobieranie wody jest ok, wiec moze faktycznie jakies rury ktore wode odprowadzja do kanalizy, cos nie doklanie podlaczone. ogolnie osoby doswiadczone to robily ale kazdemu moze sie zdarzyc. bedzie trzeba sprawdzic zalozenie toalety i moze wlasnie wanny. tylko jak jak juz zabudowane i na tym plytka. kilka plytek zbic i wyciac dziure w plycie i szukac chyba.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rura pionu poniżej mieszkania jest mokra? Czy tylko ściany? Bo jak ściany to ewidentnie gdzieś nieszczelność w mieszkaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Pani podemna ma mokre na suficie w kuchni. Ta jej kuchnia jest pod moja kuchnia. A ja kuchnie mam kolo lazienki. Nastepnie - ja za sciana lazienkowa mam kuchnie sasiada i on ma mokra plame na tej dzielacej nas scianie (praktycznie w tym samym miejscu gdzie ja mam kran do wanny to on ma mokro na dole przy podlodze). Przy czym manomentr byl i cisnienie jest ok, wody nie ubywa. wiec moze podczas zakladania cos pociekla woda jenorazowo, ale wtedy dlaczego sasiadka ma makro w kuchni na suficie. Plus jeszcze pod sasiadem babka miala tez mokra kreske na suficie. Prawde mowiec jeszzce sie boje czy mi ktos psiksa nie zrobil, bo koles zepsul mi gladzie i mu podziekowalam, ale nie zmianilam zamkow a on mial klucz, mogl dorobic sobie, wejsc w cos uszkodzic celowo...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jedną z usług firm wykonujących termowizję jest lokalizacja wycieków, np https://www.termocert.com.pl/termowi...-wyciekow.html
    Popytaj w okolicy o takie usługi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nie mieszkasz tam, więc zamykasz głowny zawór wody do swojego mieszkania, tydzień nie otwierasz, u sasiadów powinno przeschnąc. potem otwierasz zawór glowny NIE OTWIERASZ ZADNEGO zaworu w mieszkaniu czekasz 4 dni. Nie ma plam czyli zasilanie jest w porządku (wiem wiem , manometr pokazał). Puszczasz wode w wannie zagladasz pod spód - może rozpięte rurki z dpływu Itd. po kolei.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo wysztkim za komentarze i rady. Poczytam o termowizji - nie pomyslalam o tym, a faktycznie moze byc pomocne. Teraz mam glowny zawor wody zamkniety (ma klatce schodowej) i wlasnie czekam co sie bedzie dzialo u sasiadow. W miedzy czasie postaram sie zeby ktos sprawdzil wlasnie jak splywa woda z toalety i wanny. niestety bede musiala do tego sciagac jakies plytki z obudowy

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nie masz rewizji? https://www.amazon.pl/Klapa-rewizyjn...78106799&psc=1

    To nie jest reklama, tylko wskazanie rozwiązania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony