dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rura kominowa w poziomie?

    Witam serdecznie,
    zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Miałem wizje 4 fachowców od montowania kominków i kompletnie nie wiem co o tym myśleć.
    Dwóch rzuciło rozwiązaniem, aby rurę kominową poprowadzić przez 2,6m w poziomie (taki jest układ starego domu i w sumie gdyby to zadziałało byłoby najwygodniej/najszybciej/najtaniej). Dodatkowo wspominają, że rurę można prowadzić do 4 metrów długości w poziomie. Dalej ta rura łączyłaby się z nowo stawianym kominem na zewnątrz. Druga dwójka mówi, że to absolutnie nie zadziała i to totalne bzdety. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć, próbował ktoś z Was coś takiego wypuścić? Będzie ciąg? Jak z czyszczeniem takiego rozwiązania?
    Bardzo upraszczając, miałoby to wyglądać tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	461857

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał drzewo26 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Miałem wizje 4 fachowców od montowania kominków i kompletnie nie wiem co o tym myśleć.
    Dwóch rzuciło rozwiązaniem, aby rurę kominową poprowadzić przez 2,6m w poziomie (taki jest układ starego domu i w sumie gdyby to zadziałało byłoby najwygodniej/najszybciej/najtaniej). Dodatkowo wspominają, że rurę można prowadzić do 4 metrów długości w poziomie. Dalej ta rura łączyłaby się z nowo stawianym kominem na zewnątrz. Druga dwójka mówi, że to absolutnie nie zadziała i to totalne bzdety. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć, próbował ktoś z Was coś takiego wypuścić? Będzie ciąg? Jak z czyszczeniem takiego rozwiązania?
    Bardzo upraszczając, miałoby to wyglądać tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	461857

    Ja bym unikał takich rozwiązań....W starych domach działało. Nazywało się "leżaki"....Proponuję jednak wziąć piątego fachowca - od kominów (nazywa się kominiarz). Jeśli da zgodę i będzie to czyścił, to niech powie jak to zbudować. Wtedy dawaj tu z opisem całości systemu ewakuacji dymu....powiemy Ci, czy to fachowiec.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozmawiałem wczoraj z kominiarzem, wspomniał jedynie że przy poziomym kominie musi być po środku „rewizja” do czyszczenia rury, i że prawo budowlane pozwala budować takie kominy do 4 metrów wiec on nie ma przeciwwskazań. Trochę przeważył szalę decyzji na jedną ze stron, tylko nie chciałbym władować w niemałe koszty i żałować że nie działa..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak będziesz umiejętnie palić wyłącznie suchym drewnem, będzie działać i niewiele będziesz musiał poświęcać uwagi wyczystce (rewizji) o której wspominał Pan Kominiarz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony