dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Koszt naprawy drogi przylacze kanalizacyjne

    Panowie jak w temacie , kto ponosi koszt naprawy drogi po podpieciu sie do kanalizacji , zostal wyciety kwadrat wiekosci metr na metr . W umowie nic nie mam o takich kosztach , jedynie jest wzmianka o mozliwych dodatkowych czesciach ale po uprzedniej konsultacji .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Inwestor, to chyba oczywiste. Czy masz to wkalkulowane w cene usługi (jedyne sensowne rozwiązanie) , czy wykonawca zrobił to po taniości i ZDiM przyśle ci osobna fakturę, to osobna para kaloszy. Chyba sensowniej jest aby firma wykonująca przyłacze zaasfaltowała ślad po wykopie (zamawiają sobie podwykonawcę i po problemie), niż aby osobno zamawiac wykonawcę asfaltu (nowe opłaty za zajęcie pasa drogowego, oznakowanie itd). Nie masz pojecia o co chodzi dopóki nie wydarzy sie wypadek na ulicy, który da się powiazac z twoim przyłączem. Ubezpieczyciel ofiary wypadku pomoże ci to zrozumieć.
    Chyba że wykonawca to firma krzak i trzaska fuchy na cudzym sprzecie po godzinach i pewnie bez faktury.
    Jak odbierasz garnitur od krawca, to potem dostajesz jeszcze faktury za nici, za flizelinę, za prąd do maszyny do szycia albo za ułamek czynszu od lokalu?????? Gdy idziesz do restauracji, płacisz rachunek a później chcesz dopłacac ułamek ZUSu za pracowników czy faktury za leasing pieca do pizzy?????

  3. #3

    Domyślnie

    Nie no zaden krzak , firma to miejskie wodociagi . Raczej oni nie zalataja tej ulicy , bo chca bym podpisal juz usluge montazu i oplacil fakture , wiec rozumiem ze oni skonczyli swoja prace. Ja mam sie teraz zglosic do zarzadcu drogi ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Wszystko jest uzależnione co było w umowie i w warunkach przyłączenia.
    Podpunkt dotyczący przywrócenia drogi do stanu sprzed powinien tam się znaleźć.
    Kto załatwiał sprawy związane z zajęciem pasa ruchu......TY czy Firma.

    Zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, w drodze decyzji administracyjnej (art. 40 ust. 1 ustawy o drogach publicznych). Zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, dotyczy:

    prowadzenia robót w pasie drogowym;
    umieszczania w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego;
    umieszczania w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam;
    zajęcia pasa drogowego na prawach wyłączności w celach innych niż wymienione w pkt 1-3.
    Przepis art. 40 ust. 15 ustawy o drogach publicznych stanowi, iż zajmujący pas drogowy jest obowiązany zapewnić bezpieczne warunki ruchu i przywrócić pas do poprzedniego stanu użyteczności w określonym terminie.

    Z jednej strony Ty jesteś inwestorem a firma tylko Twoim podwykonawcą.
    Dlatego też sprawa naprawy drogi nie jest taka oczywista jak by się wydawało.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-10-2022 o 07:55
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Naruszałem nawierzchnię ulicy przy budowie przyłącza kanalizacji i faktycznie projekt oznakowania itp. ja załatwiałem. Lecz potem już wszystko było po stronie wykonawcy. Na koniec ekipa przyszła i przełączyła pion 110 do nowej instalacji poczem oznajmiła : teraz możecie państwo .....ć do oporu! Tylko ktoś kto mordował się z szambem przez prawie pół wieku, wie jaka to była ulga. Nie wiem czy słowo radość byłoby na miejscu...
    Pochwała dla ekipy, byli super!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Prace były w pasie drogowym?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kolektor biegnie prawie środkiem pod ulicą = asfalt 6 m (między krawężnikami jezdni), postawiono studnię betonową fi 1,4m i niezbędny był wykop w bok na położenie rury fi 200.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony